Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

O sexu padesátnic a šedesátníků se často mlčí, přestože i v pozdějším věku mají právo na kvalitní sexuální život. Co dělat, pokud už jste starší, několik let jste žily samy a teď se najednou objevil ve vašem okolí muž, který by za to mohl stát? Ro...

Jak v pozdním věku a po delší pauze znovu začít se sexem?

sex ve starším věku
zdroj: Getty Images sex ve starším věku
aktualizováno 03.06.2019, 00:00 | 03.06.2019, 00:00 | doma.cz

O sexu padesátnic a šedesátníků se často mlčí, přestože i v pozdějším věku mají právo na kvalitní sexuální život. Co dělat, pokud už jste starší, několik let jste žily samy a teď se najednou objevil ve vašem okolí muž, který by za to mohl stát? Rozhodně vás nemusí stresovat, že už vám dávno není "náct" ani "cet".

Už dlouho jste neměla sex a teď se náhodou ukázal na obzoru nový muž. Zajímá se o vás a vypadá to, že vás má dost rád. Jenže váš poslední vztah nedopadl zrovna nejlépe a od té doby jste se mužů spíš stranily. Jak znovu nalézt ztracené sebevědomí, když už jste se nějakou dobu před někým neukázaly nahé?


1. Vsaďte hlavně na zkušenosti


Možná si říkáte, že ve vašem věku na vás žádný muž není zvědavý. Vaše tělo už totiž podle vašeho mínění dávno není, co bývalo. To ale vůbec nevadí! Sice jste třeba s přibývajícími léty ztratily bezchybné křivky, za to jste však získaly četné a cenné zkušenosti. Díky tomu by se vám v posteli žádná dvacítka nevyrovnala. Navíc víte, co máte rády, a sex si tak dovedete užít mnohem víc než před několika desítkami let.

 

sex ve starším věku
(Foto: Getty Images)


2. Stárnutí se bojí i muž


Pokud si připadáte na nějakou divokou noc staré, vaše prsa jsou podle vás až moc povislá a břicho příliš uvolněné, nezapomeňte, že i muži mají ve starším věku ze sexu strach. Bojí se, že jim to nepůjde nebo vás nedokážou uspokojit. Raději tedy pro váš nový začátek vytvořte příjemnou, klidnou atmosféru v přítmí, kde se budete cítit lépe, a nebojte se své obavy vyslovit nahlas. Oba dva vás to uklidní.


3. Vaše druhé poprvé nepodceňujte


Připravte se na to, že sex po dlouhé době je něco jako poprvé. Můžete tak očekávat pořádnou vlnu vášně, vaše tělo se nebude moct fyzického kontaktu s druhým člověkem nabažit. Možná nebudete mít ani jeden dostatek sil na několik čísel po sobě, na druhou stranu si to však pořádně užijete na sto procent. Nepůjde o žádnou puberťáckou rychlovku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šance na lásku po padesátce? Jděte do toho, starší muži touží po vážném vztahu
Najděte si chvilku! Proč mít sex každý den?
Nejlepší sex na nás ještě čeká! V kolika letech vás to bude nejvíc bavit?


Je samozřejmé, že s věkem tělo ztrácí svou ohebnost. Přestože jste před lety neměly problém v sexu pomalu předvést nějaké akrobatické prvky, dnes už tomu tak nebude. Nebojte se klidného, pomalého sexu v důvěrné pozici, které je oběma příjemná.


4. Nestyďte se za lubrikant a další pomocníky


Pochva někdy s věkem ztrácí svou zvlhčovací funkci a to může váš sex pěkně zkomplikovat. Neberte to tak, že vás nový partner dostatečně nevzrušuje a nepřitahuje. Zkrátka si k tomu potřebujete trochu pomoct, přece jen ve vyšším věku už některé tělesné funkce tolik nepracují. Stejně tak nevyčítejte partnerovi, když si vezme nějakou pilulku na podporu erekce. V obou případech jde jen o snahu, jak váš milostný akt ještě zlepšit.

 

sex ve starším věku
(Foto: Getty Images)


5. Překonejte strach


Možná jste před vaší novou známostí žily několik let s někým jiným. Můžete být tedy připravené na to, že v sexu bude vás nový nápadník rozhodně úplně jiný než ten předchozí. Raději tedy odhoďte veškerá očekávání a nechte se spíš příjemně překvapit. Také se po akci vyhněte nějakému srovnání se sexem, který jste měly před lety. Tělo i sexuální život se vyvíjí a není potřeba to přehnaně řešit.


6. To, že jste hned nevyvrcholily, ještě nic neznamená


Zatímco pár let zpátky jste neměly problém s několika orgasmy po sobě, bojíte se, že to najednou v tomto věku nepůjde. To je ale omyl! I kdyby se to napoprvé nepovedlo, uvědomte si, že jste byly nervózní a je potřeba to zkoušet znovu. S věkem se vyvíjí i podněty, které vás vzrušují a i s tělem je potřeba manipulovat trochu jinak. Nemůžete tedy spoléhat na to, že na vás bude platit to samé, co fungovalo dřív. Spíš se zaměřte na objevení toho, co by se vám v posteli mohlo líbit teď. 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře