Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní době se všechno neustále mění, a to i v oblasti sexu. Pravděpodobně nevedete stejný sexuální život jako vaši rodiče. Jaké polohy teď patří mezi ty nejoblíbenější? V čem je oproti minulosti jiná poloha 69? A proč stále roste popularita poz...

I sexuální pozice podléhají trendům! Které jsou teď nejvíc v módě?

sex
zdroj: Getty Images sex
aktualizováno 06.05.2019, 00:00 | 06.05.2019, 00:00 | doma.cz

V dnešní době se všechno neustále mění, a to i v oblasti sexu. Pravděpodobně nevedete stejný sexuální život jako vaši rodiče. Jaké polohy teď patří mezi ty nejoblíbenější? V čem je oproti minulosti jiná poloha 69? A proč stále roste popularita pozice na koníčka?

Přestože podle Tracey Cox, poradkyně v oblasti sexu a vztahů, žijeme ve společnosti otevřené nejrůznějším sexuálním praktikám, i tak dochází k určité sexuální recesi. Nastupující generace začíná mít sex později a má ho mnohem méně, než generace předchozí. Mladí lidé jsou totiž příliš zaneprázdnění tím, jestli dostanou příležitost pracovat nebo někde získat byt, než aby se víc zabývali sexem. Svůj vliv na to má i závislost na sociálních sítích. Kvůli životu ve virtuálním světě trpí lidé nedostatkem kvalitního spánku a spánkovou deprivací, což podstatně snižuje chuť na sex.


Sólo


Ačkoliv mají lidé čím dál tím méně sexu mezi sebou, od roku 1991 se neustále zvyšuje míra masturbace. Zatímco muži masturbují dvakrát tolik co dřív, ženy dokonce třikrát více. Podle Tracey Cox se ale změnila pozice, ve které ženy masturbují. Zatímco předtím ležely na zádech, nyní leží na břiše, opírají se o lokty a sledují při tom něco lechtivého na svých telefonech. Využívají také postel, o kterou se takto mohou třít.

 

masturbace
(Foto: Getty Images)


69 z boku


Když už se lidé k sexu dostanou, snaží se ho dělat s co nejmenším úsilím. Trace Cox tvrdí, že právě v pozici 69 se odráží to, že jsou lidé jsou celkově línější a chtějí si veškerou námahu nějak usnadnit. Klasickou pozici 69 nyní milenci převracejí na bok, aby to pro ně bylo jednodušší a pohodlnější. Oba partneři si lehnou na bok převrácenými těly k sobě a opírají se tomu druhému o stehna. Nejsou tedy tradičně jeden nahoře a ten druhý dole. Pro větší podporu využívají také polštáře.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 kreativních zlepšováků na populární sexuální pozice
Sexuální pozice, ve kterých si ženy nejvíc užijí
Kdy je ideální hodina pro sex?


Na pejska


Zatímco páry volí pro svůj první sex misionářskou pozici, hned poté se vrhají do polohy na pejska, tedy když je ženy zády k muži. Podle Tracey Cox byla tato poloha v dávných dobách oblíbená proto, že takhle mohli souložící lidé pozorovat zvířata. A v dnešní době je důvod, proč je tato pozice oblíbená, podobný. Lidé si při sexu nechtějí nechat ujít to, co se zrovna děje na televizní obrazovce. Milenci navíc většinou nejsou na všech čtyřech, ale pro větší pohodlí se třeba opírají o opěrku pohovky.


Kovbojka


Ženská emancipace projevuje i v posteli. Ženy se čím dál tím méně bojí pozice na koníčka, ve které mohou předvést své tělo a co s ním dokážou. Partnerky už při této pozici nespočívají na kolenou, ale žena si dřepne nad ležícího muže tak, aby měla chodidla plně na posteli. A takhle se pohybuje nahoru a dolů, aby mohla zároveň předvést své vypracované stehenní svaly.

 

Sex
(Foto: Getty Images)


Lotos


V poslední době se také projevil nárůst sexuálních pozic inspirovaných jógou. Mezi ně rozhodně patří poloha lotos. Jde o to, že muž si sedne se skrčenými nohami, žena si sedne na jeho klín a svýma nohama ho obejme. Díky tomu může partner do ženy víc proniknout a zároveň stimulovat její klitoris.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

J. 23:08 09.05.2019
Nejlepší je tohle neprovozovat vůbec... a nemusíte pak řešit pozice in nebo out
Dežo 15:44 06.05.2019
Nejlepší je na medvěda!! Hlavu k díře a bručet!!