Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaké jsou trendy v omlazování intimních partií? Provádí se takové zákroky zcela běžně a možná i stále častěji, akorát se o tom nikde příliš nemluví? Jaká je pravda a hlavně… jaké jsou možnosti?

Chcete vypadat mladší… tam dole? Rozhovor s plastickým chirurgem bez jakýchkoli tabu

Gynekologie - ilustrační foto
zdroj: Fotografie: Isifa.com Gynekologie - ilustrační foto
aktualizováno 27.04.2016, 16:43 | 27.04.2016, 16:43 | doma.cz

Jaké jsou trendy v omlazování intimních partií? Provádí se takové zákroky zcela běžně a možná i stále častěji, akorát se o tom nikde příliš nemluví? Jaká je pravda a hlavně… jaké jsou možnosti?

Na to jsme se zeptali plastického chiruga MUDr. Michala Pulse, CSc, primáře sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie v ČR.

 

Je o omlazení intimních partií zájem?
Plastické operace intimních partií provádíme na klinice poměrně běžně, ačkoliv například se zájmem o zvětšení poprsí nebo o liposukce břicha, stehen a podobně se četnost těchto zákroků srovnávat nedá. Nejčastějšími operacemi v oblasti zevního genitálu u žen jsou labioplastika (redukce labií) a rekonstrukce panenské blány. Ženy u nás mnohdy podstupují také liposukci Venušina pahorku (hrmy). Přebytek tukové tkáně zde totiž vytváří esteticky nehezkou bouličku, které se nelze zbavit cvičením ani dietou. U mužů je zájem o cirkumcizi (obřízku), ale to nikoliv z estetických, jako ze zdravotních či náboženských důvodů. Mužská klientela se dále zajímá o zákroky prodlužující penis, nicméně takové operace na klinice neprovádíme. Důvodem je příliš velké riziko komplikací i diskutabilní výsledek.

 

Jaké metody k omlazení intimních partiích lékaři kliniky využívají?
Na klinice provádíme dva zákroky omlazující ženské intimní partie: labioplastiku (plastickou operaci ženského genitálu) a hymenoplastiku (rekonstrukci panenské blány). Zmínil bych opět i liposukci Venušina pahorku (hrmy). Nahromaděný tuk na tomto místě je totiž dán geneticky nebo zde vzniká v důsledku nerovnoměrného ukládání tukové tkáně.

 

 

Co přesně daná metoda obnáší, s čím by měl klient počítat, když se pro ni rozhodne?
Hymenoplastika se většinou provádí ženám, pro které představuje zachování panenství vzhledem k jejich víře zcela zásadní otázku. Při výkonu dochází k rekonstrukci panenské blány (hymenu). Pooperační stav replikuje panenství. Panenská blána je sešita sporadickými stehy ze vstřebatelného materiálu, které se poškodí při prvním pohlavním styku. Dojde tedy k podobnému drobnému krvácení, jako při protržení panenské blány. Zákrok se provádí v celkové anestezii a vyžaduje 24hodinovou hospitalizaci na klinice. Rekonvalescence trvá 3 až 4 týdny.

 

Labioplastika spočívá v úpravě malých (vnitřních) stydkých pysků. Stydké pysky (labia) jsou velmi individuální, mnohdy bývají zvětšené a jejich abnormální velikost nebo délka může ženám dělat potíže při hygieně, sexu, chůzi, sportování, nošení přiléhavého oblečení, stejně jako jim vadit z estetického hlediska. Při labioplastice dochází ke zmenšení malých stydkých pysků, zároveň se dá upravit jejich případná asymetrie či tvar. Operace samozřejmě nesmí narušit funkce redukovaného genitálu. Zákrok je možné podstoupit od 18 let, mimo probíhající menstruační cyklus. Žena musí být zdravá a bez gynekologických potíží. Provádí-li se zákrok ženám - maminkám, lze ho provést nejdříve po 6 měsících od porodu a po ukončení kojení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex kouč radí: Abyste věděly, na co "ji" máte
Originální šperk ve tvaru vaší vagíny! Nechte si ho odlít
Jaká jste v posteli? Tvar vagíny vás prozradí!

 

Liposukce Venušina pahorku pak představuje zákrok prováděný v krátké lokální anestezii bez nutnosti hospitalizace na klinice. V porovnání s liposukcemi ostatních partií není po liposukci této oblasti rekonvalescence nijak náročná a s výsledkem zákroku bývají klientky velmi spokojeny.

 

Kolik zákroky stojí?

Labioplastika stojí u nás na klinice 20 990 Kč, hymenoplastika rovněž 20 990 Kč a cirkumcize (obřízka) 19 990 Kč. Cena za liposukci Venušina pahorku se odvíjí od zvolené liposukční metody, pohybuje se od 15 do 35 tisíc.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře