Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ukázalo se, že lidé, kteří častěji používají internet, mají více aférek. Být podvedená je sice smutné, ale namísto obviňování a podezřívání byste se měly zamyslet, co k nevěře skutečně vede a jak tomu můžete zabránit.

7 důvodů, kvůli kterým lidé podvádějí a jak nevěře předejít

nevěra
zdroj: Getty Images nevěra
aktualizováno 26.08.2019, 00:00 | 26.08.2019, 00:00 | doma.cz

Ukázalo se, že lidé, kteří častěji používají internet, mají více aférek. Být podvedená je sice smutné, ale namísto obviňování a podezřívání byste se měly zamyslet, co k nevěře skutečně vede a jak tomu můžete zabránit.

Ženy bývají nevěrné stejně jako muži, jejich důvody se ale liší. Mnoho žen čerstvě po čtyřicítce podvede své manžele. Nechtějí se rozvádět, jen hledají nové zážitky a emoční spojení. Na rozdíl od mužů, které pohání hlavně touha. Co tedy partnery k nevěře nejčastěji vede?


1. Nedostatek vášně ve vztahu


Toto je nejčastější důvod, který stojí za podváděním. S partnerem sice můžete být stejně emočně naladění, pokud ale chybí vášeň, končívá to nevěrou.


Jak tomu můžete zabránit?
Otevřeně si s partnerem promluvte o svých a jeho potřebách a nezpochybňujte hned všechno, co vám poví. Pokud nevíte, jak začít, můžete zkusit zajít za psychologem. A také se spolu nebojte experimentovat!


2. Chybí vám emoční uspokojení


Tento důvod může být také hodně nebezpečný pro váš vztah. Jestliže totiž nemáte pocit emoční blízkosti, můžete dostat depresi a zkoušet hledat zdroj štěstí jinde. Čím menší propojení mezi vámi bude, tím roste pravděpodobnost nevěry.


Jak tomu můžete zabránit?
Hledejte společné aktivity a zkuste spolu něco smysluplného vytvořit. Buďte zodpovědní za to, co jste udělali a pokud se někde stala chyba, nenechávejte to jen tak. Na sebemenší nevyřešený problém se nabalují další potíže. Vyvažujte práci i osobní život. Respektujte partnerovy názory a místo hádky volte kompromis.

 

ČTĚTE TAKÉ:

První krize po 7 letech? Omyl! Nevěra se do vztahu vkrade mnohem dřív
Jediný lék na nevěru? Prozradil ho psycholog Šmolka!
Virtuální nevěra je také nevěra


3. Váš partner už vás nemiluje nebo se zamiloval do jiné


Toto může být hodně bolestivé a někdy to přichází zcela náhle. Zamilovanost je ale složitá věc a často ji spustí chemie, osud nebo za tím stojí karma. Jak rychle se zamilujete, tak snadno se můžete ze dne na den také odmilovat.


Jak tomu můžete zabránit? Každý vztah se vyvíjí a žádný z partnerů není a nebude dokonalý. Udržujte ve vašem vztahu romantiku, protože i to k budování společného života patří. Neříkejte jen, že partnera milujete, ale dokazujte to. Respektujte jeho i vlastní nezávislost, nikdy ho do ničeho nenuťte.


4. Zlost vede k podvádění


Pokud vám partner ublížil nebo ho podezíráte z nevěry, chcete se mu nějak pomstít a provést mu to samé. Dopustíte se nevěry!


Jak tomu můžete zabránit, abyste nebyli nevěrní oba?
Zaměřte se na ovládnutí vlastních emocí, ne partnerových. Za jeho činy sice zodpovědné nejste, za ty vlastní ale ano. Přitom zůstat v klidu je během partnerské krize mnohem efektivnější. Udržet si dobrou náladu vám pomůžou přátelé. Pokud vás partner podvedl, bude toho mnohem víc litovat, když vás uvidí jako rozumnou osobnost.


5. Zvědavost


A touha po nových zkušenostech. Dnešní člověk čelí pokušení skoro všude, v posilovně i na internetu. Získat něčí srdce se pro někoho může stát novým cílem. Také jste zvědavé, jestli byste ještě dokázaly někoho sbalit. Toužíte ale v životě po opravdové lásce nebo po dalších a dalších výzvách?


Jak tomu můžete zabránit?
Díky kontrole sebe samotné zabráníte impulzivního chování, které by mohlo k nevěře vést. Vašeho partnera sice ovládat nemůžete, alespoň však věnujte pozornost tomu, jak se na začátku vztahu chová. Pokud věnuje příliš mnoho času ostatním lidem, mělo by to pro vás být znamení, že možná není připravený na vážný vztah.

 

nevěra
(Foto: Getty Images)


6. Polyamorie


Mnoho lidí je až příliš otevřených na to, aby měli v životě jen jednoho partnera.


Jak tomu můžete zabránit?
Jestli dáváte přednost tradičnímu vztahu, řekněte to jasně svému partnerovi a nebojte se zůstat samy sebou. Je lepší se nezdravému vztahu vyhnout na začátku než mít později zlomené srdce.


7. Vztah potřebuje okořenit


Některým vztahům zkrátka chybí oheň, zvlášť lidem, kteří mají rádi drama. Z nudy a stereotypu začnou lidé často hledat něco nového, čeho se jim doma nedostává.


Jak tomu můžete zabránit?
Neuspěchejte to a promluvte si s partnerem o tom, jak oba vnímáte váš vztah. Co bystře vztahu chtěly a potřebovaly, jaké jsou vaše fantazie? V každém vztahu jsou dobré i špatné chvilky. A existuje spousta aktivit, kterými můžete váš vztah trochu připepřit.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře