Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Najít volného fajn čtyřicátníka není žádná hračka. Můžete tomu napomoci a vyhnout se chybám, které ženy vašeho věku často provází.

NÁVOD PRO ŽENY 40+: Čím muže spolehlivě odrazujete a proč vám nevychází vztahy?

Smutná žena
zdroj: Getty Images Smutná žena
aktualizováno 22.08.2018, 00:00 | 22.08.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Najít volného fajn čtyřicátníka není žádná hračka. Můžete tomu napomoci a vyhnout se chybám, které ženy vašeho věku často provází.

Pravděpodobně už víte, v jakém bytě a městě chcete bydlet a do jaké práce budete v budoucnu vkládat svůj čas a energii. Máte pocit, že o to těžší je najít k sobě vhodný protějšek? Co když ale také děláte něco špatně?

 

PSALI JSME:

NÁVOD PRO ŽENY 20+: Čím muže spolehlivě odrazujete a proč vám nevychází vztahy?
NÁVOD PRO ŽENY 30+: Čím muže spolehlivě odrazujete a proč vám nevychází vztahy?


Vybočte z vlastního stereotypu


Máte svou oblíbenou kavárnu, jednu nejlepší kamarádku a po práci spěcháte domů navařit a poklidit. Nic špatného na tom není, pokud tedy zrovna nehledáte nového partnera. Poohlídněte se okolo sebe a spojte příjemné s užitečným. Vyrazte třeba na zajímavou přednášku. Uděláte si radost a zároveň zvýšíte šance k seznámení. Nebojte se využít dnešních možností a zkuste se zaregistrovat na sociální sítě a seznamku. V dnešní době je to naprosto běžná záležitost a není se za co stydět. Nenajdete-li partnera, poznáte nové přátele nebo se dozvíte o zajímavých akcích v okolí.

 

 


Někdy vám připadá, že jste na muže zanevřela


Můžete mít pocit, že minulé vztahy vám ve finále přinesly více škody než užitku a pomalu přestáváte věřit, že s nějakým mužem budete doopravdy šťastná. Se svým okolím mluvíte o mužích spíše negativně a se zklamáním. Pokud nezměníte svůj přístup, pravděpodobně si k sobě přitáhnete jen ty typy mužů, kteří vás budou opět zklamávat. Muž, který za něco stojí, chce mít vedle sebe ženu se zdravým sebevědomím, která mu bude důvěřovat a nebude se bát jít do vztahu naplno. Odpusťte těm, co vám ublížili a s úsměvem a obezřetností vykročte vpřed k novým zítřkům.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč ve vztazích opakujete stále stejné chyby?

6 důkazů lásky, kterými VZTAH SPÍŠE NIČÍTE

VÁŠ PŘÍBĚH: Ženáč mi zlomil srdce!


Věnujete veškerý svůj čas druhým


Nemůžete jít večer do kina, nebudete své děti přece svěřovat na hlídání někomu cizímu. Kolegové v práci nezvládají své úlohy, a tak zůstanete přesčas, abyste vypomohla. Maminka je doma sama, musíte ji navštívit alespoň třikrát týdně. Poznáváte se v tom trochu? Pokud ano, vaši blízcí vás určitě za vaši dobrotu a péči milují, ale zapomínáte trochu sama na sebe. Uvědomte si, že nemusíte stíhat všechno, nemůžete vyjít všem vstříc a měla byste si dopřát taky trochu času sama pro sebe. Nehledě na to, že přílišnou starostlivostí někdy svému okolí možná spíše škodíte, než pomáháte. Uvidíte, že když ze sebe sejmete přebytečný stres a spěch, budete mít hned více sil usmát se na kolemjdoucího fešáka.

 


Narážíte na stále stejné typy


Připadá vám až nelogické, že ženy, které prožily dětství s otcem alkoholikem, se v dospělosti provdají za muže se stejným problémem? Na vině je naučené chování a vzorce, které si neseme z výchovy. Stejně tak se stává, že současný partner může po čase začít až nápadně připomínat bývalého partnera. Je potřeba udělat změnu a zamyslet se nad chybami, které jste v minulosti udělala. Změnit je někdy také třeba způsob seznámení a sebemenší pochybnosti je vhodné s novým partnerem prodiskutovat včas. Existují teorie, které tvrdí, že každý takový vztah je pomyslnou lekcí a dokud ji nezdoláme a nepochopíme, setkáme se s ní v životě ještě několikrát. Například ženy, které své partnery v minulosti opečovávaly a živily jako své děti, si většinou následně stěžovaly, že se o svého partnera nemohou opřít. V novém vztahu je nutné změnit přístup, dopřát svému partnerovi více samostatnosti a nastavit a jasně vyslovit své hranice.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře