Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I sex má své hodiny. Zvlášť v pokročilejším věku se dá nechuti na sex předejít tím, že se budete milovat v hodinách, které jsou pro sex nejlepší. Které to jsou?

Kdy je ideální hodina pro sex?

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 28.01.2019, 10:25 | 28.01.2019, 10:25 | doma.cz

I sex má své hodiny. Zvlášť v pokročilejším věku se dá nechuti na sex předejít tím, že se budete milovat v hodinách, které jsou pro sex nejlepší. Které to jsou?

Za neuspokojivý sexuální život ve vztahu může mnoho faktorů. Patří mezi ně i to, že partneři občas nedokážou sladit čas, kdy mají chuť na sex. Zatímco žena už by nejraději spala, muž by se chtěl ještě pomilovat. Protože žena už je unavená, tak svého muže odmítne. Ten je kvůli tomu celý další den zbytečně frustrovaný. Řešením by mohlo být určit si své sexuální hodiny, které stanovil i výzkum.


Málo spánku a málo touhy spolu souvisí


Mezi sexem a spánkem je mnohem větší souvislost, než by se dalo čekat. Nevyspalé ženy se chtějí milovat mnohem méně než ty, které spí až „do růžova“. Čím víc je žena nevyspalá, tím má menší chuť na sex. Raději před ním totiž upřednostní právě spánek. Unavené ženy navíc dosahují mnohem hůř orgasmu. Naopak pokud se žena dobře vyspí, zvýší to pravděpodobnost, že bude mít během dalšího dne sex.

 

Sex
(Foto: Getty Images)


Dokázala to americká studie, které se zúčastnilo 171 respondentek. S každou další hodinou spánku se zvyšuje chuť na sex, kterou budete mít následující den, o 14 %. Potvrdila se také teorie, že špatně spící ženy mají neuspokojivý sexuální život častěji než ty vyspalé.


Jak sladit chuť na sex?

 

Dlouholetí manželé paradoxně nemají vždy zesynchronizovanou chuť na sex. Doba, kdy by se chtěli milovat, se u obou liší oproti začátku vztahu, kdy „to“ měli skoro pořád. Je proto důležité pokusit se sladit spánkový i sexuální rytmus. Nemít sex ani příliš brzy ráno, ani moc pozdě večer. Ani jedna z těchto variant totiž ženám nevyhovuje. Zatímco mužská hladina testosteronu je po ránu nejvyšší, ta ženská je v příliš brzkých hodinách naopak nejnižší.

 


Francouzi se řídí pravidlem „cinq a sept“. Znamená to, že nejlepší doba pro sex je podle nich mezi pátou a sedmou hodinou odpoledne. Tato doba je navíc optimální jak pro skřivany, tak pro sovy. Dejte si proto v těchto „hodinách lásky“ sklenku vína, pomilujte se a až pak si uvařte večeři. Odpoledne by sice bylo podle výzkumu ještě lepší, ale mnoho lidí pracuje nebo se věnuje jiným aktivitám. Omezte proto večer práci a vyhraďte si čas pro společné chvilky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 pravidel, které musíte dodržovat, pokud chcete mít pravidelný sex i v dlouhodobém vztahu

Nemáte na sex ani pomyšlení? Vyzkoušejte těchto 5 způsobů, jak znovu probudit libido

Nechuť na sex: 7 nejčastějších důvodů, které nás obírají o potěšení


Ne odmítnutí


Když budete mít sex kolem páté až sedmé hodiny večerní, minimalizujete také riziko, že partner kvůli únavě odmítne. Odmítnutí sexu je totiž velice frustrující a sexuálnímu životu škodí. Může však přijít právě v čase, kdy už je na sex moc pozdě a protějšek chce spát. Postel se tak snadno může stát stresujícím místem. Když večer odepřete partnerovi sex, tak bude následující den mrzutý a odtažitý. Navíc večerní mytí obličeje a čištění zubů není zrovna vzrušující předehrou.


Souhlasíte, že je pátá a sedmá hodina večer pro sex nejlepší?


 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Gertrůda 16:05 13.02.2019
Nejlepe hned po poradě všichni jdou po své práci a já s šefem víme,že nás nikdo nebude minimálně hodinu rušit. takže klidně zahajíme orálem a dokončime stykem na stole. Paaraadaa.