Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti, jako je úklid a vaření, a byl by prostor pro chvilku romantiky, partner sáhne po mobilu nebo ovladači televize. Je vám tento scénář povědomý? Pokud ano, věřte, že...

Jak zlepšit vztah, který už zevšedněl? Odložte mobil a buďte spolu doopravdy

Nuda ve vztahu
zdroj: Bohemia Sekt Nuda ve vztahu
aktualizováno 02.10.2019, 00:00 | 02.10.2019, 00:00 | doma.cz

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti, jako je úklid a vaření, a byl by prostor pro chvilku romantiky, partner sáhne po mobilu nebo ovladači televize. Je vám tento scénář povědomý? Pokud ano, věřte, že nejste výjimkou.

Přečtěte si proto následující rady, jak do vztahu vrátit romantiku. Protože na ni máte nárok, i když už spolu chodíte déle než jen nějaký ten pátek.

 

Největší kazič romantiky? Dotykový displej


Podle statistik sáhne po mobilu i několikrát za hodinu více než 70 % lidí. Ve chvíli, kdy jej nemohou zkontrolovat, znervózní. Mobil je také většinou to poslední, čemu se před spaním věnují a tím prvním, co po ránu vezmou do ruky. Proto také patří mezi největší zabijáky vztahů. „Pokud se z mobilu opakovaně stává nástroj pro individuální zábavu i během společného času s partnerem, může to vést ke ztrátě blízkosti jako jedné z ingrediencí fungujícího partnerství,“ vysvětluje psycholožka Martina Roďanová.

 

S mobilem i celý den, s partnerem maximálně 3x týdně

 

Zapátrejte v paměti, kdy jste naposled vydrželi celý den, nebo alespoň večer, bez telefonu a popřemýšlejte, kdy jste si užili romantiku s partnerem. Telefon v tomto souboji bohužel většinou vítězí. Z průzkumu společnosti Bohemia Sekt dokonce vyplynulo, že vícekrát za týden spolu tráví čas jen asi čtvrtina párů. Nejhůř jsou na tom manželství po 10 letech, která si plánují společné chvíle jen několikrát za měsíc. „Kvalitně strávený společný čas přitom podporuje budování vztahu. Partneři při něm mají možnost sdílet své minulé zážitky a vytvářet nové. Otevírá se také možnost dozvědět se jeden o druhém více a lépe se tak poznat,“ popisuje Martina Roďanová. A to je důležité i po letech vztahu, stále máte co objevovat, otevírat nová témata, testovat partnerovu osobnost.

 

Inspirace pro romantické chvíle


Pokud cítíte, že váš vztah ztratil jiskru, dejte partnerovi jasný signál, že je čas na romantiku. Nemusíte hned psát milostné dopisy, vyrážet do drahých restaurací nebo se hlásit na kurzy flamenca. Vězte, že romantiku si lidé nejraději dopřejí doma, na dovolené nebo ve wellnessu. Velmi často si jí zpříjemní také vínem nebo skleničkou sektu. „Sekt je všeobecně vnímán jako nápoj, který uvolňuje atmosféru a hodí se pro chvíle ve dvou. Vychlazená láhev demi sec spolu s jahodami nebo čokoládovými pralinkami a pár svíček je jasným signálem, že večer tentokrát nebude všední,” radí trojnásobný Sommelier ČR David Král.

 

ČTĚTE TAKÉ:

6 důkazů lásky, kterými VZTAH SPÍŠE NIČÍTE
5 HRUBÝCH CHYB, které děláte při hledání životní lásky
Je to láska nebo spolu zůstáváte jen ze zvyku?

 

Co vám pomůže zpříjemnit večer?


* Místo zapnuté televize: Vědomostní hra Mozkovna: Záhadné případy (179 Kč, prodává albi.cz). Vědomostní hra, ve které společně s inspektorem Čmuchalem řešíte 54 zapeklitých případů.


* Místo vytahané mikiny a tepláků: Noční košilka Triola Dorina (499 Kč). Jemná saténová košilka zaujme zdobeným dekoltem a proužky na zádech. Pohodlný střih vytvoří krásnou siluetu. Budete se v ní cítit výjimečně.

 

Tipy na večer ve dvou
(Foto: Archiv firem)


* Pro pocit výjimečného okamžiku: Limitovanou edicí Bohemia Sektu s nápisem “Buďte Spolu” na etiketě (139 Kč, prodává osobnivinoteka.cz). Vášeň a romantika skrytá v nápoji se promítá do noblesní etikety s jasným sdělením pro váš protějšek. K vychlazenému sektu stačí už jen přidat svíčky a čokoládové pralinky, kterými se můžete navzájem krmit, a obyčejný večer se rázem změní ve žhavou noc s erotickým závěrem.

 

* Jako sladká tečka: Bio Raw Vegan čokoláda Lifefood (69 Kč, prodává Countrylife). Díky ručnímu zpracování a šetrné výrobě za nízkých teplot do 42 °C zůstávají všechny výjimečné chuťové i výživové vlastnosti kakaa zachovány v té nejpřirozenější podobě a maximální koncentraci. Navíc neobsahuje žádný rafinovaný cukr, mléčné produkty, sojové emulgátory, palmový olej, umělá sladidla ani jiné přídavné látky obsažené v běžných čokoládách.

 

Jak si doma říci o to, že je čas na vášeň?


Nevyřčená přání ničí vztah. Někdy partneři touží po vášni, ale bojí se o ni říct. Nečekejte proto na iniciativu toho druhého, a sami jej překvapte. Mezi nejoblíbenější romantické aktivity, které zaručeně fungují, patří večeře při svíčkách, společná koupel či vzájemná masáž a také procházka přírodou.


Tipy na nejoblíbenější romantické aktivity


1. Romantická večeře
2. Společný víkend
3. Vzájemná masáž
4. Koupel při svíčkách
5. Společná procházka
6. Snídaně do postele
7. Piknik v přírodě


Velmi romantická může být i pozdní víkendová snídaně. Stačí ji vhodně okořenit afrodiziaky, které dokážou správně naladit a zvýšit touhu.


„Kromě sektu společné chvíle obohatí také lehké předkrmy. Sekt můžete zkombinovat s ústřicemi, chřestem, čokoládou nebo fíky a vytvořit smyslné afrodiziakální kombinace. Takto navodíte příjemný pocit a můžete pročistit napětí, které občas v dlouhodobém vztahu vzniká,” říká sommelier David Král. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv romantickou aktivitu, snažte se dodržovat pravidelnost. A co je hlavní, nezapomeňte vypnout váš mobil!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře