Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Smysluplný partnerský vztah je to nejcennější, co v životě máme.

Jak si zaručeně udržet chlapa

Majetnický kluk
zdroj: Thinkstockphotos Majetnický kluk
aktualizováno 07.09.2015, 17:01 | 07.09.2015, 17:01 | Doma.cz/nahoda.com

Smysluplný partnerský vztah je to nejcennější, co v životě máme.

Mnoho žen ocení partnera a jeho kvality až ve chvíli krize nebo když o něho přijdou. Pár námětů, co nezanedbat, může sloužit k zamyšlení a inspiraci:

 

1. Chvalte ho

 

Oceňujte každou drobnou pozornost, kterou vám věnuje, každou maličkost, která se mu povede. Chválení by mělo být součástí ženské maturity. "Ženy mi často odpovídají: ale on mne taky nepochválí. Nevadí. Nepochválí vás slovně, ocení vás jinak - kytkou, pozorností nebo úžasným výletem. Muži a jejich ego potřebují ocenění z podstaty. V pravěku byly role mužů a žen jasně dané, muž skolil mamuta, žena vyběhla před jeskyni a zatančila tanec díků. Dnes ženy na pomyslného mamuta mnohdy reagují: ale já jsem skolila většího. Chyba! Pamatujte si, že když jej nepochválíte vy, udělá to jiná," vysvětluje koučka a odbornice na seznamování Veronika Vinterová.


2. Nikdy to nevzdávejte s péčí o sebe samotnou

 

Muž je vizuální, touží po atraktivní ženě. A ani v dlouhodobém vztahu se to nemění. Někdy třeba maminka na mateřské prostě nenajde čas na sebe samotnou. Může mít pocit, že pro muže, dítě a rodinu dělá nejvíc, když své zájmy a potřeby trochu upostraní. Je to oběť, která se nevyplatí. Leckdy to nejlepší, co může pro partnera i děti udělat je, že bude spokojená, bude věnovat pozornost sama sobě. Nemůžete nikomu dávat, když jaksi není z čeho.

 

3. Pozor na váhu

 

Nic nezbaví muže chuti k intimním hrátkám tak spolehlivě, jako pokud se ožení s šedesátikilovou šťabajznou a za 20 let má vedle sebe v posteli o 30 kg těžší váleček.

 

4. Zachovejte si růžové brýle

 

Nemluvím o naivitě, ale o růžové optice. Záměrně hledejte a sama pro sebe se soustřeďujte na ty vlastnosti a chování, které jsou u vašeho partnera přitažlivé, pozitivní a dobré. Česká nátura to dělá vlastně přesně opačně - nachází, co nefunguje a na tom se točí do omrzení. Zkuste dělat opak. Nikdo není dokonalý, proto buďme na sebe i partnera hodní a všímejme si toho nejlepšího, co v nás je.


 

5. Humor je kořením vztahu

 

Nebojte se hravosti, najděte společný smysl pro humor a ten pěstujte jako rodinné stříbro. Překvapte jej nečekaným zážitkem, fantazií, vyveďte mu drobnou lumpárničku. Muži skotačivost a smích milují.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zvláštní rozvody: Muž příliš uklízel, jiný krmil toulavé psy. Jaký je váš příběh?
10 životních omylů, které vás zaručeně dovedou k rozvodu! Vyhněte se jim
Co pomáhá proti nevěře? Zahrajte si na život po rozvodu!

 

6. Buďte úžasná milenka

 

Hledejte inovaci a inspiraci. V životě se vzděláváme v profesionálních znalostech a dovednostech. Věnujeme čas jazykům. Ale v takové zásadní a pro vztah důležité dovednosti, jakou je umění milovat, se vzděláváme pramálo.

 

Samozřejmě, že jsou na světě i jiné důležité hodnoty, kterých si vážíme (obětavá láska, zdraví, rodina), ale sex je kořením života. "Spolehlivým zabijákem sexuálního napětí je rutina. Čím bezpečněji se se svým partnerem cítíme, tím paradoxně, ale vlastně logicky, méně vzrušení nám to přináší. Proto bychom se měli snažit, aby sex byl alespoň trochu něčím výjimečný. Ne vždy (to ani není v silách normálního člověka), ale aspoň občas by měl sex proběhnout jako opravdový obřad lásky, který nám opět připomene, čím nás ten druhý kdysi přivedl do varu," popisuje sex-koučka Julie Gaia Poupětová.

 

7. Nepředpokládejte

 

Nechtějte po nikom, a po chlapovi už vůbec ne, aby vám viděl do hlavy. To, jak situaci vnímáte vy s vašimi zkušenostmi, povahou a očekáváními, vůbec neznamená, že druhý situaci prožívá stejně. "Když mi při seznamování líčí odděleně muž a žena jejich první rande (zdůrazňuji to stejné), leckdy mám pocit, že každý z nich byl na jiné planetě a ne u stejného kavárenského stolku," vypráví koučka Veronika Vinterová. Proto pokud vás nějaká situace emočně zasáhne, sdílejte s partnerem své pocity. Budete často překvapená, že muž si takové situace vůbec ani nevšiml.

 

 

8. Hlavně zbytečně neprudit

 

Muž se vrátí z práce (asi stejně tak, jako vy) a chce pohodu a klídek. Zkuste třeba i nepříjemné věci řešit mile a v klidu.

 

Jistě, na vztahu musejí přeci pracovat oba. Ano, ale v tomto článku se zabývám jen tím, co pro smysluplný partnerský vztah může udělat žena. Doporučení pro muže zase někdy příště.

 
19 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře