Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Eliška z Výměny manželek žije ve vztahu plném hádek, násilí a nevyřešených konfliktů. Během natáčení přiznala, že na svého partnera už vytáhla i nůž. Po partnerských rvačkách několikrát skončila v nemocnici. Proč v takovém vztahu nadále zůstává? N...

Jak poznat, že je pravý čas na rozchod?

Rozchod
zdroj: Getty Images Rozchod
aktualizováno 26.09.2018, 00:00 | 26.09.2018, 00:00 | doma.cz

Eliška z Výměny manželek žije ve vztahu plném hádek, násilí a nevyřešených konfliktů. Během natáčení přiznala, že na svého partnera už vytáhla i nůž. Po partnerských rvačkách několikrát skončila v nemocnici. Proč v takovém vztahu nadále zůstává? Není už náhodou čas na rozchod?

Možná procházíte podobnou situací. Z vašeho vztahu se stala rutina, hádáte se na denním pořádku, nespíte spolu, nemáte společné zájmy, nebo vám partnerova přítomnost vysloveně leze na nervy. Kladete si otázku, jestli má cenu v takovém vztahu nadále setrvávat? Zamyslete se nad následujícími body.

 

Výměna manželek - 26. 9. 2018 - 9
(Foto: TV Nova)

 

1. Proč se bojíte partnera opustit?

 

Jaká odpověď vás napadla jako první? Bojíte se, že nezvládnete sama financovat bydlení, nechce se vám nic měnit, nebo si myslíte, že neumíte být sama? Pokud ano, vážně se zamyslete nad tím, jestli vás ve vztahu náhodou nedrží jen praktické důvody a vlastní lennost. Položte si doplňující otázky. Stýskalo by se vám? Chyběly by vám společné večery?

 

Výměna manželek - 26. 9. 2018 - 13
(Foto: TV Nova)

 

2. Je pro vás partner stále přitažlivý?

 

Pokud jste dlouhodobě nespokojené v posteli nebo vás váš partner doslova odpuzuje, je to alarmující znamení, že váš vztah je v nepořádku. Máte ještě síly a chuť vynaložit snahu nebo jste šanci na nápravu už nenávratně vzdaly a poslaly k šípku?

 

Problémy v posteli
(Foto: Getty Images)

 

3. Máte společné zájmy?

 

Dokážete si stále popovídat nebo se vaše konverzace omezila jen na provozní záležitosti? Chodíte spolu do společnosti nebo se za partnera stydíte? Pokud veškerý volný čas trávíte zvlášť a kráčíte úplně jiným směrem, přiznejte si, že takto by normální vztah fungovat neměl. Můžete zkusit navrhnout kompromis nebo novou společnou aktivitu. Uvidíte, jestli má další snaha ještě smysl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dělá váš partner žárlivé scény na veřejnosti tak jako Kristýna z Výměny manželek? Co s tím?

Otestujete si své manželství: Odhalte, co ho NEJVÍC NIČÍ!

TEST: Má váš vztah budoucnost, nebo skončí krachem?

 

4. Respektujete se?

 

V každém vztahu se občas objeví hádka. Důležité je, jestli k sobě v takové situace umíte zachovat úctu. Sprosté nadávky, urážky, přehnaná kritika, vytahování věcí z minulosti, nesmyslné a lživé argumenty nebo dokonce fyzické násilí jsou známkou toho, že už k sobě nechováte dostatečný respekt. Některé hranice by se překračovat neměly ani v silném emočním vypětí.

 

Problémy ve vztahu
(Foto: Getty Images)

 

5. Jak váš vztah vnímá okolí a nejbližší rodina?

 

Přátelé a rodina vaše soužití vidí z jiného úhlu a občas si všimnou věcí, které si partneři nechtějí přiznat. Pokud vás často varují a mají o vás obavu, vnímejte to jako další signál, nad kterým by bylo dobré se zamyslet. Máte-li ve svém okolí někoho, komu důvěřujete, nebojte se ho požádat o radu, Možná vás přivede na myšlenku, na kterou byste samy nepřišly.

 

Prošly jste si podobnou situací? Co vám nakonec pomohlo v rozhodování?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

lucie25698 07:59 09.10.2018
Asi každý už někdy řešil rozchod. My jsme s partnerem už 10 let a letos přišla asi největší krize. Naštěstí jsme ji ustáli. Rozhodli jsme se, že začneme od začátku a koupili jsme si nový byt https://www.psn.cz/ . Doufám, že nám přestěhování do nového pomůže a krize je zažehnaná.