Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Koho v posteli chtějí muži a z koho jsou nejvíc žhavé ženy?

Koho muži chtějí do postele? Tohle je jejich tajný ideál!

Pár v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Pár v posteli
aktualizováno 13.09.2018, 00:00 | 13.09.2018, 00:00 | doma.cz

Koho v posteli chtějí muži a z koho jsou nejvíc žhavé ženy?

Průkopnická studie německých odborníků zkoumala, jaký mohou mít povahové rysy partnera či partnerky vliv na náš sexuální život. Dle zkušeností mužů jsou tak v posteli lepší emočně labilní ženy, dámy si zase pochvalují sex s méně milými muži, kteří dokážou věnovat zvýšenou pozornost detailům. Pro muže poté platí, že jsou se svým sexuálním životem více spokojeni, pokud má jejich partnerka podobnou povahu, a zejména pak preferuje-li obdobné sexuální stimulace.


Studií o sexu a sexuálním životě již vyšla dlouhá řada. Těch, které by se věnovaly tomu, jaký mají na sexuální prožitek vliv osobnostní rysy partnera, však mnoho není. Opomíjenému tématu se jako jeden z málo věnuje nedávný průzkum, jehož výsledky přinesl odborný žurnál The Journal of Sex Research.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Orientální milování: naučte se fígle z harému
Tajemství milování: Orgasmus jde natrénovat. Jak na to?
Vneste si do milování více vzrušení: 6 sexy triků, které ho dostanou do kolen

 

Studie německých odborníků z Ruhr-Universität Bochum se zúčastnilo téměř 1000 respondentů, jejichž průměrný věk byl 51 let a jejichž vztah se současným partnerem či partnerkou trval v průměru již 24 let. Vědci se zapojených lidí vyptávali na jejich sexuální život, povahové rysy a sexuální funkce, přičemž u žen se zaměřili na sexuální touhu, uspokojení, vzrušení a orgasmus, u mužů vedle touhy, uspokojení a orgasmu sledovali také erektilní funkci.

 

Problémy v posteli
(Foto: Getty Images)


Hodní hoši a uměřené dámy netáhnou


Nejnovější průzkum navíc odhalil, že zatímco ženy prožívají lepší sex s muži, kteří nejsou zrovna milí, ale přitom jsou pečliví až puntičkářští, muži si více užívají sex se ženami, které jsou emočně labilní. Prostě chtějí hysterky!


„U takových žen je typické rychlé střídání nálad a silné, někdy až nepatřičné projevy emocí, což ale v sexu může znamenat více dobrodružství a prolomení stereotypu, který je zabijákem milostných vztahů,“ vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

 

Anketa
Jste spokojena se svým sexuálním životem?
63 hlasů
Naprosto dokonale.
117 hlasů
Je to bída.
Hlasovalo 224 lidí
 


Výsledky studie dále ukazují, že muži si užívají lepšího sexu s partnerkou s podobnými povahovými rysy, zejména pak, pokud ji sexuálně vzrušují stejné podněty. „Míra toho, jak jsou partneři ve vztahu ‚kompatibilní‘, je ukazatelem životaschopnosti vztahu. Nejde přitom jen o soulad povah, obdobná očekávání od života či podobné principy, ale právě i o obdobné preference v sexuální rovině. Pokud jeden partner touží po divokých experimentech a ten druhý je naopak přísně konzervativní, velmi pravděpodobně nastanou ve vztahu potíže. Důležitá je proto otevřená komunikace mezi partnery,“ upozorňuje Durčák.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře