Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zajímalo vás, co se děje s vaším tělem, když nemá déle sex?

5 šílených změn, které se stanou s vaším tělem, když NEMÁTE DLOUHO SEX

Problémy v posteli - ilustrační foto - 1
zdroj: Thinkstockphotos Problémy v posteli - ilustrační foto - 1
aktualizováno 04.06.2017, 00:31 | 04.06.2017, 00:31 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Zajímalo vás, co se děje s vaším tělem, když nemá déle sex?

Průměrný člověk má prý za celý život sex 5 778-krát. Ať už je to hodně nebo málo, faktem je, že jednou vyschne studna i lidem s obrovským libidem. Ale život bez sexu mohou prožívat i mladí, ať už se pro to rozhodnou dobrovolně, nebo jsou momentálně single a nechtějí svůj pohlavní život řešit sexem na jednu noc.

 

1. Ztratíte sexuální apetit

 

Zdá se, že v případě libida platí heslo, používej ho, jinak ho ztratíš. "Někteří lidé, kteří se na jistý čas vzdají sexu, jsou najednou pomalejší, méně vitální a ztratí chuť na sex," prozradila sexuální terapeutka Sari Cooper.

 

Pak je tu ale i druhá skupina lidí, kterým naopak během sexuální abstinence stoupne chuť na sex. Vědci nejsou v tomto závěru zajedeno.

 

2. Oslabené vaginální stěny

 

To platí zejména pro žena, které jsou na prahu menopauzy. "Ve starším věku už nebývá sex tak pravidelný, což vede k oslabení poševních stěn. A když už přeci jen dojde na sex, bývá bolestivý," ozřejmila terapeutka.

 

 

3. Ztráta vlhkosti

 

I toto se týká většinou starších žen. Po delší přestávce od sexu může mít žena problém zvlhnout při pohlavním styku. Způsobuje to nedostatek hormonu estrogenu.

 

"Pokud si vezmete dvaceti- nebo třicetiletou slečnu, tak je jasné, že bude mít dostatek estrogenu na to, aby její tkáně zůstaly zdravé, elastické a dostatečně lubrikující, i když nemá sex. Ale v případě šedesátnice to už bohužel neplatí," říká doktorka Lauren Streicher.

 

Lékařka na zmírnění projevů nedostatku sexu a stárnutí genitálií doporučuje následující: "Ztráta vlhkosti se zpomalí, pokud se ženy pravidelně potěší i samy. Pomohou i erotické knihy či videa."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tajemství milování: Orgasmus jde natrénovat. Jak na to?
Potraviny, které ničí náš sexuální život
Máte chuť na sex? Jak si najít kamaráda, který na zavolání přiběhne!

 

4. Větší bolesti při menstruaci

 

Může se to zdát kontraproduktivní, ale sex během periody skutečně zmírňuje menstruační křeče. "Děloha je tvořena svalstvem a orgasmus způsobí, že se svaly stáhnou a krev se vyloučí rychleji, což zmírní menstruační křeče. Také může dojít ke zvýšení vyplavování endorfinů, které tomu také napomáhají," vysvětlila doktorka Streicher.

 

5. Snižuje se riziko infekcí

 

A přeci jen jedno pozitivum na konec. Absencí sexu se snižuje riziko vzniku nejen pohlavně přenosných infekcí, ale také infekce močových cest. "Pohlavní styk je odpovědný za potenciální zvýšení rizika opakovaných infekcí močového měchýře," potvrdila doktorka s tím, že infekce se vyskytuje až už o 80 procent žen, které přicházejí do menopauzy. Příznaky se začaly projevovat již 24 hodin po pohlavním styku.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Oxana 20:50 14.02.2018
Nemají o čem psát,tak píšou blbosti,kecy,bludy...
ach jo 13:07 05.06.2017
hloupej článek a ještě hloupější příspěvek v diskusi....ach jo, ach jo....
Eržika 18:44 04.06.2017
Nejen oslabení vaginálni stěny,mně se oslabiy i stěny anusu.Myslím si,že si jen prdnu,opak je pravdou mám plné bombardáky.Hrůůza.