Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Měly by snad těhotné na devět měsíců zapomenout na to, co je to orgasmus? Ani náhodou!

Erotické hračky v těhotenství: tabu nebo dovoleno?

těhotná a sex
těhotná a sex
aktualizováno 28.10.2009, 14:52 | 28.10.2009, 00:00 | tn.cz / kat

Měly by snad těhotné na devět měsíců zapomenout na to, co je to orgasmus? Ani náhodou!

Čekání na děťátko si můžete zkrátit nějakou příjemnou činností – třeba sexem! Ty tam jsou časy, kdy byl sex těhotným ženám zapovídán. Většinou to pramenilo z předsudků: účel partnerství je naplněn a veškeré další sexuální aktivity jsou hříšné. A co kdyby to mělo špatný vliv na dítě?

 

kačenka
Vibrační kačenku můžete použít nejen k erotické masáži, ale i pro uvolnění unavené šíje... (Foto: Oficiální zdroj)

 

Všichni se zkrátka tvářili, jako kdyby se spermií, která oplodnila vajíčko, z těla vyprchala jakákoliv touha. Natož, aby si tak ještě žena chtěla dopřávat rozkoš s erotickými hračkami...


Těhotný sex

 

Těhotenství nemusí být pro ženu jen obdobím šťastného očekávání děťátka (i když to je to hlavní). Některé ženy se mohou cítit frustrované z toho, že přibývají na váze. Hormonální změny jako na horské dráze jim také nepřidají.

 

Nechuť k sexu se může objevit zejména v prvním trimestru (kvůli nevolnostem) a na konci těhotenství, kdy už je bříško opravdu velké.

 

Záleží na zdravotním stavu

 

Pokud je ale těhotenství ze zdravotního hlediska v pořádku a nehrozí riziko samovolného potratu nebo předčasného porodu, pak si klidně můžete dopřávat sex třeba každý den.

 

Citlivost prsou, překrvení pohlavního ústrojí těhotné ženy totiž může způsobit daleko větší vzrušivost a silnější orgasmy. Při nerizikovém těhotenství je dítě dostatečně chráněno plodovou vodou i děložním svalstvem. Takže pokud vám lékař sexuální radovánky nezakáže (raději se na to výslovně zeptejte), užívejte si! Až se dítě narodí, nebudete mít tolik času...

 


Hračky mohou být šetrnější než klasický sex

 

Sex by rozhodně neměl být intenzivní a agresivní. Partneři si sami zpravidla najdou polohu, která jim vyhovuje nejlépe: hlavně, aby nikde nic nebolelo nebo netlačilo.

 

Nedoporučuje se misionářská poloha, kdy muž na ženu naléhá zepředu; za nejšetrnější je považovaná poloha na boku v leže.


A protože má pár přece jen omezenější spektrum sexuálních aktivit, je dobré občas zapojit nějakou tu erotickou hračku.

 

Pro těhotnou ženu jsou ideální všechny pomůcky, které jsou určené spíše pro povrchovou stimulaci klitorisu nebo prsou. Pokud nepůjde o nějaký "monstr" model obrovského penisu, může žena použít i vibrátor. Měl by být, jak už bylo naznačeno, menších rozměrů.

 

Neškodí vibrace?

 

Vibrace, na které je žena zvyklá, neškodí – v běžném každodenním provozu jsme vystavováni daleko větším otřesům – např. při jízdě v autobuse s horšími tlumiči po dlažebních kostkách si jich užijete mnohem  víc!

 

 

Pokud je žena ve vyšším stupni těhotenství nebo její partner oplývá větším nástrojem a hlubší klasický průnik při běžné souloži není žádoucí, můžete umělý modýlek použít, pokud nestačí stimulace prsty…Výhodou oproti klasickému sexu je větší kontrola proniknutí a vyloučení zatížení partnerky tělem muže. Ve vysokém stupni těhotenství ale takto můžete vyvolat předčasný porod!

 

 

 

Dopřejte si lubrikaci


V souvislosti s hormonálními změnami se mohou objevit potíže se zvlhčením pochvy. Lubrikační gel s hygienickým atestem to za vás vyřeší. Muži by ale se svým snažením o vzrušení ženy neměly polevovat a vymlouvat se, že partnerka není "připravená“ kvůli hormonům – třeba je za tím jen nešikovnost nebo netrpělivost muže…

 

Důležité! Čistota především!

 

Při sexu si "těhotní partneři“ musí dát záležet na hygieně – vše, co se dává do pochvy nebo jejího okolí musí být maximálně čisté, jinak riskujete nejen zánět, ale i potrat. Erotické pomůcky po každém použití očistěte speciální roztokem (k dostání v sexshopu), rozhodně si je navzájem nepůjčujte, při styku používejte kondom, zejména pokud hrozí riziko pohlavně přenosných nemocí.

motýlek
Vibrační motýlek pro stimulaci klitorisu (Foto: Oficiální zdroj)


Pro psychickou pochodu k nezaplacení


Jemná masáž erotickou pomůckou má uvolňující účinky nejen na tělo, ale i na duši.


Čím menší, tím lepší!

 

Z povrchových pomůcek si můžete vybrat ty, které jsou speciálně určené ke klitoridální stimulaci nebo obecně různá masážní "udělátka".

čistič
(Foto: Oficiální zdroj)

těhotentsví

Pro vaginální stimulaci si můžete pořídit vibrační/anebo masážní nástavce na prsty nebo minivibrátory.

 

 Podívejte se na vynikající povrchovou masážní pomůcku:

 

Více si o této erotické hračce můžete přečíst v článku:

Sexík se SaSíkem? To je něco!

 


 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

donalabuznikova 00:14 22.05.2018
Já jsem v těhotenství používala tady toto dildo: http://www.levnypoppers.cz/Raging-Hard-ons-16er-Do... Manžel mě zezačátku odsuzoval, protože se bál, že se děťátku něco stane, ale já přece vím co si můžu dovolit a co ne.