Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Gayové, podobně jako ženy, používají k zapamatování obličejů obě poloviny mozku.

Homosexuálové si pamatují tváře lépe

aktualizováno 26.06.2010, 00:07 | 26.06.2010, 00:00 | doma.cz/kat/Korzo

Gayové, podobně jako ženy, používají k zapamatování obličejů obě poloviny mozku.

Jsou v tomto ohledu mnohem schopnější než heterosexuálové. Prokázal to nový kanadský výzkum.

 

Při poznávání povědomých tváří hraje důležitou roli komunikace mezi pravou a levou částí mozku. Heterosexuální muži užívají k identifikaci známých tváří především pravou hemisféru. Ženy - a jak se ukázalo, i gayové - jsou schopni do tohoto úkolu zapojit obě poloviny mozku.


 ČTĚTE TAKÉ:

Lékaři doporučují Venušiny kuličky k léčbě inkontinence

Sex s voskem: troufnete si?

 

"Naše výsledky ukazují, že homosexuální muži i heterosexuální ženy tváře kódují bilaterálně. To jim umožňuje rychlejší přístup k uloženým informacím," vysvětluje autorka studie Jennifer Steevesová z York University v Torontu. Dobrovolníci si měli zapamatovat deset černobílých fotografií tváří, na nichž, jak uvádí list Metro, chyběly uši a vlasy.

 

Pak vědci tyto fotografie promíchali s padesáti dalšími, podobně upravenými snímky a studované osoby měly za úkol znovu z celého souboru vybrat tváře, které již viděly. Vědci také zjistili, že heterosexuální leváci si pamatují tváře lépe než heterosexuální praváci a dokonce i leváci-gayové. Vztah mezi praváctvím a leváctvím a sexuální orientací není sice ještě uspokojivě prozkoumán, ale již dřívější studie ukázaly, že u homosexuálů je o 39 procent vyšší pravděpodobnost, že budou dávat přednost levé ruce.

 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře