Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jakým párům se návštěva partnerské poradny vyplatí? A po jak dlouhém trvání vztahu je vhodné za psychologem zajít? Ve kterém případě to má vůbec smysl?

Manželská poradna: Kdy byste ji měli navštívit?

manželská poradna
zdroj: Getty Images manželská poradna
aktualizováno 06.08.2019, 00:00 | 06.08.2019, 00:00 | doma.cz

Jakým párům se návštěva partnerské poradny vyplatí? A po jak dlouhém trvání vztahu je vhodné za psychologem zajít? Ve kterém případě to má vůbec smysl?

Na začátku se většina vztahů jeví jako ideální, postupem času se ale mezi dvěma lidmi objevují čím dál tím větší neshody. Postupně jsou partneři stále méně schopní je spolu řešit, a když už nepomůžou rady přátel, tak zamíří do partnerské poradny. Kdy je ale partnerský psycholog dobrým řešením a ne jen plýtváním času na vztahu, který už je tak jako tak ztracený?


Máte oba zájem vztah za každou cenu udržet?


Nezřídka se stane, že to je jen žena, kdo donutí jít do partnerské poradny svého muže s vidinou toho, že se pak mezi nimi určitě všechno zlepší. Důležité je ale vyjasnit si, zda na tom má ten druhý vůbec zájem. Pokud je mu jedno, jestli vztah skončí rozvodem nebo to spolu nějak potáhnete dál a s touto rezignací bude sedět i v partnerské poradně, tak nečekejte žádné zázraky.

 

manželská poradna
(Foto: Getty Images)


Připusťte si, že máte krizi


Myslíte si, že tvářit se jako spokojený pár, když to tak ve skutečnosti není, může být klíčem ke šťastnému vztahu? Soustavné přehlížení toho, že se mezi vámi něco děje, může vést k hádkám, nevěře a následně i ukončení vztahu. Pokud necítíte, že je všechno ideální, přestaňte si něco nalhávat a nestyďte se za to, že to chcete řešit.


Poradna je jen pro dlouholeté páry?


Máte pocit, že když spolu chodíte jen pár měsíců, tak je podle vás na návštěvu vztahové poradny moc brzy? To je celkem rozšířený omyl. Do poradny mohou chodit jak lidé žijící spolu přes deset let, tak i páry, které spolu chodí třeba jen pár týdnů. Psycholog vás za to neodsoudí a rozhodně vás nepošle domů s tím, abyste tomu ještě dali čas.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 věcí, které si MUSÍTE UJASNIT dřív, než se VDÁTE
Ptali jste se na partnerské problémy!
Jediný lék na nevěru? Prozradil ho psycholog Šmolka!


Čím dřív, tím líp


Platí totiž zásada, že čím dřív se rozhodnete váš problém řešit, tím snadněji najdete řešení. Časem se totiž ze sebemenších potíží začnou stávat větší a větší překážky. Na jeden problém se začne nabalovat deset dalších a pro psychologa i pro vás pak bude těžší poznat, kde se stala počáteční chyba.


Buďte k sobě upřímní


Jestli s partnerem zamíříte k psychologovi, vyjasněte si, že se v poradně nedopustíte žádných lží a nebudete nic skrývat, i kdyby to toho druhého mělo sebevíc naštvat. Pokud byste se totiž přetvařovali, tak by to rozhodně nevedlo k řešení, naopak byste se do toho mohli ještě víc zamotat.


Partnerský psycholog neumí všechno


Výhoda vztahového psychologa spočívá v tom, že je na rozdíl od vašich kamarádů a kamarádek naprosto nezávislý a dokáže tak váš problém posoudit zcela nestranně. Je to ale také jen člověk, a tak se na něj nemůžete zlobit proto, že vám nepomohl tak dobře, jak jste očekávali. Abyste dosáhli dobrých výsledků, musíte s ním spolupracovat a snažit se dodržovat rady, které dostanete.


Náš tip: Na to, jak dopadla návštěva vztahové psycholožky u dvou mladých párů, se podívejte ve filmu Týden bez závazků v pátek 9. srpna 2019 od 21:45 na Nova Cinema. Rick a Fred si v manželství vůbec nepřipadají šťastní, a tak doktorka udělí jejich manželkám ráznou radu. Doporučí jim, ať svým manželům dají týden svobody, aby si zase připadali jako za mlada. Opravdu bude znovu získaná volnost tak krásná, jak si muži vysnili? Budou se po celý týden nevázat i jejich ženy? Pomůže tato zkouška skřípajícím manželstvím?

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře