Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po čem ženy doopravdy touží - po žhavé rychlovce, nebo nekonečné předehře a půlhodinovém milování? Výsledky nejnovějšího průzkumu budete překvapeni.

Jak dlouho má trvat ideální sex? tohle číslo vás překvapí

první sex
zdroj: Getty Images první sex
aktualizováno 19.07.2019, 00:00 | 19.07.2019, 00:00 | doma.cz

Po čem ženy doopravdy touží - po žhavé rychlovce, nebo nekonečné předehře a půlhodinovém milování? Výsledky nejnovějšího průzkumu budete překvapeni.

Podle aktuálního dánského průzkumu, provedeného mezi třemi stovkami žen, který byl uveřejněn v Journal of Sexual Medicine, by ideální sex měl trvat 24 minut a 12 vteřin. Dosáhnout orgasmu se ženám podle studie podaří za průměrně 15 minut, respektive 10 minut, pokud použijí sexuální pomůcky.

 

Ve skutečnosti však průměrné milování zabere jen 18 minut a 30 vteřin. Své vyvrcholení tak dámy stíají jen tak tak. A i když tedy během sexu v průměrné délce 18 minut stihnou vyvrcholení dosáhnout, jejich představa o delším milování naznačuje, že orgasmus není jejich hlavním cílem a že i po něm potřebují setrvat v partnerově náruči.


ČTĚTE TAKÉ:

Tajemství milování: Orgasmus jde natrénovat. Jak na to?
5 tipů, jak okořenit milování v dlouhodobém vztahu
Vneste si do milování více vzrušení: 6 sexy triků, které ho dostanou do kolen


Lze usuzovat, že oněch 9 minut navíc by ženy rády věnovaly právě předehře, případně mazlení na závěr. "Předehra je pro partnery prospěšná a důležitá, vzájemné intimní doteky odbourávají stres či nervozitu, kterou mohou zejména méně zkušení partneři pociťovat, pomáhají uvolňovat hormon lásky oxytocin a další hormony, které zvyšují sexuální touhu, a též prohlubuje emoční vztah mezi partnery,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

 

Sex
(Foto: Getty Images)


Pánové, myjte se a předehru neodflákněte


Jiný výzkum, tentokrát provedený britskými odborníky z online magazínu Daily Star, jehož se zúčastnily tři tisíce respondentek, poté zkoumal, co dámy od sexu odradí, případně sníží jejich prožitek z něj. „Pro nejvíce žen, konkrétně 35 procent, byla největším problémem nedostatečná hygiena partnera před samotným aktem. Na druhé příčce se s 24 procenty umístila absence předehry, těsné třetí místo pak obsadil nevábný dech. Každé desáté ženě poté sex zkazí to, že se partner začne věnovat svému smartphonu, a 8 procentům vadí neupravené pubické ochlupení,“ komentoval výsledky výzkumu Adam Durčák.

 

Co dokáže od milování odradit vás?

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře