Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlíte nad tím, že vstoupíte do manželského svazku, ale bojíte se, že se vám život otočí naruby? Možná vám pomohou čtyři páry, které popsaly, jak se jim žije po svatbě. Jejich slova vás naprosto dostanou.

Bojíte se manželství? Zpověď těchto párů vás ZARAZÍ i DOJME

Elegantní pár
zdroj: Thinkstockphotos Elegantní pár
aktualizováno 25.10.2017, 00:27 | 25.10.2017, 00:27 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Přemýšlíte nad tím, že vstoupíte do manželského svazku, ale bojíte se, že se vám život otočí naruby? Možná vám pomohou čtyři páry, které popsaly, jak se jim žije po svatbě. Jejich slova vás naprosto dostanou.

Po roce manželství - popisuje Kaylie Cooper (31) a Ben Cooper (28)


"Před svatbou jsme spolu žili čtyři roky. Protože moji i Benovi rodiče byli rozvedení, byli jsme v otázce manželství opatrní. Ale když jsme byli na několika svatbách našich přátel, začala jsem toužit po svém velkém dni. Na svatbu jsme utratili všechny naše úspory a podařilo se nám zajistit si vlastní bydlení, což není špatný výkon. Ale protože chceme založit rodinu, musíme pracovat celé dny, abychom následně ušetřili každý cent," říká Kaylie.

 


Jelikož jsou oba pracovně vytíženi, sex jde stranou. Kaylie naráží na to, že kdysi bylo snadné, najít si bydlení. Lidé na sebe měli více času. "Ben chodí do práce brzy, já přicházím z práce pozdě. Často se jen míjíme. Obecně jsme velmi harmonický pár. Když se pohádáme, tak je to kvůli penězům," dodala mladá žena.

 

Po deseti letech manželství - popisuje Kim Herbing (35) a David Herbing (36)


"Naše životy se za deset let velmi změnily. Milujeme naše děti, ale někdy je velmi stresující a únavné se o ně starat a přitom podnikat. Všichni nám říkají, že jsme nyní v nejnáročnější fázi manželského života," říká Kim. "Většina našich hádek je jen o penězích. Řeknu, že jdu koupit mléko a vrátím se s nákupem v hodnotě 40 liber, což Davida znepokojuje, protože je velmi spořivý. Dalším předmětem hádky je myčka nádobí. Občas vtipkuje, že pokud se rozvedeme, tak právě kvůli ní, "směje se Kim.

 

 

Na rozdíl od generace jejich rodičů, vše sdílejí spolu. Oba pracují, oba dělají domácí práce a oba se starají o děti. "David je velmi spravedlivý a nikdy by neřekl, že je něco jenom ženská práce. I to je jedna z věcí, kterou na něm miluji," dodává Kim. Tvrdí, že mít děti, je zabiják spontánnosti v mnoha ohledech. "Zatímco David má častěji chuť na sex, pro mě je v této fázi důležitější trávit s ním čas a dát si sklenku vína. Dohnat čas, který jsme věnovali dětem. Myslím, že to bude jednodušší, až půjde dcerka do školy," říká.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vytrácí se vám ze vztahu láska? Těchto 5 věcí vám zachrání manželství
V manželství a zároveň odděleně? Poznejte fenomén mingle vztahu
Radost i starost: Vtipné ilustrace přesně ukazují soužití muže a ženy

 

Po pětadvaceti letech manželství - popisuje Julie Shaw (53) a Ben Shaw (54)


"Ben je můj druhý manžel. Moje první manželství nebylo šťastné. První muž se nechoval přiměřeně a snažil se mě ovládat. To Ben nikdy nedělá, a proto ho miluji. I po letech máme silný intimní život," prozradila Julie. "Intimita, upřímnost a smích jsou hlavními důvody úspěchu našeho manželství. Dalším tajemstvím úspěchu je, že jsme byli oba vyškoleni jako specializovaní pěstouni. Nenesla jsem dobře, když mi děti vylétly z hnízda, ale toto mi pomohlo," dodala Julia.

 


"Sex byl vždy důležitou součástí našeho vztahu. Od milování dvakrát za den jsme v průběhu let přešli k milování každé dva dny. Stále jsme čelili nějakým problémům. Měl jsem obchod s nábytkem, který jsem před třemi lety musel zavřít, protože nevynášel. Ale jsem vynalézavý a začal jsem jezdit taxíkem, abychom měli i další příjem, "říká Ben. Julia se jisté období bála rakoviny prsu, ale ukázalo se, že její obavy byly zbytečné. "Jen pomyšlení na to, že by tu se mnou nebyla, je nesnesitelné. I toto nás drží pohromadě," dodal Ben.

 

Po padesáti letech manželství - popisuje Christine Mooney (71) a Tony Mooney (73)


"Těžko se věří tomu, že už je to 50 let, co jsme si v roce 1967 řekli ano. Hodně jsme si toho spolu užili. Stali jsme se rodiči, prarodiči. Asi jako všechny páry, které jsou spolu tak dlouho," začíná mluvit Christine. "Jako ředitel školy pracoval Tony dlouhé hodiny a dětmi byl málo. Byla jsem z toho frustrovaná, když jsem se o ně starala sama. To vedlo k hádkám, ale teď to už je daleká minulost. To, že děti vylétly z hnízda, jsem brala celkem dobře. Užívala jsem si výlety do divadla, na koncerty," říká Christine. Dodává, že sex už pro ně není tak důležitý, a že je to v tomto věku přirozené. Více si užívají čas strávený s vnoučaty.

 

 

"Vášnivá láska zpočátku manželství se v průběhu let mění na úctu, toleranci a něhu. Nedávno jsem četl, že manželství je dobré pro zdraví a myslím si, že i to je jeden z důvodů, proč nemám vážné zdravotní problémy," říká Tony. "Chápu, proč si tolik párů dá sbohem, když se narodí děti, protože je to těžké. Ale je důležité, aby drželi spolu a pracovali na vyřešení problémů. Když se rozzlobí, jdu na pivo a jsem tam, dokud nevychladne. Když nám děti vyrostly a odešly z domu, vycházíme spolu mnohem lépe, a když se Christine pěkně obleče, stále vidím to mladou ženu, kterou jsem si vzal. S dlouhými tmavými vlasy, perfektní postavou. Cítím se jako velmi šťastný muž, "dodal Tony.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře