Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nesmějí se ale dělat KVŮLI sexu, varují odborníci.

Domácí práce jsou nejúčinnější sexuální předehra, tvrdí expert

Vložit video na:

aktualizováno 21.08.2010, 08:34 | 21.08.2010, 00:00 | tn.cz / kap

Nesmějí se ale dělat KVŮLI sexu, varují odborníci.

Když muž vysaje podlahu, vypere prádlo a vyžehlí, aniž by ho žena musela požádat, je to nejlepší způsob, jak ženu "nažhavit", tvrdí sexuolog Ian Kerner. V angličtině pro tento typ "erotických aktivit" používají termín choreplay (foreplay je předehra a chores jsou domácí práce).

 

"Slyším to od klientů pravidelně. Muži říkají, že pro ně předehra začíná dlouho před tím, než se dostanou do ložnice. Ženy nejdříve potřebují duševní napojení," souhlasí psycholog Joe Kort.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak vylepšit manželský sex? TIPY, aby muži byli spokojeni

Jak mít dobrý sex? Rady od zkušených mužů

Jak oživit váš sexuální život: RADY a TIPY

 

Toto téma zajímá odborníky z mnoha koutů světa. Neil Chetnik, autor knihy Mužský hlas: Co si muži doopravdy myslí o svých manželstvích, manželkách, sexu, domácích pracích a závazcích, podobnou souvislost našel. Skupina 288 mužů se shodla, že čím jsou ženy spokojenější s rozdělením domácích povinností, tím víc je muž spokojen se svým manželským intimním životem.

 

Proč to funguje? Důvodů je hodně

 

Důvodů, proč může předehra formou domácích prací fungovat, je celá řada. Pokud se žena o domácnost stará sama, může být na intimnost příliš unavená. Nebo se prostě nemůže na sex v bytě plném špinavého prádla a nádobí a s hlavou narvanou povinnostmi, na které je sama, vůbec soustředit. Muže, který je "gaučový typ" navíc může považovat za jakousi jistotu, neatraktivního člena domácnosti, což jeho sexuální atraktivitu nijak nezvýší.

 

"Pro mě to rozhodně platí. Když mám partnera, který umyje nádobí, snaží se, aby bylo čisto, a tak dále, cítím, že si ho mnohem víc vážím a nemůžu si pomoct, ale přitahuje mě víc," svěřila se na serveru goodinbed.com s vlastní zkušeností odbornice na sexuální život Anna Potterová.

 

Pocit sounáležitosti

 

Není to ale tak jednoduché. V případě, že muž dělá domácí práce SCHVÁLNĚ jako předehru, je dost možné, že ženu spíš naopak odradí. "Jeden z důvodů, proč mnoho žen vzrušují tyhle mimoložnicové činnosti, je ten, že to vyjadřuje jiný typ opečovávání. Pokud je patrné, že se dělají jako stupeň na cestě k sexu, mohou touhu naopak zničit," varuje Kristen Marková, odbornice na sexuální výchovu.

 

 

Směna "úklid za sex" totiž nenavozuje to, co je na domácích pracech opravdu důležité: pocit sounáležitosti a toho, že pár pracuje na věcech společně. "Když mají manželé vyrovnanější vztah, mívají i lepší sexuální život. Jsou to jen domácí práce, nebo celkový pocit, že jsme tým, partneři, a cítíme od partnera navzájem respekt?" ptá se řečnicky Debby Herbenicková, sexuoložka z Kinseyho institutu.

 

Je to tak, vědí i vtipálci

 

O tom, že muži s vysavačem a hadrem, svědčí i kalendář nazvaný Porno pro ženy, který každoročně ukazuje manželkám jejich partnery v těch nejatraktivnějších pozicích: jak leští okna, myjí nádobí a podobně.

 

A nemusíte ani do ciziny. Magnet s nápisem "Největší afrodisiakum vdané ženy je muž, který po jídle umyje nádobí" si můžete koupit i v Česku. S tímto motivem si pohrávají i reklamy, jak můžete zjistit ve spotu na čisticí prostředek pod titulkem článku.

 
9 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

sexulenka 10:38 24.08.2010
jj je to pravda mě to vztah uplně změnilo
Aschira 10:47 23.08.2010
to je směšné...:-) už i tak jsou dnes muži dost zženštilí..., tak k čemu takovéhle články?
come.andgo@yahoo.com 18:25 21.08.2010
Ano. Kdyz ti chlap uklidi, citis ze je tvuj partner a muzes s nim delat cokoliv. Kdyz neuklidi, necitis to a proto s nim nemuzes delat nic. Uklidem do srdce a pak to bude od srdce.
Něco za něco? 11:05 21.08.2010
Úklid za sex? Peníze za sex? Sex za úklid? Sex za peníze? Peníze za práci! www.domacijob.cz