Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jestli muži chtějí, aby se jim krásné ženy věnovaly, měli by si připravit plné peněženky.

Atraktivní ženy chtějí, aby za ně muži platili

aktualizováno 25.03.2011, 11:30 | 25.03.2011, 00:00 | doma.cz/kat

Jestli muži chtějí, aby se jim krásné ženy věnovaly, měli by si připravit plné peněženky.

Ona strávila několik hodin před zrcadlem, šaty a make-up něco stojí, účes se také nevytvoří jen tak sám od sebe. Příprava na rande stojí spoustu času, námahy i peněz. Když tohle vezmeme v úvahu, je požadavek, aby muž zaplatil večeři, celkem rozumný.


Anketa
Má muž platit romantickou večeři?
432 hlasů
Ano
29 hlasů
Ne
Hlasovalo 461 lidí
 
Jak uvedl deník Daily Mail, neochota žen podílet se na financování večeře úměrně stoupá s tím, jak roste její atraktivita pro opačné pohlaví. Potvrdily to i vědecké studie na britské univerzitě St. Andrews. Ženy si to vysvětlují tak, že ony přece muži nabízejí výměnou svou přítomnost a náklonnost.

 


Ve výzkumu bylo ženám dáno na výběr: buď při imaginární schůzce v restauraci zaplatí za večeři samy, nebo muži nabídnou, že náklady půjdou napolovic, nebo nechají muže, ať účet uhradí samy.


ČTĚTE TAKÉ:

Sex kouč: Jak učím masturbaci?

Sexuální fantazie žen: odvážnější, než byste čekali
 


Ženy, které byly muži hodnoceny jako vysoce atraktivní, ve velké míře odmítaly účet platit. Když vědci zkoumali rozhodování mužů, přišli na to, že ale ani atraktivní muži nebyli příliš ochotní něco platit. I když v mnohem menší míře. Muž totiž chce na ženu většinou zapůsobit. Chce ukázat, že je schopný „samec“ , který dokáže v případě potřeby zabezpečit rodinu a umí se rvát o své místo na slunci.

 

 

Studie, která byla publikovaná v magazínu Evoluční psychologie prokázala, že muž svou ochotou zaplatit vyjadřuje přání se se ženou opět vidět. "Muž mnohem spíše zaplatí za večeři s krásnou, přitažlivou ženou, říká tím – mám o tebe zájem,“ tvrdí profesor Michael Stirrat. "A naopak – když žena nechá muže zaplatit, ten může doufat, že i ona je k pokračování vztahu svolná.“


Podle pravidel etikety by to mělo být tak, že platí ten, kdo schůzku navrhl. Protože právě dotyčný vybírá typ restaurace a jídla – včetně cenové kategorie. Ví tedy, do čeho jde, a nemůže být cenami nemile překvapen.
 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře