Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Železo jako optimální prostředek ke spokojenému sexuálnímu životu?

Jste nespokojená v posteli? Víme, co vám doopravdy chybí

Problémy v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Problémy v posteli
aktualizováno 04.04.2016, 16:31 | 04.04.2016, 16:31 | doma.cz

Železo jako optimální prostředek ke spokojenému sexuálnímu životu?

Více než 35 % Čechů si stěžuje na nedostatečnou sexuální frekvenci s partnerem nebo s partnerkou. Manželské páry se tak milují průměrně 1,5krát za měsíc. Tato frekvence uspokojuje podle nedávného průzkumu agentury STEM/Mark jen 18 % žen. Nejčastěji udávaným důvodem je únava, která způsobuje, že partner/ka má chuť na jediné – lehnout si a spát. Přitom by možná stačilo málo – železo!

 

Nedostatek chuti na milování přímo souvisí jak se stavem fyzickým, tak psychickým. Muži i ženy potřebují být na milostné aktivity adekvátně „naladěni“. 31 % žen tvrdí, že k milostným hrátkám je nejvíce přiměje samotné svádění. Ale většině z nich se ho bohužel nedostává, protože jejich partner přichází domů unavený s představou sexu bez milostné předehry, na kterou nemá dost energie. A tak vzniká začarovaný kruh, který končí zmíněnou frekvencí 1,5 milostného styku měsíčně.


Zamezit situacím, kdy musíme kvůli únavě odmítat partnera a jeho sexuální návrhy, můžeme dosáhnout změnou životního stylu a podporou organizmu prostřednictvím železa. Změna životního stylu nemusí být příliš razantní. Platí zde tři základní pravidla:


1. Dostatek spánku, optimálně 8 až 10 hodin denně.
 

2. Vyvážená a pravidelná strava. Ideálně 5 x denně adekvátně velké porce, poslední větší jídlo by se mělo jíst kolem 18 hodiny, pak už jen zelenina. Rozhodně je důležité kombinovat zeleninu a maso, nejlépe červené, které je zdrojem přírodního železa.
 

3. Méně stresu. To lze v případě, kdy máte psychicky náročné zaměstnání nebo děti, jen těžko ovlivnit, i tak je možné dopřát si alespoň jeden den bez telefonu a mailů nebo poslat partnera s dětmi na hřiště, abyste měly chvíli samy pro sebe.

 


Značný vliv na naši celkovou kondici a energii má železo, které je pro naše tělo nepostradatelným prvkem. Přispívá totiž k přenosu kyslíku v těle, jehož nedostatek se projevuje právě pocity únavy, chronické potřeby spánku a svalovou ochablostí. Tedy vším, co se přímo odráží na chuti k milostné aktivitě. Železo lze doplňovat jak prostřednictvím vhodných potravin, mezi které patří již zmíněné červené maso, ale také rostliny jako jsou čerstvé listy pampelišky, kopřivy, popence nebo květy sedmikrásek, tak prostřednictvím doplňku stravy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexuální tabu mnoha žen: Sex během menstruace!
K neuvěření: co také zvyšuje chuť na sex?
Jak vzbudit chuť na sex v každém muži? Radí ostřílená STRIPTÉRKA


Na trhu doplňků stravy existuje železo v mnoha podobách. Pozitivní účinky železa se začínají projevovat v krátké době a při dlouhodobém užívání pocity únavy a celkového nedostatku energie mizí.


TIP:

 

Železo
(Foto: Archiv firem)

 

Železo Vitamin-Bottle (30 ml, 280 Kč, dostupné na prozdravi.cz)
Doplněk stravy Fe – železo kapky obsahuje olejové výtažky, železo, rutin a vitamín C získané z rostlinných zdrojů.

 

Železo JAMIESON s postupným uvolňováním (60 tablet, 35 mg, 168 Kč, dostupné na prozdravi.cz)
Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu a přispívá k normální funkci imunitního systému.
 

Floradix (250 ml, 299 Kč, k dostání je v lékárnách, v prodejnách dm a v drogeriích TETA).
Doplněk stravy ideální pro doplnění železa a ke zmírnění únavy. Pro tělo je železo obsažené ve Floradixu dobře vstřebatelné, protože je ve formě glukonátu železnatého. Jeho vstřebávání podporují i další obsažené látky, mezi které patří vitamíny B2, B6, B12, C, med, výtažky z bylin a ovocných šťáv. Tyto látky mají samozřejmě další nezanedbatelné příznivé účinky na organizmus.

 
23 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Apolena 18:42 08.07.2016
Jo, Erozon Max
bere se pilulku půl hodiny před
ale nejlepe zkontrolujte to s doktorem tvého přitele
aneška 23:24 05.07.2016
řekla bys co jste koupili?
Apolena 17:54 04.07.2016
Nekteři chlapi to je prostě hruza.
Nic neřekne, nic neuděla.. Můj manžel měl poruch erekce, ale šli jsme společne za doktory a koupili jsme prašky bez předpisu
aneška 13:23 03.07.2016
Chtěla jsem s ním mluvit, ale můj kluk to je opravdu nervozní človek..
říka jen že se mnou je včechno vpořadku a co s ním to není moje věc.
Radka 11:01 02.07.2016
A možná vůbec nejsi tak dobrá jak si to myslíš :P
Nejlepší bude upřimný rozhovor s klukem.
aneška 12:41 01.07.2016
Mám takový problem, že já nejsem špatná v posteli. Dělám všechno jak s posledním partnerem, a klukovi nestojí... Nevím, možná nemá mě rád?
Filoména 11:57 09.04.2016
A mně zase šaratice,sex žádný,ale pořádně jsem se posr..a.
zuzik1108 10:15 07.04.2016
Mně hodně pomohla "melasa",,,lze sehnat v lékarně,príma den:-)