Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vyšlo na vašeho muže po dlouhé době najevo něco, co byste do něj vůbec neřekly? Udržoval třeba několik let milenecký poměr? Má nemanželské dítě? Měl před vámi ještě jednu ženu, o které vám nikdy neřekl? Bral v minulosti drogy? Nebo má záznam v tre...

Co když zjistíte, že vám partner lhal?

lež ve vztahu
zdroj: Getty Images lež ve vztahu
aktualizováno 16.07.2019, 00:00 | 16.07.2019, 00:00 | doma.cz

Vyšlo na vašeho muže po dlouhé době najevo něco, co byste do něj vůbec neřekly? Udržoval třeba několik let milenecký poměr? Má nemanželské dítě? Měl před vámi ještě jednu ženu, o které vám nikdy neřekl? Bral v minulosti drogy? Nebo má záznam v trestním rejstříku?

Myslíte si, že žijete ve spokojeném vztahu, pak však přijde studená sprcha. Partner vám něco neřekl nebo dokonce lhal o něčem, co jste podle vás měly právo vědět už dávno! Je to na rozchod?


Dlouhodobá versus krátkodobá lež


V první řadě je potřeba si uvědomit, jestli vám lhal poměrně krátkou dobu nebo zda se to děje už dlouho. Pokud třeba sám v nedávné době zjistil, že má ještě jedno dítě a vám se to zatím zdráhal říct, tak o žádnou lež nejde. Jestli na vás však hrál komedii, že se s vámi ženil úplně poprvé, i když předtím už jednu ženu měl, tak máte právo být naštvané, protože se cítíte být zesměšněné. Přestože vám to měl říct, tak on se bude i tak vymlouvat, že vám ten zážitek nechtěl přece kazit. Jenže takhle vám to zkazil ještě víc!


Byla to lež nebo jste se zkrátka nezeptaly?


Když o svém partnerovi zjistíte něco nepěkného, měly byste zapátrat v paměti, jestli jste se o daném tématu vůbec někdy bavili. Měl třeba v minulosti dluhy, ale už je vyřešil? Jestli na to nepřišla řeč, tak se nedivte, že se tím zrovna nechlubil. Stejně tak to ale svědčí o tom, že k vašemu vztahu nepřistupoval tak zodpovědně a nepočítal s možností, že se to stejně dozvíte a budete zuřit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejčastějších mužských lží. Jedna lepší než druhá!
Sexuální lži ze studu i z milosti: Které z nich jsou přípustné?
10 nejoblíbenějších ženských lží aneb Jak krásně lžeme!


Proč se cítíte ukřivděné?


Cítíte, jak se vám partner kvůli novým skutečnostem oddálil, jako byste ho najednou ani neznaly? Tyto pocity jsou pochopitelné, lidé zkrátka nemají rádi v tomto případě žádná překvapení. Navíc máte pocit, že jste byly celou dobu úplně slepé a ignorovaly jasné signály toho, že má partner nějaké tajemství. Uvědomte si však, kolik před ním máte tajností vy, ať už ohledně počtu partnerů nebo nevěry a co vás k tomu vedlo. Možná, že když to s partnerem budete rozpitvávat, tak se dostane i na vás.


Ne vždy to myslí špatně


O tom, zda byste se měli rozejít, rozhoduje míra jeho provinění, jestli to udělal nechtěně nebo plánovaně, zda toho lituje a jaké byly jeho důvody. Říkáte si, jak byste mu vůbec mohly znovu věřit? Ověřte si to, co říká, u jeho přátel, rodiny nebo dalších lidí, kterých se problém týká. Nechte ho, aby vás přesvědčil o tom, že už před vámi nic skrývat nebude, jinak by to mezi vámi mohlo také skončit. Pokud už ale dopředu víte, že mu nikdy neodpustíte, klidně si od sebe dejte s okamžitou platností pauzu na rozmyšlení. Kdybyste ho totiž měly až do konce života podezírat, tak to za to opravdu stát nebude.


Náš tip: Na to, jak mezi několika manželi vyplulo na povrch po dlouhodobém vztahu nepříjemné tajemství, se podívejte ve filmu Medvídek v pátek 19. července 2019od 20:20 na Nově. Bývalí spolužáci Jirka, Ivan a Roman jsou ženatí, každý z nich však během manželství zažil nějaký úlet nebo něco podobného. Roman dokonce osm let lhal své manželce i milence, a tak mu daly obě vale. Ivan zase zjistil, že jeho děti nejsou jeho. Jak tahle hromadná partnerská krize dopadne?

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře