Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Aktivnější z partnerů se cítí frustrovaný, pochybuje o sobě a bojí se, že není pro toho druhého dostatečně přitažlivý. Ten pasivnější je zase pod neustálým tlakem, má výčitky a sex se pro něj stává povinností. Jak to řešit?

Jeden chce více sexu než ten druhý. Co s tím?

Problémy v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Problémy v posteli
aktualizováno 12.11.2018, 00:00 | 12.11.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Aktivnější z partnerů se cítí frustrovaný, pochybuje o sobě a bojí se, že není pro toho druhého dostatečně přitažlivý. Ten pasivnější je zase pod neustálým tlakem, má výčitky a sex se pro něj stává povinností. Jak to řešit?

Většinou je to muž, kdo vyžaduje více sexu, ale může to být i naopak. Sexuální touha a potřeba je ryze individuální záležitostí a závisí na mnoha faktorech. Její nesoulad je častou příčinou partnerských hádek. Jak se s touto prekérní situací šikovně vypořádat?

 


Přizpůsobuje se ten aktivnější


Asi všichni cítíme, že sex z povinnosti, do kterého se musíme nutit a snažíme se ho mít co nejrychleji za sebou, není a nikdy nebude sexy. Takové milování ve finále neuspokojí ani toho aktivnějšího z partnerů a výsledkem je zklamání na obou frontách. Ten výkonnější jednoduše musí na toho druhého počkat a snažit se mu vytvořit co nejlepší podmínky. Dobrému sexu hraje ve prospěch kvalitní předehra, příjemné prostředí a vhodné načasování. Nemáme na mysli stanovit si přesný rozvrh. U někoho to možná může fungovat, ale všeobecně platí, že sex každou středu v šest večer nezní zrovna lákavě a romanticky. Pokud je méně aktivní partner po ránu úplně mimo, zkuste to raději večer. Když zrovna píše důležitý pracovní mail, asi nemá cenu nic zkoušet.

 

Máte ve vztahu tu pasivnější roli? Hlídejte si své myšlenky a zbavte se všech pocitů viny, které vám možná našeptávají, že partnerovi nedopřáváte to, co si zaslouží. Je dokázáno, že sexuální touha v životě muže a ženy se v různých životních obdobích snižuje nebo zvyšuje. Je tedy úplně normální, že se na frekvenci milování úplně neshodujete a je klidně možné, že se vaše role v budoucnu otočí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Předehra: 7 vzrušujících scénářů, které ho dovedou k šílenství

5 tipů, jak okořenit milování v dlouhodobém vztahu

5 věcí, kterými ženy v posteli odpuzují své partnery


Vytvořte si příjemný rituál


Společný rituál pomůže vzájemnému sblížení a navodí příjemnou atmosféru. Dejte si společnou koupel, masáž, zapalte svíčky nebo si nalejte sklenici dobrého červeného vína. Časem zjistíte, co na vás funguje. Nespěchejte na sebe a dejte tomu volný průběh. Příznivá je také občasná změna prostředí. Co takhle zajet na víkend mimo domov?

 

Romantika
(Foto: Getty Images)


Známý duchovní učitel Osho ve svých knihách píše, že milenci by si měli ve svém domě vytvořit speciální místnost určenou pouze na milování, pokud jim to prostory dovolí. Měli by ji vyplnit příjemnou dekorací, teplým povlečením, vůní a hudbou. Oba partneři by do ní měli vstupovat pouze čistí a dobře naladění. Výhodou takové místnosti je, že je zbavená všech věcí, které vám připomínají povinnosti a rozlaďují vaši mysl. Žádný pracovní stůl, neuklizená skříň nebo postel, která po náročném dni v práci evokuje maximálně tak spánek.

 

Anketa
Shodujete se s partnerem na frekvenci milování?
 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře