Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mezinárodní den ženského orgasmu připadá tento rok na středu

Dnes si rozhodně musíte udělat dobře: 8.8. je mezinárodní den ženského orgasmu

Ženský orgasmus
zdroj: Profimedia Ženský orgasmus
aktualizováno 08.08.2018, 00:00 | 08.08.2018, 00:00 | doma.cz

Mezinárodní den ženského orgasmu připadá tento rok na středu

8. srpna. Svátek se slaví například ve Španělsku, Mexiku, Argentině, Peru či Norsku.

Svátek má kořeny v brazilském městě Esperantina, kde se místní radní Arimateio Dantas rozhodl věnovat tento den ženskému orgasmu jako kompenzaci za nedostatečnou sexuální péči o svou manželku. Den jednoho z největších životních potěšení se během několika let rozšířil po celém světě. Vždyť co může být příjemnější, než ženské vyvrcholení. Nejeden muž své partnerce tento pocit závidí, trvá totiž až o několik vteřin déle než mužská ejakulace. Dosahuje i deseti až patnácti vteřin a navíc se může opakovat několikrát za sebou.

 

Mnoho žen je však o tento zážitek ochuzeno. Z různých důvodů nemůžou silného vyvrcholení dosáhnout a orgasmus jen předstírají. Co dělat pro to, aby se tento den stal i vaším nejoblíbenějším svátkem?


Dopřejte si hormon lásky


Oxytocin, známý také jako hormon lásky, může být klíčem k lepšímu orgasmu. Vědci zjistili, že páry, které tento hormon přijaly pomocí nosního spreje, prožily intenzivnější orgasmy než páry, které dostaly jen placebo. Vzhledem k tomu, že se vám doma pravděpodobně nepovaluje oxytocin ve spreji, zkuste si dodat dávku tohoto hormonu přirozenou cestou – hlazením, mazlením a vzájemným si projevováním své lásky. Váš sexuální život jenom pokvete!


Soustřeďte se na předehru


Určitě byste také nešla běžet maraton bez rozcvičky, že? S milováním je to podobné. Správná předehra může zajistit skvělé výsledky. Podle studie American Sociological Review se ženám zvýšila šance na prožití orgasmu o 18%, pokud se samy stimulovaly rukou a o 9 %, když byly od partnera uspokojovány orálně.

 


Nezapomeňte na správnou hygienu


Asi vám nemusíme zdůrazňovat, že důkladná hygiena vašich intimních partií je důležitá – a to nejen ze zdravotního hlediska. I pro vlastní dobrý pocit doporučujeme používat speciální přípravky pro intimní hygienu. Vsaďte na intimní gel, který slouží jako prevence před gynekologickými problémy, při letních výletech nebo na festivalech zas oceníte praktické ubrousky pro intimní hygienu. Určitě nepoužívejte obyčejné mýdlo, které může vyvolat různé alergické reakce nebo záněty, tudíž i znepříjemnit celý požitek ze sexu. Věřte, že si sex užijete mnohem víc, když budete vědět, že své citlivé partie udržujete v čistotě.

 

Náš tip:

 

Intimní hygiena
(Foto: Archiv firem)


* Intimní gel Everyday Care FemFresh, 99,90 Kč
* Jemný mycí balzám na intimní hygienu se sedmikráskou a kyselinou mléčnou Manufaktura, 159 Kč
* Jemný mycí gel pro intimní hygienu Oriflame Feminelle, 169 Kč
* Ubrousky pro intimní hygienu Nivea Fresh, 58 Kč


Použijte lubrikační gel


Možná byste měla o lubrikačním gelu přemýšlet jako o nutnosti namísto občasného zpestření. Až polovina žen potvrdila, že je pro ně snazší dosáhnout orgasmu při použití lubrikantu. Proto doporučujeme odhodit stud za hlavu a pořádně si zásobit noční stolek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejvtipnější cviky k dosažení orgasmu. Takhle se to dělalo v 50. letech!
Jak na opakovaný orgasmus? U většiny žen to půjde
Žena si může užít 3 druhy orgasmů! Víte jaké?


Cvičte sólo


Vaše šance na dosažení orgasmu budou mnohem vyšší, pokud sama zjistíte, jak vaše tělo funguje a co k vyvrcholení potřebuje. Experimentujte, abyste přesně zjistila, co vám dělá dobře. Čím lépe budete znát své tělo, tím lepší budou vaše orgasmy.


Oddalte radost


Už jste slyšela, že dobré věci přicházejí k těm, kdo si na ně počká? Pokud si dáte těsně před vyvrcholením pauzu, zajistíte si mnohem delší a intenzivnější orgasmus. Možná vám to přijde proti vaší intuici, ale počkejte, až budete asi tak na 90 % k dosažení orgasmu, pak na chvíli přestaňte a zklidněte dech. Vše opakujte, dokud to opravdu nebudete moct vydržet. Věřte, že výsledek bude stát za to.

 

Orgasmus
(Foto: Profimedia)


Soustřeďte se na svůj klitoris


Jedním z nejčastějších důvodů, proč ženy při souloži nedosahují orgasmu, je fakt, že jejich klitoris nedostává potřebnou pozornost. Mnohem snáz než vaginálního orgasmu totiž dosáhnete toho klitorálního. Vyzkoušejte různé pozice, při kterých dochází k jeho většímu dráždění.

 

Náš tip: Pořiďte si v drogerii gel pro intenzivnější stimulaci klitorisu Durex Intense orgasmic gel, nebo investutje do erotické hračky, stimulující přímo klitoris, např. Womanizer Pro magenta.


Nebojte se použít pomůcky


Někdy je cesta k nejintenzivnějšímu orgasmu vzdálená pouze o jeden přístroj na baterky. Trh se sexuálními pomůckami je dnes velmi obsáhlý a vibrátory se vyrábějí v mnoha velikostech, z rozličných materiálů, s různými funkcemi a v zajímavých designech. Stačí si jen vybrat ten svůj.


Pro zajímavost: Neláká vás představa tělového vibrátoru, který věrně imituje mužský úd? Nejste sama. Podle statistik webu zboží.cz je největší poptávka po růžové, fialové a černé barvě. Na velikosti mimochodem také záleží: nejžádanější je délka 20 až 25 centimetrů.


Pusťte uzdu svým fantaziím


Fantazie vám mohou pomoci navodit příjemnou atmosféru a zintenzivnit vaše vzrušení. Jejich výhodou je, že jsou naprosto soukromé, tudíž je jen na vás, co za scénář si v hlavě pustíte.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře