Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bedřich z Ulice prochází těžkým obdobím. Jindra i s dcerou Ladou ho nečekaně opustily a musí se vypořádat nejen s rozchodem, ale také s tím, že přišel o stálý kontakt se svým dítětem. Čeká ho úplně nový život a spoustu nepříjemných situací, které ...

Jak se vyrovnat s rozchodem: Co dělat a čemu se vyhýbat obloukem

Novinky v Ulici - Bedřich a Jindra
zdroj: TV Nova Novinky v Ulici - Bedřich a Jindra
aktualizováno 16.10.2018, 00:00 | 16.10.2018, 00:00 | doma.cz

Bedřich z Ulice prochází těžkým obdobím. Jindra i s dcerou Ladou ho nečekaně opustily a musí se vypořádat nejen s rozchodem, ale také s tím, že přišel o stálý kontakt se svým dítětem. Čeká ho úplně nový život a spoustu nepříjemných situací, které bude muset zvládnout. Jak takovým obdobím projít s co nejmenšími šrámy? Jak bojovat s bolestí, kterou člověk v těchto chvílích cítí?

Procházíte rozchodovým obdobím? Přečtěte si, co vám v tomto těžkém období pomůže a čemu byste se rozhodně měly vyhnout.


1. Dejte volný průchod své bolesti

 

Nečekejte od sebe, že se vzpamatujete a začnete normálně žít hned na druhý den. Dopřejte si trochu času a dejte volný průchod všemu, co cítíte. Vyplakejte se, postěžujte si, buďte samy, vezměte si v práci dovolenou a požádejte své okolí o chvíli strpení.

 

Smutná žena
(Foto: Getty Images)

 

2. Zkuste tuto ztrátu vnímat jako životní lekci

 

Minulost změnit nemůžeme, ale alespoň se z ní můžeme poučit. Zamyslete se, jaké chyby jste udělaly a co všechno jste se v bývalém vztahu naučily. V dalším vztahu tak rozhodně nebudete opakovat stejné chyby.

 

3. Zaměřte se samy na sebe

 

Konečně na sebe máte čas. Věnujte se svým koníčkům, objevujte, co vás zajímá, věnujte svůj čas rodině, přátelům nebo třeba cestování. Buďte trpělivé. Brzy najdete novou cestu, jak být v životě zase spokojené.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak poznat, že je pravý čas na rozchod?

TEST: Má váš vztah budoucnost, nebo skončí krachem?

TEST: Má váš partner sklony k nevěře jako Jindra z Ulice?

 

Seriál Ulice: Jak Bedřich a Jindra ustojí další setkání?
(Foto: TV Nova)


A co rozhodně nedělat?

 

1. Nepomlouvejte svého ex u jeho rodiny nebo přátel

 

U jeho nejbližších útěchu stejně nenajdete a akorát na sebe vrhnete špatné světlo. Ve finále vám bude ještě hůř a žádné podpory se vám stejně nedostane.

 

2. Alkohol a nezávazný sex nic nevyřeší

 

Bujaré večírky a povolené mravy patří mezi nejčastější rozchodové klišé. Je to určitá forma vzdoru, která ovšem ve finále nadělá více škody než užitku.

 


3. Vyhněte se prohlížení společných fotek a pronásledování svého ex na sociálních sítích


Po rozchodu nás často láká kontrolovat svého ex na Facebooku a hledat informace o jeho současném životě. Takové chování je naprosto destruktivní a nic nám nepřináší. Bedřich to v tomto nemá jednoduché, protože ho s Jindrou navždy pojí dcera Lada a není tedy možné vyhnout se společnému setkání. V takovém případě je vhodné komunikaci omezit jen na věci, které se týkají dítěte a vyhnout se vyčítavých poznámek a vytahování minulosti.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře