Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každým rokem narůstá dle statistik počet lidí, kteří žijí single. Pokud tak žijí dobrovolně, je to jejich volba, ale co když je tento status nedobrovolný?

4 rady, které vás zbaví nálepky CHRONICKY NEZADANÉ

Sama
zdroj: Thinkstockphotos Sama
aktualizováno 24.05.2018, 00:00 | 24.05.2018, 00:00 | / doma.cz/nahoda.cz

Každým rokem narůstá dle statistik počet lidí, kteří žijí single. Pokud tak žijí dobrovolně, je to jejich volba, ale co když je tento status nedobrovolný?

Odhalujeme hlavní důvody tohoto trendu a přinášíme pomoc, jak najít cestu ven. Základním předpokladem pro úspěch je odkrýt pravé důvody osamělosti.


Někteří singles, většinou ve věku mezi 20 až 40 lety, upřednostňují svoji vlastní nezávislost a svobodu. Jsou vesměs spokojeni se svým stylem života a do změny se jim moc nechce. Líbí se jim, že se nemusejí na nikoho ohlížet, ani se nikomu přizpůsobovat. Ve chvíli, kdy na ně dolehne pocit, že by přeci jen svůj život rádi s někým sdíleli a měli mít potomka, zjistí, že nevědí, jak na to.

 

Přijměte fakt, že to nebude snadné

 

Pokud jste singl dlouho, jste zvyklí na svůj životní styl a špatně se vám z nich bude slevovat. Ne nadarmo se říká, že „starého psa novým kouskům nenaučíš“. Tak zlé to není, ale na změny si zvykáme hůře než v nácti a důležité je, pouštět se do nich dobrovolně s vědomím, že nám ve výsledku přinesou více, než co nyní ztrácíme.

 

„Rozhodně nikomu nenamlouváme, že to bude snadné. Čeká vás hluboká transformace, kdy musíte přeskupit svůj hodnotový žebříček a vzdát se části své nezávislosti ve prospěch vznikajícího vztahu. Musíte přijmout, že váš čistě osobní prostor najednou bude sdílet ještě někdo další a že opravdový vztah je založený na toleranci a spolupráci,“ vysvětluje koučka Veronika Vinterová.

 

Je potřeba dospět k vyvážení svých potřeb a potřeb partnera a vybudovat si vztah, který vás oba plně uspokojuje.

 


Změňte prostředí


Opakují-li se v našem každodenním režimu stále stejná místa, aktivity a lidé, je to potřeba změnit. Mnohdy stačí oslovit přátele, spolupracovníky či rodinu, zda někoho v okolí neznají. Též doporučujeme vyzkoušet akce pro singles (divadelní představení, seznamovací akce, zájezdy) nebo internetové seznamování. Podstatné je, jít příležitosti naproti a nesedět doma.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete být ve vztahu šťastná? Pak si najděte MUŽE S TÍMTO VZHLEDEM
Nemůžete si nikoho najít? Víme, jaké děláte chyby
Šance na lásku po padesátce? Jděte do toho, starší muži touží po vážném vztahu


Snižte nároky a bavte se


Čím jsme starší, býváme vůči požadavkům na partnera náročnější. Jako by například výška hrála nějakou zásadní roli na to, zda budeme ve vztahu šťastní. Často tak předem zavrhneme někoho, s kým by to mohlo fungovat. Navíc ženy kolem pětatřiceti, které chtějí založit rodinu, začínají mít naspěch a tlačí na pilu. Důležité je se od těchto faktorů oprostit a k celému seznamování přistupovat s lehkostí. Pokud se nám někdo líbí, bez velkého zkoumání to prostě zkusíme a dáme tomu šanci.


Opusťte své bludné kruhy


Příčiny samoty bývají často skryty mnohem hlouběji. Mohou sahat až do dětství nebo vycházet ze špatných zkušeností z předešlých nevydařených vztahů. Stáváme se pak nevědomky obětí minulosti, která stále dokola ovlivňuje naši přítomnost. Pokud tápete v kruzích, nespoléhejte se jen na sebe či rady kamarádek, ale zkuste zapátrat po příčinách vašeho singlovství hlouběji. Dnes je tolik možností: osobní koučink, kurzy znovuobjevování svého ženství, prožití a opravení vnitřních emočních rovnic. Odhalte konkrétní důvody vašich dosavadních neúspěchů a pracujte na změně přístupu.

 

Je třeba podstoupit jakousi životní inventuru, díky níž odhalíte příčiny předchozích nezdarů a zbavíte se nefunkčních zaběhnutých stereotypů. Poučení se z chyb vás mnohem lépe připraví na nový vztah.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Amia 17:17 26.05.2018
Máte volné pole působnosti, paní Adélo - napište lepší
Amia 17:16 26.05.2018
Máte volné pole působnosti, paní Danielo - napište lepší
Adela 12:04 24.05.2018
Článek o ho*ně.