Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ať už jste se svým partnerem krátce, nebo máte za sebou dvacetileté manželství, určitě nám dáte za pravdu, že dovolená je krizovým momentem snad každého vztahu. Být spolu čtyřiadvacet hodin denně vyžaduje určitou trpělivost, která nám občas chybí,...

Jak rozchodit dusno na dovolené? Rady pro čerstvě zamilované i ošlehané páry

Dovolená
zdroj: Thinkstockphotos Dovolená
aktualizováno 02.08.2017, 00:12 | 02.08.2017, 00:12 | DyA

Ať už jste se svým partnerem krátce, nebo máte za sebou dvacetileté manželství, určitě nám dáte za pravdu, že dovolená je krizovým momentem snad každého vztahu. Být spolu čtyřiadvacet hodin denně vyžaduje určitou trpělivost, která nám občas chybí, a tak i na dovolené vznikají nepříjemné hádky a krize.

Nenechte si společnou dovolenou zkazit neshodami.


Připravte se!
Zažila jste v minulosti dovolené, na kterých jste si s partnerem vjeli do vlasů? Pak je vám zřejmě jasné, že i tato společná dovolená bude mít podobný scénář. Tentokrát to ale může být jiné, protože na kolizi budete připravená. Zkuste si zanalyzovat, v čem by v minulosti problém. Hádali jste se kvůli maličkostem? Měli jste odlišné představy o tom, jak by dovolená měla probíhat? Vadilo vám jeho dětinské skotačení ve vodě? Zamyslete se nad tím, a zkuste se na podobný okamžik připravit, protože je zřejmé, že se bude opakovat. Ještě před tím, než vyjedete, zkuste si s partnerem o dovolené popovídat. Co tam chcete zažít? Kolik tam hodláte utratit peněz? Chcete spíše relaxovat, nebo cestovat po památkách? I vyjasnění těchto maličkostí může vaší společné dovolené opravdu výrazně pomoci.

 


Buďte tolerantní

Rozhodně po svém protějšku nevyžadujte, aby se vám věnoval non stop celý den. I on si chce odpočinout od náročné práce a potřebuje načerpat novou energii. Pokud se rozhodne, že jeden den stráví v místním baru při sledování fotbalu, dovolte mu to. Stejně tak i vás určitě potěší, když vás přítel nebude doprovázet při nákupech, a vy si v klidu budete moci prošmejdit všechny malé obchůdky, aniž by za vámi někdo stál a neustále vám zdůrazňoval, že tuhle či onu věc nepotřebujte. Dovolená by pro oba z vás měla být opravdovým odpočinkem. Nevyžadujete od vašeho muže neustálou pozornost. Uvidíte, že vašemu vztahu to jedině prospěje.


ČTĚTE TAKÉ:

Nenechte se napálit při výběru last minute dovolené
7 tipů, jak si užít dovolenou a přitom nepřibrat
Jaké ZDRAVOTNÍ NÁSTRAHY na vás čekají během dovolené?


Problémy hoďte za hlavu

Víme, že mnoho volného času člověka provokuje k přemýšlení o různých problémech. Klidně i o těch, které se staly před půl rokem. Pokud jste se svým mužem řešili nějaký problém, nevytahujte jeho rozuzlení na dovolené. Nemá cenu si týden volna kazit starými problémy, které už stejně asi nevyřešíte. Vždycky myslete na to, že pokud jeho řešení vydrželo doposud, pak se to teď nezblázní. Zkuste si týden volna opravdu užít a ničím si ho nekazit.

 


Když problém nastane

Asi všichni víme, že k hádce stačí opravdu málo. V případě, že vaší dovolenou zahalila vlna dusna, nebojte se udělat první krok k usmíření. Buďte vstřícnější a dopřejte svému partnerovi určitý prostor. Samozřejmě netvrdíme, abyste mu všechno odpustila a ve všem ustoupila, ale zkuste být ta, která je více tolerantnější a otevřenější. Na každého člověka působí dovolená jinak a někdo hold potřebuje více času k aklimatizaci.

 

Postihla vás na dovolené ponorka? Jak jste z ní vybruslili vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Amia 10:59 25.11.2017
Normálně to nedělám a omlouvám se. Poslední bod mi ale nedá spát :(

- "více tolerantnější" neexistuje, dvojité stupňování je chyba. Buďto "tolerantnější" nebo "více tolerantní"
- "hold" je podstatné jméno s významem projevu úcty. Do vaší věty patří "holt", tedy částice používaná v těchto případech, synonymem je např. inu, zkrátka.

Jinak článek super, pomůže