Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Těžký rozvod je za vámi a vy byste nejraději už nikdy žádného muže neviděly. A když se nějaký přece jen objeví ve vaší blízkosti, připadá vám, že si k němu nedokážete vybudovat důvěru a spíš se bojíte, že vás bude čekat nějaké další zklamání.

Jak začít po rozvodu znovu věřit mužům a nenaletět?

rande
zdroj: Getty Images rande
aktualizováno 19.06.2019, 00:00 | 19.06.2019, 00:00 | doma.cz

Těžký rozvod je za vámi a vy byste nejraději už nikdy žádného muže neviděly. A když se nějaký přece jen objeví ve vaší blízkosti, připadá vám, že si k němu nedokážete vybudovat důvěru a spíš se bojíte, že vás bude čekat nějaké další zklamání.

Pro mnoho žen je těžké začít zase od začátku, zvlášť když za sebou mají dlouholetý vztah, který jim nakonec přinesl tak akorát bolest. Přijde vám, že byste byly mnohem spokojenější samy a nemáte nejmenší chuť navazovat žádné další vztahy. Časem však poznáte, že je to nezbytné, protože samy zůstat také nechcete. Jak se tedy po rozvodu či rozchodu oklepat a přestat na každého nápadníka koukat nedůvěřivýma očima?


1. Dejte si načas


Pokud za sebou máte špatnou zkušenost, měly byste se nejdřív smířit se svojí minulostí, abyste s ní automaticky nezačaly zatěžovat i potencionálního nového partnera. Srovnejte si všechno v hlavě včetně chyb, které se ve vašem posledním vztahu staly a ujasněte si, co teď od další životní fáze čekáte. Nehledejte nikoho, kdo se podobá předchozímu partnerovi ani někoho absolutně rozdílného, tím byste si zbytečně zúžily vaše možnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak dítěti oznámit, že se rozvádíme?
Jak zvládnout rozvod?
10 životních omylů, které vás zaručeně dovedou k rozvodu! Vyhněte se jim


2. Neházejte všechny muže do jednoho pytle


Sice jste po rozvodu naštvané na celou mužskou populaci, uvědomte si ale, že k vašemu vztahovému neúspěchu vedla souhra okolností a nedostatků v předchozím partnerství. To, že vám ublížil jeden muž, neznamená, že to chtějí udělat i všichni další. Udělejte tlustou čáru za tím, co se vám přihodilo a začněte od znova s čistým štítem, bez předsudku a očekávání. Dělejte, jakoby byl váš nový nápadník první muž, kterého jste v životě vůbec poznaly.

 

rande
(Foto: Getty Images)


3. Nebojte se riskovat


V pokročilém věku už žena sice ví, co chce, to ji ale občas naopak omezuje. Předčasně odsoudí potenciální vztah k zániku jen proto, že muž je na ni příliš mladý nebo na rozdíl od ní nerad sportuje. Mít společné zájmy se sice občas hodí, stejně tak vás ale může vztah s někým, kdo se k vám na první pohled vůbec nehodí, hodně obohatit.


4. Na seznamkách si dejte pozor


Přestože seznamky nabízejí svobodným ženám dost prostoru si někoho najít, občas se zde také můžete snadno splést a ztratit tak chuť do dalšího seznamování. Naučte se rozpoznat muže, kteří zde hledají jen ženy na psaní nebo lehký flirt a zaměřte se na ty, kteří působí seriózně. Proklepněte si je vhodnými otázkami ještě předtím, než s nimi vyrazíte ven, aby bylo jasné, že nebudete zbytečně ztrácet čas.


TIP: Jak začala učitelka Sarah po rozvodu od začátku se podívejte ve filmu Láska na inzerát v sobotu 22. června 2019 od 11:50 na Nově. Sestry a kamarádky se jí rozhodly domluvit rande naslepo přes inzerát, na schůzce se však ukázal její nevlastní otec. Sarah to málem odradilo od dalších pokusů, nakonec se ale nechala přemluvit a dala tomu ještě šanci.

 

Láska na inzerát
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 

Přes mnoho trapasů se nakonec seznámí se dvěma muži, Jakem a Bobem. Jenže teď si bude muset vybrat mezi nimi. Kvůli tomu se ještě párkrát spálí a překoná mnoho překážek, než se dostane k tomu pravému. Kdo se jím stane?

 

Láska na inzerát
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře