Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy se stane, že to moc dře a vy byste si potřebovaly pomoct lubrikačním gelem. Jenže vám zrovna došel, nebraly jste ho s sebou na dovolenou nebo zkrátka nejste zvyklé ho používat. Existuje něco, čím by se dala jeho zvlhčovací funkce nahradit a ...

Čím nahradit lubrikant? Pomoc najdete v kuchyni, ale ne každý olej je vhodný!

svádění
zdroj: Getty Images svádění
aktualizováno 08.07.2019, 00:00 | 08.07.2019, 00:00 | doma.cz

Někdy se stane, že to moc dře a vy byste si potřebovaly pomoct lubrikačním gelem. Jenže vám zrovna došel, nebraly jste ho s sebou na dovolenou nebo zkrátka nejste zvyklé ho používat. Existuje něco, čím by se dala jeho zvlhčovací funkce nahradit a čemu se naopak raději vyhnout?

Jako první náhrada vás určitě napadne olej. Odpověď je ano i ne. Rostlinný olej jako je olivový nebo kokosový by mohl být pro mnoho párů vhodným řešením. Navíc působí i antisepticky, dokážou tedy zahnat mnoho infekcí nebo mykóz, pokud jsou tedy ještě v počáteční fázi. Přestože v tomto ohledu má dezinfekční funkci spíš kokosový olej, ten olivový zase lépe klouže a jako domácí lubrikant se tak hodí víc.

 

olejíček
(Foto: Getty Images)


Nevýhodou olejů je to, že mohou o dost zvýšit riziko prasknutí kondomu. Pokud s partnerem ochranu nepoužíváte, tak není co řešit, v opačném případě byste tento způsob zkoušet spíš neměli, jestli zrovna neplánujete potomka. Olej v peřinách také dokáže nadělat hodně nepořádku, když neodhadnete správné množství. Navíc pak na těle tuhne nebo může žluknout, po sexu se tak doporučuje sprcha.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Lubrikační gel: Vše, co o něm musíte vědět
Lubrikanty: umíte je správně používat?
Odhalujeme pornomýty: Proč v pornu nepoužívají LUBRIKAČNÍ GEL?


Některým lidem by zmíněné oleje nemusely právě posteli vonět. Zvolí tak raději mandlový nebo třeba lněný olej, ale mohou také přemýšlet nad tím, jestli tedy raději nezvolit nějaký ten voňavý éterický olejíček. Ty ale nevytvářejí kluzký efekt a jako jiný typ lubrikačního přípravku se tak moc nehodí. Některé z nich dokonce přijít do kontaktu s intimními partiemi, sliznicemi či latexem vyloženě nesmí. Maximálně můžete smíchat jednu kapku s rostlinnými oleji jako třeba olivovým, to by mělo pro lepší vůni stačit.


Aloe Vera gel


Tento přípravek se používá jako zvlhčovač, umí zvláčnit pokožku, ale i vaše intimní partie. Také zabrání infekcím a léčí drobné ranky, které mohou při tvrdším sexu vzniknout. Stejně tak neovlivňuje pevnost vašeho kondomu, je tak ideální pro páry, které ho používají. Ale pozor, nesmí obsahovat phenoxyethanol, když ho chcete využít pro sexuální účely!

 

svádění
(Foto: Getty Images)

 

Jak na to, aby přirozený lubrikační gel vaše orgány víc prokrvil?


Mnoho přípravků funguje na té bázi, že slibují prokrvení vašich pohlavních orgánů a díky tomu i lepší sex. Smíchejte proto trochu oleje s pepřem nebo zázvorem a potřete tím břicho, nikdy přímo intimní partie! Olej se dostane do hloubky a hned uvidíte, co dokáže.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře