Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Protiklady by se sice měly přitahovat, někdy jsou ale příliš velké rozdíly mezi partnery spíš na škodu. Mohou totiž vést k věčným neshodám, nespokojenosti u obou a nakonec i k nevyhnutelnému rozchodu. Jaké jsou základní typy odlišností, které se m...

Jak ve vztahu překonat (kulturní) rozdíly?

rozdílní partneři
zdroj: Getty Images rozdílní partneři
aktualizováno 23.07.2019, 00:00 | 23.07.2019, 00:00 | doma.cz

Protiklady by se sice měly přitahovat, někdy jsou ale příliš velké rozdíly mezi partnery spíš na škodu. Mohou totiž vést k věčným neshodám, nespokojenosti u obou a nakonec i k nevyhnutelnému rozchodu. Jaké jsou základní typy odlišností, které se můžou u dvou partnerů vyskytovat a jak je řešit, abyste se kvůli tomu jeden druhému neoddálili?

Zatímco na začátku vztahu může být rozdílnost obou partnerů zajímavá a obohacující, s postupem času, když už spolu chcete budovat život, to může být spíš na obtíž. Kvůli rozdílnému řešení nějakého problému se snadno dostanete až k hádce a tomu je vždycky lepší se vyhnout.


Povahové rozdíly


Často se stává, že jeden z partnerů je otevřený a přátelský, zatímco ten druhý je spíš uzavřený melancholik, který je víc spokojený doma u knížky než někde v baru. Když se tito dva nepochopí, tak nakonec budou trávit víc času od sebe než spolu. Kompromis se hledá těžko, ale není to nemožné.

 

Samozřejmě by se neměl neustále přizpůsobovat jen jeden. Řešením může být to, že když se například rozhodnete nejít kvůli introvertnímu partnerovi na nějakou oslavu, měly byste si najít i další důvod, proč jste dnes zůstaly doma, abyste mu to pak nevyčítaly. Třeba už jste si dlouho nenapustily horkou vanu nebo se nepodívaly na film. Nezůstáváte doma jen kvůli němu, ale proto, že chcete i vy.

 

nepochopení
(Foto: Getty Images)


Sexuální rozdíly


Vy máte rády klasický sex, ale váš partner by nejraději vyzkoušel všechny experimenty? Pokud už jste to s ním zkusily i jinak, netradičním praktikám však nedokážete přijít na chuť, povolte mu nějaký kompromis, jinak by mohlo dojít k nevěře a rozpadu vztahu. Například mu nezakazujte porno, díky němuž může své sny realizovat alespoň částečně a vy budete mít klid.


Rozdíly v pohledu na život


Partner sní o životě na vesnici, kde bude mít velkou zahradu, vy jste ale typická městská žena? Pokud se kvůli vám přestěhoval do rušného města, vyjděte mu vstříc zase v tom, že s ním pojedete na dovolenou třeba do přírody. Také s ním můžete strávit víkend někde na chatě. Řešení můžete nalézt také v tom, že se spolu přestěhujete někam na předměstí. Nebo s ním pohovořte o předsudcích a ukažte mu, že velký dům může mít i ve městě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Věkový rozdíl mezi partnery: úchylka nebo láska?
Recept na šťastné manželství: muž s nižším IQ
Pochopte 6 stádií vztahu a nikdy vám z manželství NEVYPRCHÁ LÁSKA


Společenské rozdíly


Samy máte několik titulů, vás partner ale sotva udělal maturitu a živí se obyčejnou prací? V tom případě se nad ním nikdy nevyvyšujte a nedávejte najevo, o kolik peněz vyděláváte víc než on. Udělejte všechno proto, aby se i přes tuto rozdílnost stále cítil jako muž.


Kulturní rozdíly


Našly jste si partnera v zahraničí nebo je to cizinec, který se nedávno přistěhoval? To přináší neuvěřitelnou výhodu v tom, že se vzájemně hodně obohatíte a získáte rozhled. Opět ale musejí chtít oba, když by se kulturně přizpůsobil jen jeden, tak by to časem přineslo velkou nespokojenost.


NÁŠ TIP: Kulturní rozdíly mezi lidmi i v kuchyni se budou řešit také ve filmu Láska na Kari. Mladý Ind si otevře restauraci naproti vyhlášenému podniku Madame Mallory. Ta je tím nejdřív pohoršená, postupem času si ji však dotyčný získá svým kulinářským uměním a ona ho přijme do učení do své kuchyně. Tam pracuje také krásná francouzská kuchařka. Jak tenhle střet dvou naprosto odlišných kultur dopadne? Na to se podívejte v sobotu 27. července ve 14:40 na Nově.
 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře