Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Adrenalinová zábava je i testosteronová.

K neuvěření: co také zvyšuje chuť na sex?

aktualizováno 26.07.2011, 05:30 | 26.07.2011, 00:00 | / doma.cz/kat/Korzo

Adrenalinová zábava je i testosteronová.

Hladina hormonu testosteronu, který je zodpovědný za chuť na sex, stoupá úměrně tomu, jak zažíváme pocity vítězství. Ačkoliv jde od podstaty o typicky mužský hormon, určité množství v těle ho má i každá žena.

 

Když vás čeká nějaká překážka a očekáváte nějaké nebezpečí, zvýší se v krvi hladina adrenalinu, který tělo vybudí, po jeho překonání prudce stoupá hladina testosteronu a oxytocinu a dostavuje se zvýšená chuť na sex.

 

Přesně to můžete pociťovat, když hodláte překonat nějakou pouťovou atrakci (horskou dráhu) nebo tobogan v akvaparku. Sklouzněte se a vyzkoušejte to. Nebo si vychutnejte pozitiva bobové dráhy. Obecně vyšší hladině testosteronu prospívá sport, pokud jde o výhru "kdo s koho".
 

 

"Ukázalo se, že náplasti s malým množství testosteronu pomáhají u žen, které po přechodu berou hormony," řekla doktorka Susan Davisová z Monash University v australském Prahranu, která studii vedla. Ženy pak mají daleko větší chu´t na sex, než dříve.

 

 

 

Šly do toho dobrovolně...

 

Na výzkumu se podílelo téměř 800 dobrovolnic rozdělených do 3 skupin. První denně užívala náplasti s 150 miligramy testosteronu denně, druhá dvojnásobnou dávku a třetí dostávala placebo.

 

Vyšší frekvence sexu

 

Po šesti měsících se ukázalo, že u žen, které dostávaly větší množství testosteronu, se zvýšila frekvence sexu i uspokojení z něj. Mezi skupinou, která dostávala větší množství mužského hormonu, a tou, která dostávala méně, žádný podstatný rozdíl nebyl. Ženy z obou skupin vypověděly, že měly mnohem větší chuť na sex a cítily se lépe.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Simulátor orálního sexu pro ženy konečně v Česku

Nejlepší způsoby dráždění bodu G!

 

 

Chloupky navíc...

 

Nepříjemný vedlejší účinek, který se objevil u některých žen ze skupiny, jež dostávala více testosteronu, byl nežádoucí nárůst ochlupení. Mezi další vedlejší účinky, které se objevily u některých žen, patřily akné, vypadávání vlasů a prohlubování hlasu.

 

Když není ovšem těstosteron do těla dodáván uměle, ale jen v malých dávkách v podstatě přirozeným chováním, nemusíme se ničeho bát.

 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení