Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Obě rodiny z dnešní Výměny manželek se v minulosti potýkaly s nevěrami. Podvedená manželka Štěpánka zkusila krizi vztahu s partnerem řešit právě přihlášením do Výměny. Všechny problémy s ním totiž doposud ustála a kvůli dětem nevěry a hádky neutnu...

Je ultimátum řešení a lék na odhalenou nevěru?

Problémy ve vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Problémy ve vztahu
aktualizováno 20.03.2019, 00:10 | 20.03.2019, 00:10 | doma.cz

Obě rodiny z dnešní Výměny manželek se v minulosti potýkaly s nevěrami. Podvedená manželka Štěpánka zkusila krizi vztahu s partnerem řešit právě přihlášením do Výměny. Všechny problémy s ním totiž doposud ustála a kvůli dětem nevěry a hádky neutnula třeba jasným ultimátem. To by mnoho žen na jejím místě udělalo. Je to ale vůbec šťastné řešení?

V další Výměně manželek se setkáte s rodinami z Ratenic a Liberce. V první z nich se seznámíte se Štěpánkou, Martinem, Matýskem a Štěpánem. Do pořadu je zapsala Štěpánka kvůli příliš častým rozepřím s partnerem Martinem. Potíže u nich doma zapříčinily mimo jiné i Martinovy několikanásobné nevěry, partnerka mu ale vždycky kvůli dětem odpustila. Myslí si, že by jim mohlo pomoci právě to, aby si Martin zkusil žít s jinou ženou.

 

Ve druhé rodině je Lucka, Radek, Laura a Vanesa. Lucka a Radek spolu sice žijí teprve čtyři roky, už ale trpí pocitem, že mají vztah spíš jako spolubydlící než partneři. Také v této rodině navíc proběhla nevěra, tentokrát byla na vině partnerka Lucka. Když k nim domů přijde náhradní manželka Štěpánka, naprosto se vyděsí. Nejenže je všude špína, ale v pořádku nejsou ani děti. Jedna z dcer má totiž černé zuby a jejím rodičům je to očividně jedno!

 

Jak to všechno dopadne sledujte v dnešní Výměně manželek ve 20:20 na Nově.

 

 

Jak jste se dočetly, Štěpánka byla schopná Martinovi mnoho nepříjemných věcí odpustit, jen aby zachovala rodinu. To však spousta žen nedokáže, a když přijdou partnerovi na zálety, často mu dají jasné ultimátum: Buď milenky, nebo my! Je toto řešení správné a měla ho udělat i Štěpánka, nebo ultimátum situaci akorát zhorší?


1. Ultimátem ho vyděsíte


Samy víte, že když vás někdo tlačí do rychlého rozhodnutí, začnete panikařit a zásadně odpovíte špatně. To platí, i když se někoho snažíte přinutit k odpovědi vy. Pokud se tedy má muž co nejdřív rozhodnout, jestli pustí k vodě vás nebo třeba dlouhodobou milenku, může být jeho reakce ukvapená.

 

Jestliže na něco chcete dostat odpověď, která by se vám líbila, rozhodně nevyděste partnera ultimátem. Musí se rozhodnout objektivně a podle toho, co cítí, a ne pod tlakem.

 

Hádka
(Foto: isifa.com)


2. Ultimátem uškodíte samy sobě


Partner nemá totiž čas pořádně si své rozhodnutí promyslet, ale rozhoduje se na základě strachu a manipulace. Každý člověk potřebuje jinak dlouhou dobu na rozmyšlenou. Když ji budete chtít zkrátit ultimátem, partner si nepromyslí všechna pro a proti své odpovědi. Dejte mu raději prostor.

 

3. Je to sobecké


Jste to vy, kdo potřebuje znát jasnou odpověď. Co když je ale partner zmatený a odpověď sám nezná? V ultimátu se pak rozhodne pro možnost, o které se domnívá, že se vám s ní zavděčí. 

 

Budete ale spokojené s vědomím, že si partner nevybral podle sebe, ale že jste ho k tomu dotlačily? Tento fakt může být zárodkem příštích partnerských problémů a důvodem k výčitkám.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Otevřená komunikace zlepšuje sex jako afrodiziaka

TEST: Zvládáte komunikaci s bývalým partnerem?

Život s pedantem: 5 znaků, podle kterých ho odhalíte

 

4. Vsaďte spíš na komunikaci


Ve správném partnerském vztahu by se mělo mluvit o všem. Když vám na partnerovi něco vadí, dávno byste to měly vyřešit tím, že si v klidu promluvíte. Když mu místo toho najednou dáte ultimátum, zůstane mezi vámi spousta nevyřčených věcí.

 

To může zapříčinit, že partner nepochopí, o co vám vlastně jde. Navíc ocení, když budete moct problémy společně probrat, než aby se musel rozhodovat sám na základě ultimáta.

 

5. Kdy je ultimátum povoleno?


Pokud vás partner soustavně trápí a jiné řešení nepomohlo. Pak vám možná nic jiného než ultimátum nezbude. V tomto případě je v zájmu vašeho dobra odejít, pokud se například nezačne léčit z psychických problémů nebo závislostí.

 

 

V žádném případě byste ale neměly používat plané výhrůžky. Když své vlastní ultimátum nedodržíte, partner si vás nebude vážit a nebude vás brát vážně.

 

Ultimáta bystese naopak neměly dopustit, pokud podvědomě víte, že to nemá cenu. Často se stává, že nevěra pomine sama od sebe, i když se partner s někým schází dlouhodobě. Prostě mu jen spadnou růžové brýle a on se vrátí domů. Když mu ale dáte ultimátum v době, kdy je kvůli hormonům do objektu svého úletu absolutní blázen, mohl by se právě rozhodnout rodinu opustit. Pokud jsou tedy ve vašem vztahu děti, na rozhodnutí dát mu nějaký čas na vzpamatování, aby se rodina zachovala, není nic špatného.


Daly jste někdy někomu ultimátum?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře