Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozpadající se manželství nejspíš není to jediné, čemu bude muset Veronika z Ulice po odhalení Martinovy nevěry čelit. Někdy se totiž podvedené ženy ocitnou tváří v tvář také kritice, která přichází od těch nejbližších. Každý hned ví nejlépe, proč...

Co tomu řeknou lidi? Jak se vyrovnat s reakcemi okolí na nevěru

Seriál Ulice: Co je pro Veroniku vážným varováním?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Co je pro Veroniku vážným varováním?
aktualizováno 28.05.2019, 00:00 | 28.05.2019, 00:00 | doma.cz

Rozpadající se manželství nejspíš není to jediné, čemu bude muset Veronika z Ulice po odhalení Martinovy nevěry čelit. Někdy se totiž podvedené ženy ocitnou tváří v tvář také kritice, která přichází od těch nejbližších. Každý hned ví nejlépe, proč vám partner začal zahýbat a přestože vám tím lidé ještě víc ubližují, nebojí se mít plnou pusu řečí. Místo aby vás podpořili, raději to celé začnou ještě víc rozmazávat a dokonce třeba hledají chybu ve vás.

Většinou pak partnerovo selhání před ostatními raději tajíte, abyste se vyhnuly vysvětlování a obhajování sebe samotných. Jaké jsou nejčastější věty, které po prasknutí celého problému nejspíš uslyšíte a proč byste si z nich neměly dělat hlavu?


"Můžeš si za to sama."


Je sice pravda, že za krachem vztahu většinou stojí oba dva partneři a často k tomu vede dlouhodobě nefunkční soužití. Nenechte si ale od nikoho namluvit, jak jste si jen vy samy způsobily to, že partner začal chodit za jinou. Na vině je v tomto případě tolik faktorů, že shazovat všechno na sebe je nezdravé a absolutně zbytečné.


Mnoho spokojených mužů podvede své milované ženy jen proto, že se jim naskytla příležitost ještě na stará kolena zažít nějaké to dobrodružství. Nezřídka si tím také snaží sami sobě dokázat, že stále mají dost sil na to nějakou ženu sbalit. Anebo se nechají jednoduše svést.


"Já jsem ti to říkala."


Pokud jde o řešení problémů druhých lidí, najednou je každý chytrý. Když si svým kamarádkám postěžujete, co vás potkalo, některé z nich se budou snažit poukázat na to, že to celou dobu tušily a očividně měly pravdu. Taková slova vás ale rozhodně neuchlácholí a akorát se budete cítit tak, že jste byly celou dobu úplně zaslepené.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejčastějších mýtů o nevěře. Pozor, jsou to nesmysly!
Jediný lék na nevěru? Prozradil ho psycholog Šmolka!
NEVĚRA: Nepřiznávejte se a nechtějte vědět pravdu! Zničíte si manželství!


Alespoň už ale budete vědět, komu je zbytečné se svěřovat. Pokud tyto kamarádky tvrdí, jak bylo už od začátku jasné, že vás podvede, partnera vám tak akorát záviděly. Těmito slovy se marně snažily samy sebe ukonejšit, že vám to s ním stejně nevyjde.


"Asi vám to už moc neklapalo v posteli, viď?"


Mnoho lidí má tendenci shazovat nevěru na nedostatek sexu. Samozřejmě to může být jeden z faktorů, jestli jste však s partnerem měli uspokojivý sexuální život, nenechte si to těmito řečmi pokazit. Vy přece víte, že jste byly v posteli stále třída. Jen se ukázalo, že muži jsou zkrátka lovci a nová žena je pro ně ještě neokoukaná a nevyzkoušená.

 


"Asi u ní našel něco, co mu u tebe chybělo."


Pokud se váš manžel dopustil nevěry až po dlouholetém manželství, byl by skutečně dost zpomalený, kdyby až teď zjistil, co všechno mu v manželství chybělo. Pokud si vás vybral jako partnerku, tak jste mu pravděpodobně přišla dostatečně dokonalá. Jinak by si s vámi jen užil a šel by dál právě proto, že by mu na vás něco chybělo nebo přebývalo. Spíš než začít o celém partnerství pochybovat se zamyslete, jestli jste se od doby prvních let vašeho vztahu nějak zásadně nezměnily. Nikdy si však neříkejte, že je partnerova milenka určitě v něčem lepší než vy.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře