Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vaše manželství může i po letech zdánlivě pevného svazku ztroskotat i na maličkosti.

5 zlozvyků, které pomalu zabíjejí vaše manželství

Rozvod
zdroj: isifa.com Rozvod
aktualizováno 18.01.2018, 16:22 | 18.01.2018, 16:22 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Vaše manželství může i po letech zdánlivě pevného svazku ztroskotat i na maličkosti.

Nejsou to jen velké věci nebo náročná období, která mohou zničit manželství. Postupně ho dokážou zabíjet i drobnosti.

 

Vždy musíte mít pravdu

 

Pokud máte tendenci reagovat na partnerovu kritiku defenzivně, naučte se i omluvit. I když už na partnera zbytečně vyletíte, řekněte, že je vám to líto.

 

Neposloucháte, co říká

 

Zatímco partner vám něco líčí, jedním okem sledujete televizi a druhým koukáte do mobilního telefonu. Jak se má pak partner cítit? Asi ani nemusíme psát, že to vztahu rozhodně neprospívá. Najděte si s partnerem čas jen pro sebe. Vyhraďte si místa v domě nebo bytě (například ložnici), kam mobil patřit nebude a promluvte si. Nezapomeňte se usmívat, dávat si komplimenty, flirtovat, poděkovat si, objímat se.

 

 

Chodíte kolem horké kaše

 

Pokud nemluvíte otevřeně o tom, co vám na dotyčném vadí, může to vést až k ochlazení citů. Je důležité naučit se nesouhlasit, argumentovat a vyměňovat si názory i tehdy, když je vám to nepříjemné. Začněte malými věcmi, například pokud vám vadí, že váš partner nahlas žvýká při jídle. V případě takto drobného problému nemusíte být nervózní. Na nešvar ho upozorněte, řekněte, že vám to vadí a kdy nejvíce (před vaší matkou, ve společnosti apod.). Nekárejte, prezentujte to nejen jako jeho chybu, ale i váš problém (nikoli „ty jsi nevychované čuně“, ale „u nás doma mě za to přísně kárali, jsem na to přecitlivělá“). Když to spolu vyřešíte, nabudete pocitu, že zvládnete i větší problémy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poradíme, jak se SPRÁVNĚ ROZEJÍT V OSMI KROCÍCH
Rozchod před Vánoci? Nevzdávejte to a jděte dál
Rozchod! Takhle dávají muži kopačky

 

Upřednostňování dětí a vnoučat

 

Manželský život se velmi často točí kolem dětí. Častokrát i tehdy, když vyrostou a odejdou z domu. Najděte si čas i na svého partnera a prožijte společné chvíle nějak zábavně. Nejste jen matka nebo babička, jste i manželka, partnerka, milenka, přítelkyně.

 

Nerovnocennost

 

Každý často myslí na to, že je to právě on, kdo se ve vztahu více snaží, více vydělává, dělá více domácích prací nebo stále sám organizuje letní dovolenou. Podívejte se na rozdělování úkolů v manželství otevřenýma očima. Sedněte si na to společně, vytvořte si seznam a prodiskutujte, co vás tíží a s čím má problém váš partner. Hledejte řešení, které vám pomohou získat, co chcete. Obchodujte: něco uděláte vy, něco váš partner.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře