Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na začátku nového vztahu jste oba ještě nesmělí a každý svůj krok pečlivě zvažujete, aby se to mezi vámi nepokazilo. Proto se mnoho lidí vyhýbá diskusi o citlivých tématech, které se týkají třeba jejich sexuálního života. Tady je však 7 věcí, kter...

5 sexuálních témat, která musíte probrat s novým partnerem hned na začátku vztahu

pár v posteli
zdroj: Getty Images pár v posteli
aktualizováno 14.10.2019, 00:00 | 14.10.2019, 00:00 | doma.cz

Na začátku nového vztahu jste oba ještě nesmělí a každý svůj krok pečlivě zvažujete, aby se to mezi vámi nepokazilo. Proto se mnoho lidí vyhýbá diskusi o citlivých tématech, které se týkají třeba jejich sexuálního života. Tady je však 7 věcí, které byste měly s novým partnerem probrat, ještě než spolu skončíte v posteli nebo pokud už za sebou prvních pár sexů máte. Zmenšíte tím riziko, že během sexu zažijete nepříjemné překvápko.

Dobrá komunikace je základem každého vztahu, přesto se o sexu bojí mluvit i páry, které už jsou spolu dlouho. A to v dnešní době, kdy nejsme žádní puritáni a s narážkami na sex se setkáváme na každém kroku. Přitom byste měli téma sexu nakousnout už během seznamování s případným partnerem. Když budete znát jeho sexuální touhy a přání, tak se v budoucnu vyhnete mnohým nedorozuměním a budete mít pocit, že jste spolu na stejné vlně. Co byste tedy měli co nejdřív probrat?


Dejte si ale pozor, abyste k promluvě našli ten správný moment. Mluvte spolu, ale partnera nevyslýchejte. Udělejte to na příjemném místě, kde vás nikdo nebude rušit. Vyhněte se tomuto rozhovoru před sexem, jinak bude mít partner pocit, že musí vaše požadavky splnit. A po sexu by to znělo jako kritika.


1. Sexuální minulost a plány do budoucna


Toto téma zahrnuje počet partnerů, které váš nový objev před vámi měl, jaké bylo jejich pohlaví a zda prodělal nějakou pohlavní nemoc. Jestli partner nějakou takovou chorobu měl, je důležité nechat se otestovat a začít vztah bez obav, že se nakazíte. Pokud už spolu pár týdnů chodíte, je také důležité neodkládat téma budoucího rodičovství. Jinak byste se mohly později cítit zrazené, pokud by partner děti ještě nechtěl a vy ano. A měly byste pocit, že jste s ním jen ztrácely čas. S tím se pojí také téma antikoncepce. Jestliže mít děti ještě nechcete, vyjasněte si, jakým způsobem se budete chránit.

 

pár v posteli
(Foto: Getty Images)


2. Sexuální tajemství


V hezkém vztahu by k sobě měli být partneři otevření v záležitostech, které by mohly jejich sexuální život či vztah narušovat. Jde například o to, zda jeden z vás prožil nějakou formu sexuálního traumatu, třeba zneužívání nebo znásilnění a zda mu to stále přináší komplikace. Pokud ano, je potřeba vyhledat odbornou pomoc. Některé lidi také určité sexuální praktiky pobuřují, ale kvůli partnerovi je podstoupí, přestože trpí. Správně by mu to ale měli říct, aby byl sex příjemný pro oba, případně aby našli střední cestu.


Spadá sem také probrat to, jestli trpíte nějakou nemocí, která sex znemožňuje. Jedná se třeba o erektilní dysfunkci nebo vaginismus, dyspareunii nebo endometriózu. Kvůli těmto potížím je sex pro jednoho z vás nepříjemný, bolestivý nebo dokonce nemožný. A určitě nechcete jít s pravdou ven, až budete mít v posteli zahřívací kolo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Placebo pomáhá ženám zvyšovat chuť na sex
Když nás sex bolí…
Nezatracujte vibrátory! Mohou vás léčit


3. Ideální denní doba, kdy mít sex


Vhodné je také dostatečně brzy probrat, jestli to partner dělá raději večer nebo ráno a kdyžtak najít kompromis. Někdo má také rád spontánní sex, zatímco druhý něco takového nenávidí. Například kvůli tomu, že potřebuje dlouhou předehru nebo mít čas na to, aby si nasadil ochranu. Proto je nutné vyhnout se případnému odmítnutí a raději vědět dopředu, co váš partner má nebo nemá rád.

 

trapas v posteli
(Foto: Getty Images)


4. Sexuální fetiše a touhy


Lidé si pod pojmem sex obvykle představí penetraci vagíny. Je to ale mnohem širší pojem, který zahrnuje také orální sex, role play, ujíždění na chodidlech nebo kožených věcech, sadomasochismus a otroctví. Některé věci třeba milujete, jiné nesnášíte a o některých jste ještě ani nepřemýšlely. Co když váš partner touží po něčem, o čem jste nikdy neslyšely? Nebo udělá věc, která je vám odporná? Abyste se necítily nepříjemně, je potřeba tyto záležitosti probrat předem a vymezit si hranice.


Jeden z vás také může mít vyšší libido než partner, kterému by sex stačil párkrát do měsíce. Pokud si o tom spolu nepromluvíte včas, budete ze vztahu rozhořčení a může to vést až k rozchodu. Vyjasnit byste si měli také to, jestli budete v posteli používat sexuální hračky a jaké jsou vaše oblíbené sexuální polohy, abyste se během sexu vyhnuly trapným momentům.


5. Věrnost


I když jste potkaly dokonalého muže, je možné, že má na váš vztah trochu jiný pohled, co se týče monogamie. Nepočítejte automaticky s exkluzivitou, jinak byste mohly být hodně zklamané. Je lepší ujistit se o tom, jestli vyžaduje věrnost nebo touží po volném vztahu. Zeptejte se narovinu, jestli udržuje intimní poměr ještě s někým jiným a eliminujte zmatek, který by mezi vámi kvůli tomu mohl v budoucnu nastat.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře