Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Často je těžké poznat, jestli je muž ve vašem okolí jen blízkým kamarádem, kterým vám rád pomůže, anebo vás jednoduše balí. Své o tom ví Magda s Ulice. Ta až teď zjistila, že Jirka a Miki nebyli jen její přátelé, ale zkrátka o ni bojovali a oba ji...

Je možné zachránit přátelství s mužem, který chtěl být něco víc?

Seriál Ulice: Co je pro Magdu pořádný šok?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Co je pro Magdu pořádný šok?
aktualizováno 11.06.2019, 00:00 | 11.06.2019, 00:00 | doma.cz

Často je těžké poznat, jestli je muž ve vašem okolí jen blízkým kamarádem, kterým vám rád pomůže, anebo vás jednoduše balí. Své o tom ví Magda s Ulice. Ta až teď zjistila, že Jirka a Miki nebyli jen její přátelé, ale zkrátka o ni bojovali a oba ji chtěli získat jako svoji partnerku.

Někdy to vypadalo nadějně u Mikiho, jindy se zase zdálo, že šance na úspěch u Magdy jsou na Jirkově straně. Jak se ale k celé situaci postavit teď, když si Magda nechce kluky znepřátelit? Jak je možné zachovat přátelství s mužem, který se do vás zamiloval a chtěl s vámi začít chodit, když vy ho berete pouze jako kamaráda?


Buďte milé, ale rázné


Když chcete odmítnout milostné city vašeho kamaráda, rozhodně byste ho neměly začít urážet nebo mu ubližovat, jen abyste ho od sebe odehnaly. Nezačněte se začít chovat podrážděně nebo mu mít za zlé, že jste se mu začaly tak líbit. Sdělte mu, že vy to tak necítíte a berete ho pouze jako kamaráda. Neukazujte mu ale přehnanou lítost, snažte se sice nebýt příliš ostré, ale zato dostatečně přímé na to, aby to pochopil.

 

přátelství nebo láska
(Foto: Getty Images)


Ne byste mu měly říct i řečí svého těla. Uvědomte si, že muži někdy některá gesta chápou jako určité signály. I kdybyste mu stokrát říkaly, že ho nechcete, ale přitom byste ho objímaly, tak by to stoprocentně nepochopil. Zůstaňte spíš odtažité a v dostatečné vzdálenosti, nenarušujte svým tělem jeho intimní zónu.


Nevyužívejte ho


Pokud víte, že o vás má muž zájem, tak nejspíš vycítíte, co všechno by pro vás nyní udělal. Jestliže vás váš kamarád miluje, nesnažte se jeho city využít k tomu, aby pro vás začal dělat první poslední. Mohl by to pochopit tak, že vás tím dobývá a na konci toho všeho úsilí bude přece jen čekat úspěch. Když ho ale nechcete, tak se nechovejte jako mrchy. Až by z něj opadlo milostné opojení, tak by si to všechno uvědomil a sotva by chtěl s takovou ženou dál kamarádit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Miluje vás? Poznáte to z toho, jak vás objímá
Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Nebo jde vždy o sex?
Co dělat, když toužíte po partnerově kamarádovi?


Stejně tak nenechte svého kamaráda, aby se vám dvořil, přestože z vaší strany není zájem. I odmítnutí sice vyžaduje odvahu, jestliže však chcete být férové a neztratit ho coby kamaráda, tak byste měly sebrat sílu a říct mu, ať od vás nic nečeká. Později ocení, že jste z něj neudělaly hlupáka.


Dejte mu najevo, že se před vámi za své city nemusí stydět


Pokud se vám kamarád přímo přiznal, že se mu líbíte, pravděpodobně k tomu potřeboval spoustu odhodlávání. Ukažte mu, že si vážíte toho, že vám to řekl a chce svou situaci řešit. Neměly byste se mu vysmát nebo se začít divit, jak si mohl myslet, že by u vás měl šanci. Tím byste vašemu opětovnému navázání přátelství zrovna nepomohly.


Co když to nepochopí a bude vás balit dál?


V takovém případě na nějakou chvíli přerušte kontakt. Neznamená to odstřihnout vašeho kamaráda a později i nápadníka úplně. Jen si od něj dejte na chvíli pauzu a nechte ho, dokud z něj to pobláznění nevyprchá. Až zjistíte, že už se uklidnil, tak můžete přátelství obnovit.

 

Přátelství nebo láska
(Foto: Getty Images)


V opačném případě by se mohlo stát, že by vám stále nadbíhal a uctíval vás, vám by to začalo jít na nervy a váš vztah, ačkoliv přátelský, by kvůli tomu mohl opravdu skončit definitivně.


Dodržte to, na čem jste se domluvili


Jestli jste se s vaším kamarádem-nápadníkem domluvili, že se teď nějakou dobu neuvidíte, tak to dodržte. Nevolejte mu, až budete potřebovat mužskou pomoc, někam odvézt nebo něco opravit. Tím byste mu akorát uškodily a myslel by si, že jste nemyslely vážně to, co jste řekly. Ctěte pravidla, která jste si stanovili, a uvidíte, že svého kamaráda neztratíte a ještě u něj získáte body za to, že jste mu nic nenalhávaly.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře