Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tradičně by měl vyvíjet iniciativu na začátku nového vztahu především muž. Anebo ne? Ženská emancipace už dávno pokročila a často jsou to tak právě ženy, kdo bere otěže do svých rukou. Když se však svěříte své kamarádce s tím, že máte strašnou chu...

5 případů, kdy je povoleno muži zavolat po schůzce jako první

muž nevolá
zdroj: Getty Images muž nevolá
aktualizováno 05.06.2019, 00:00 | 05.06.2019, 00:00 | doma.cz

Tradičně by měl vyvíjet iniciativu na začátku nového vztahu především muž. Anebo ne? Ženská emancipace už dávno pokročila a často jsou to tak právě ženy, kdo bere otěže do svých rukou. Když se však svěříte své kamarádce s tím, že máte strašnou chuť svému objevu zavolat, okamžitě vás zchladí se slovy, že kdyby chtěl, zavolal by on sám.

Měly jste perfektní schůzku, po které vás muž klasicky nechává chvíli vycukat, než se zase ozve. Po nějaké době si tedy logicky začnete říkat, proč byste ho tentokrát nemohly kontaktovat vy. Hlodá vás to tak dlouho, že to nakonec uděláte a ještě pár týdnů poté čelíte kritice své kamarádky, že tím jste mu všechno usnadnily a proto váš vztah nakonec nevyšel. Skutečně byste však vždycky měly zpočátku všechno nechávat raději na muži nebo existují výjimky? Tady je pět důvodů, proč byste měly vytočit jeho číslo ještě teď.


1. Když mu to trvá příliš dlouho


Pokud už od vaší schůzky uplynuly tři dny a muž o sobě stále nedává vědět, můžete ten krok udělat vy. Samozřejmě jeho nevolání může znamenat, že už vás nechce vidět, za pokus však nic nedáte. Třeba si jen testuje, jak dlouho to bez něj vydržíte nebo jak velký je váš zájem. Pokud vám navíc výslovně na konci schůzky řekl, ať se ozvete, tak nejspíš opravdu čeká, že teď ho pro změnu vytáhnete ven zase vy. Tak směle do toho!

 

žena s telefonem
(Foto: Getty Images)


2. Když minule volal on


Jestliže to nebyla vaše první schůzka, ale třeba druhá nebo už pátá, přičemž pokaždé vás po společně stráveném čase kontaktoval on, tak teď je řada opravdu na vás. Ukažte mu, že i vy umíte vymyslet nějaký plán a nečekáte jen se založenýma rukama na to, až se ozve muž.


3. Když mu máte co říct


Spousta žen chce ještě během randění svým zájemcům volat jen proto, aby se ujistily, že o ně mají skutečně zájem nebo protože se jim stýská. Když ale chcete svému novému muži zavolat, musíte mít také něco, co mu chcete sdělit. Může jít o nějakou zajímavost nebo o něco, co jste spolu během poslední schůzky řešili. Takhle muž pochopí důvod, proč jste s ním chtěly mluvit, a nebude si myslet, že jste mu volaly jen proto, že jste na něm závislé.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠEST DŮVODŮ, proč už nikdy nezavolá
Skutečné desatero vlastností správného chlapa!
Proč muži po sexu nezavolají?


4. Když jste dělaly až moc nedostupnou


Snažily jste se na poslední schůzce vyvarovat jakýchkoli náznaků toho, že se vám líbí a chtěly byste ho znovu vidět a naopak jste se chovaly chladně v domnění, že tím ještě zvýšíte jeho zájem? Pak jste v něm nejspíš vyvolaly dojem, že je vám úplně lhostejný. Myslí si, že když vám zavolá, tak se bude tak akorát zbytečně vtírat a nechce, abyste ho odmítly. V tomto případě ho smíte mile překvapit, zavolat mu a ukázat, že se ve vás zmýlil a vy ho ve skutečnosti chcete.


5. Když je až moc nesmělý


Přijde vám, že je muž, který se vám líbí, tak trochu stydlivý? Nejspíš ho stálo hodně psychického úsilí už jen pozvat vás ven? Pokud se mu hodně líbíte, tak možná potřebuje trochu popostrčit, aby se o vás dál zajímal. Klidně mu nenuceně zavolejte, nemusíte ho hned zvát ven, ale jen tak se ho zeptejte, jak se má.


Komunikace na začátku vztahu se řeší také v romantickém filmu Až tak moc tě nežere. Pokud patříte mezi fanoušky filmu Láska nebeská a podobných, tak je pro vás tento snímek jasnou volnou. Zabývá se otázkou hledání lásky i tím, co dělat, když muž po rande nevolá. A jak se třeba může taková schůzka muže a ženy rychle změnit v úplnou katastrofu? Na to všechno se podívejte ve čtvrtek 6. června od 20:00 nebo v pátek 7. června od 15:55 na Nova Cinema.  

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře