Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

On se s ní vychrápal, křičí Kristýna na celé kolo a emoce s ní cloumají jako o závod. Celou situaci absolutně nezvládla. Jak by měl na takové scény nejlépe reagovat její partner?

Dělá váš partner žárlivé scény na veřejnosti tak jako Kristýna z Výměny manželek? Co s tím?

Žárlivost
zdroj: Thinkstockphotos Žárlivost
aktualizováno 14.09.2018, 09:32 | 12.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

"On se s ní vychrápal," křičí Kristýna na celé kolo a emoce s ní cloumají jako o závod. Celou situaci absolutně nezvládla. Jak by měl na takové scény nejlépe reagovat její partner?

Máte taky doma žárlivce a jeho věčné emocionální výlevy vás již unavují? Ze začátku vám možná přišlo přitažlivé, že na vás partner žárlí a připadaly jste si žádané. Pokud se situace opakuje, pravděpodobně začínáte chápat, že žárlivost váš vztah krůček po krůčku ničí. Pomozte partnerovi ven z emocionálního bludiště a podnikněte důležité kroky, které vás zbaví stresujících scén jednou pro vždy.

 

Výměna manželek - 12. 9. 2018
(Foto: TV Nova)

 

Mluvte s ním o jeho strachu a úzkosti


Staňte se jeho vrbou. Přichystejte doma příjemnou atmosféru a zkuste si s ním v klidu promluvit. Nejednejte příliš zbrkle, abyste ho neodradily. Upřímně se zeptejte na jeho strachy a úzkosti. Kdy je cítí? Proč? Jaké myšlenky se mu honí hlavou? Nezesměšňujte jeho odpovědi, berte to vážně a reagujte s klidem a s láskou. Dopřejte mu svou plnou pozornost a pochopení. Vyjádřete své pocity a názory.

 

Láska
(Foto: Getty Images)

 

Projevte svou lásku naplno


Váš partner potřebuje cítit, že je milován a že vám není na obtíž. I když racionálně nechápete důvody jeho podezření, buďte soucitné. Pevně ho obejměte a vyjádřete nahlas své pocity. Nic mu nevyčítejte, ale dejte najevo, že vás jeho osočování také bolí.

 

 Buďte trpělivé


Vyléčit zraněné srdce a zmatenou mysl vašeho partnera není záležitost jednoho dne. Mějte na paměti, že se k celé situaci ještě párkrát vrátí a bude vyžadovat opětovné vysvětlení. Držte své emoce na uzdě a ještě jednou mu vše v klidu zopakujte. Dokažte mu, že vám na něm záleží a že jste na vašem vztahu ochotné pracovat. Pokud je partner přístupný odborné pomoci, doprovoďte ho a společně si vyslechněte rady třetí osoby.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 PODEZŘELÝCH VĚT, které odhalí nevěrníka

Měla byste se s ním rozejít? Víme, co vám pomůže s rozhodnutím

Otestujete si své manželství: Odhalte, co ho NEJVÍC NIČÍ!

 

Nenechte se stáhnout do kolotoče obhajob


"Proč ses na něj tak usmívala? A kde byla v tu dobu jeho manželka? Jak je možné, že přesně znal mé jméno? To jeho auto se ti líbí, co? Vadí ti, že já na takové nemám?" Pokud máte čisté svědomí, nesnažte se mu odpovědět na otázky, které jsou pouhou spekulací. Vezměte zpátečku, zhluboka se nadechněte a chraňte si své hranice. Zvažujete rozchod? Možná je pravá chvíle mu to v klidu naznačit. Bude mít strach, že vás ztratí a trochu se zklidní.

 

Také žijete s žárlivým partnerem? Co na něj funguje vám?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře