Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V minulých dílech Ulice jste viděly, jak se Petr snaží uzurpovat si Anču jen pro sebe. Automaticky očekává, že spolu budou trávit veškerý volný čas, přestože Anča by raději vyrazila na výlet s kamarádkami. To jí Petr vyčítá, přičemž se naštve nato...

Chce vás mít jen pro sebe? Poznejte včas uzurpátora

Seriál Ulice: Jakou válku nervů rozehraje Petr?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Jakou válku nervů rozehraje Petr?
aktualizováno 05.03.2019, 00:00 | 05.03.2019, 00:00 | doma.cz

V minulých dílech Ulice jste viděly, jak se Petr snaží uzurpovat si Anču jen pro sebe. Automaticky očekává, že spolu budou trávit veškerý volný čas, přestože Anča by raději vyrazila na výlet s kamarádkami. To jí Petr vyčítá, přičemž se naštve natolik, že dokonce zkolabuje. Alespoň má důvod pro to, aby Anču nutil být s ním doma, když je nemocný...

Petr z Ulice není jediný muž, který by měl rád ženu vždycky při ruce. V počátcích vztahu je normální, že spolu chtějí být dva zamilovaní lidé pořád. Postupem času se z toho však může vyvinout až chorobná závislost muže na ženě. Vyžaduje partner, abyste ven chodili jen společně a žárlí, pokud si vyrazíte pouze kamarádkami? Možná máte doma jasného uzurpátora.


Vždycky všude spolu


Nejdřív vám může lichotit, že s vámi muž chce všechno sdílet a vůbec vás od sebe neodhání, naopak. Později vám však začne připadat, že vás až moc kontroluje a nejraději byste si od něj trochu odpočinuly. Čeho je moc, toho je příliš i v partnerských vztazích. Proč muž potřebuje neustále figurovat ve vašem osobním prostoru a o všem mít přehled i za cenu manipulace? A necháte ho, aby rozhodoval o vašem volném čase a přivlastňoval si vás?

 

hádka
(Foto: Getty Images)


Když se muž snaží mít převahu


Muži rádi rozhodují o všem, občas ale i o životě své druhé polovičky. Třeba si neuvědomují, že je to spíš na škodu, hlavně aby bylo po jejich. Našly jste si nový koníček? Výborně, jeho tohle také zajímá, tak se k vám rád přidá a na kurz budete chodit společně. Doprovázel by vás klidně i na dámskou jízdu? Možná to není jen z lásky, ale z pocitu, že mu patříte.


Projevily se mu majetnické sklony a on nechápe, proč byste někam měly jít bez něj. Už ho snad nemilujete? Takhle se může snažit vás proti jiným lidem ve vašem životě dokonce manipulovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč tolik žárlí a jak ho napravit?
Život s pedantem: 5 znaků, podle kterých ho odhalíte
Žijete, přátelíte se nebo pracujete s despotou a manipulátorem? Podle těchto signálů to poznáte!


Jste vy závislá na něm, nebo on na vás?


Snaží se vás všude následovat, společně vídáte hlavně vaše přátele a ve všem se přizpůsobuje. Vypadá to, jako by neměl vlastní život a infiltruje se tak do všech sfér toho vašeho. Partnerské sdílení je sice krásné, mělo by však být vzájemné. Proč váš partner nemá vlastní kamarády nebo zájmy, kterými by zase obohatil váš život? Snaží se, abyste si na jeho společnost zvykly natolik, že vám bude připadat divné jít někam bez něj a závislost se tak stane oboustrannou.


Necháte si to líbit?


Říká se, že každý si k vám dovolí to, co mu dovolíte vy. Možné jste tiché a mírné, neprosadíte si nikdy svou vůli a partner si tak s vámi může zahrávat, jak mu je libo. Byly jste však takové odjakživa, nebo jste se takhle změnily jen kvůli jemu a jeho nárokům? Jestliže jste poslušné vůči mužům celý život, možná to má kořeny ve vašem dětství. Pokud jste například měly dominantního otce, který nesnesl odmlouvání, tak jste se zkrátka naučily, že mužům se odporovat nemá. A přenesly jste si to až do partnerského života.

 

hádka
(Foto: Getty Images)

 

Nenechte se odříznout od okolí


Dobře víte, že si celý život nevystačíte jen s partnerem, ale potřebujete mít ve svém okolí i přátele. Nenechte tak svého muže, aby vás od nich kvůli své žárlivosti odřízl a vyhraďte si na ně čas. Nastavte si hranice, nejste přece majetek! Pokud to partner není schopný tolerovat, tak je zralý na psychologickou pomoc. Uzurpátorství není normální a není to ani žádný důkaz lásky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře