Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sexuální rozkoš nám přináší mnoho pozitivního: zdraví, dobrou náladu, kondici. Když se nám jí nedostává, strádáme.

Jeden orgasmus denně vyhání lékaře z domu!

sex
sex
aktualizováno 28.03.2011, 00:21 | 28.03.2011, 00:00 | doma.cz/kat

Sexuální rozkoš nám přináší mnoho pozitivního: zdraví, dobrou náladu, kondici. Když se nám jí nedostává, strádáme.

Britský Národní ústav zdraví vydal minulý rok ve svých doporučení jasnou zprávu: nejzdravější lidé jsou ti, kteří si denně dopřejí alespoň jeden orgasmus. Sexuoložka Yvonne Fulbrightová říká: "Orgasmus denně je pro zdraví stejně podstatný, jako tolik propagovaných pět porcí zeleniny nebo pozitivní myšlení.“ K tomu ostatně spokojený sexuální život přispívá.

 

sex

 

Odborníci se shodují v tom, že důkazy o tom, jak moc nám orgasmus prospívá jsou stále patrnější. Zjistili například, že časté vyvrcholení souvisí s vyšší nadějí na dožití se požehnaného věku. Lidé, kteří dosahují víc než dvou orgasmů týdně, se v průměru dožívají o deset let vyššího věku, než to, kteří na sex rezignovali.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kurz tantrického sexu na vlastní kůži

Tři druhy sexu, po kterých muži šílí! ABSOLUTNÍ novinka navíc

 

Jedním z důvodů, proč nám orgasmus prospívá je, že má úžasné účinky na jednotlivé tělesné orgány. „Studie ukázala, že časté orgasmy snižují riziko rakoviny prsu,“ tvrdí Beverly Whippleová, autorka publikace "Orgasmus: otázky a odpovědi“. "Jde pravděpodobně o působení hormonů, jako je např. oxytocin, jehož produkce se sexuálním vzrušením zvyšuje.“

 

O jednoznačném preventivním vlivu orgasmu proti riziku infarktu už není pochyb. Musí jít ovšem o pravidelný sex, nikoliv nárazovou aktivitu, kdy se do postele dokopeme jednou za "uherský rok“ a pak čekáme zázraky.

 

Orgasmus zlepšuje i funkci mozku. Snímky z magnetické rezonance ukázaly, že mozek žen po prožití orgasmu pracuje daleko efektivněji než před ním. Mozek je vlivem orgasmu lépe vyživován, prokrven.

 

 

Orgasmus dokáže skvěle ošálit receptory bolesti. Studie ukázaly, že orgasmy fungují jako přírodní analgetika. Orgasmu je doporučen k léčení menstruačních bolestí, bolestí kloubů a migrén. Bolest hlav by tedy nikdy neměla být výmluvou, proč nemít ex – naopak, mělo by platit: „Miláčku, dnes ano – bolí mě hlava.“ Na muže orgasmus působí jako sedativum – usnou jako když je do vody hodí.

 

A co když se nechceme milovat denně?


To, že potřebujete ideálně jeden orgasmus denně neznamená, že k tomu potřebujete partnera. Objevujte svou sexualitu při masturbaci. Mazlete se se svým tělem při sprchování, natírání tělovým mlékem nebo olejem. Opatřete si kvalitní masážní intimní strojky. A pak už se jen budete moci těšit z kypícího zdraví!
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře