Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Není ničím neslušným a vzdávat se jí nemusíte ani ve fungujícím partnerském vztahu. Rozhodně nevěřte mýtu, že slušné holky tohle nedělají.

Masturbace prospívá zdraví! Jak se na autoerotiku nejlépe naladit?

Sexy žena
zdroj: Thinkstockphotos Sexy žena
aktualizováno 18.04.2018, 00:13 | 18.04.2018, 00:13 | doma.cz

Není ničím neslušným a vzdávat se jí nemusíte ani ve fungujícím partnerském vztahu. Rozhodně nevěřte mýtu, že slušné holky tohle nedělají.

Masturbace je dle odborníků prospěšná, a to i v případě lidí žijících v partnerském vztahu. Rozvíjí zdravý a odpovědný přístup k sexualitě, ženám pomáhá poznávat vlastní tělo a probouzet touhu, mužům zase poskytuje možnost sexuálního vybití a uvolnění od stresu.

 

V nedávném průzkumu pro webový portál Superdrug Online doctor, kterého se účastnila téměř tisícovka respondentů, se k sebeuspokojování přiznalo 96 % mužů a 88 % žen. Zatímco mužská populace masturbuje průměrně 14 minut čtyřikrát do týdne, ženská 13 minut dvakrát týdně. Muži tak ročně stráví sebeuspokojováním bezmála dva celé dny (46 hodin), ženy jen něco málo přes den (27 hodin).


Většina lidí preferuje masturbaci bez erotických pomůcek


Z aktuálního průzkumu dále vyplynulo, že nejoblíbenější masturbační pomůckou je pro muže i ženy jednoduše jejich vlastní ruka. Tu označilo za nejlepší pomůcku k sebeuspokojování 90 % mužů a 60 % žen, zbylých 10 % mužů a 40 % žen pak preferuje sexuální hračky. „Ze sexuálních pomůcek určených k masturbaci ženy nejčastěji kupují vibrátory, dilda a Venušiny kuličky. Muži mají zase největší zájem o umělé vaginy, masturbátory a erekční kroužky. Čím dál oblíbenější jsou také anální pomůcky a stimulátory prostaty,“ vyjmenovává Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který realizoval průzkum týkající se masturbace mezi českou populací. Z něj mimo jiné vyplynulo, že Češi žijící v partnerském vztahu mají masturbaci v oblibě. Ve vztahu totiž masturbuje až 73 % žen a 81 % mužů.

 


Muži i ženy se nejlépe naladí pornem


K sebeuspokojování lidi podle výzkumu nejlépe naladí sledování porna. Lechtivá videa rozvášní 67 % mužů a 38 % žen. Pro dámy se poté na druhé příčce umístily fantazírování o partnerovi a erotická literatura (shodně 14 %), třetí příčku pak zaujímají dráždivé představy o zcela cizí osobě. Erotické fantazie o partnerovi často uvádějí i muži (6 %), ti ovšem ještě o něco málo častěji při masturbaci sní o některé ze svých kamarádek (7 %).
 

Co se týče místa, kde sebeuspokojování probíhá, mnoho lidí využívá kromě domácího pohodlí i veřejnější místa. Masturbaci přímo někde na veřejných prostranstvích dle průzkumu vyzkoušela celá čtvrtina dotázaných a 15 % si tento sexuální zážitek dopřálo i na pracovišti. Češi nejčastěji masturbují v ložnici, v koupelně a v obývacím pokoji. Z dobrodružnějších míst pak volí zaměstnání nebo přírodu.

 

Co vás naladí?

 

* Výstava Voayer: Poslední výstava skutečných nahých žen (17.-21.4.2018, Galerie Tančící dům, Praha, 799 Kč). Každý výstavní den se svlékne 13 nových modelek, které si návštěvníci budou moci nejen prohlédnout, ale některých se dokonce i dotýkat. V rámci této výstavy proběhne také výstava ženských orgasmických portrétů fotografa Petra Jedináka.
 

Sexuální stimulace
(Foto: Archiv firem)

 

* Jodi Ellen Malpas: Jedna noc: Odhalená (XYZ, 399 Kč). V posledním dílu trilogie Jedna noc doznává milostný vztah Livy a Millera ohromujícího vyvrcholení. Livy nikdy nepoznala takovou touhu. Krásný Miller Hart ji svádí a uctívá ji těmi nejhříšnějšími způsoby. Livy nad svým životem ztrácí kontrolu a poznává utrpení všudypřítomné lásky i smrtící posedlosti, která by je mohla oba zničit.
 

* Erotická pomůcka pro ženy Womanizer Pro magenta (5499 Kč, prodává ruzovyslon.cz). Na rozdíl od klasických vibrátorů nevibruje, nepulzuje, ale vytváří podtlak. Zlehka nasaje klitoris a pak jej s pomocí pulzujících tlakových vln bezdotykově a jemně stimuluje podle zvolené intenzity.


* Durex Intense Orgasmic Gel (299 Kč). Revoluční gel ke stimulaci klitorisu, vytvořený pro intenzivnější zážitek z orgasmu. Stačí nanést několik kapek a vmasírovat je do klitorisu během předehry a speciální složení gelu přinese smyslné pocity tepla, chladu nebo příjemného mrazení, které dokážou zvýšit citlivost intimních partií a přinést intenzivnější uspokojení.
 
Nestyďte se a natrénujte orgasmus


Milování s člověkem, kterého mají hluboce rády, je pro většinu zdravých žen velmi příjemné nezávisle na tom, zda při něm prožijí orgasmus či ne. Ale proč se o něj ochuzovat, když nemusíte? Právě při masturbaci můžete odhalit, co vám dělá dobře a jak se k vyvrcholení propracovat. Snáze pak při klasickém styku můžete partnera nasměrovat, aby vás uměl potěšit i on.


Pro zajímavost: Asi 70 % žen prožívá klitorální orgasmus, 23 % vaginální či smíšený a 7 % žádný.

 

Nedávný průzkum společnosti Durex ukázal, že důležitost dosažení orgasmu ve spojení s celkovým zdravím a duševní pohodou by neměla být ignorována. Téměř polovina žen a ještě vyšší procento mužů uvádí, že jsou po prožití orgasmu šťastnější, a více než jedna třetina uvádí, že se cítí méně ve stresu. Kvalitnější spánek uvádí jako důsledek orgasmu 29 % žen v porovnání s 39 % mužů – toto číslo je pravděpodobně dáno pravidelnějším dosažením orgasmu u mužů. Co je ale důležité, 28 % procent osob obou pohlaví uvedlo, že orgasmus jim pomáhá uvolnit napětí ve vztahu, což jasně dokazuje, že dosažení orgasmu oběma partnery prospívá oběma stranám.

 

Masturbace
(Foto: Profimedia)

 

Čtvrtina žen a šestina mužů preferuje masturbaci před sexem


Pokud jde o srovnání požitků z masturbace a sexu, téměř čtvrtina žen (24 %) přiznává, že preferuje právě sebeuspokojování. Dvě třetiny žen dávajících přednost masturbaci uvádějí, že je tento zážitek oproti sexu více uspokojuje, a více než polovina (56 %) si při sebeukájení užije lepší orgasmus.


Z mužů upřednostňuje masturbaci před sexem 16 % dotázaných, z nichž větším uspokojením svou preferenci zdůvodňuje 53 % mužů.


ČTĚTE TAKÉ:

10 rad pro dechberoucí masturbaci
Masturbujete během menstruace?
Masturbace pro spořivé: Po čem sáhnout, když si nemůžete dovolit erotickou hračku?


„Masturbace by měla uspokojovat sexuální potřeby jedince náhradním, ne partnerským způsobem. Není žádná ideální obecně platná frekvence, záleží na individuálním vkusu a temperamentu, obecně lze říci, že pozitivní je několikrát týdně,“ komentuje doc. MUDr. Michal Pohanka, Ph.D., sexuolog ze Sexuologického ústavu Všeobecné fakultní nemocnice a 1. LF UK v Praze. Důležité je, aby člověk dokázal udržet určitou minimální frekvenci sexuálního vzrušení a vyvrcholení také v situaci, kdy nemá žádný partnerský vztah. V takových případech masturbace udržuje sexuální kondici a prospívá tedy zdraví. „Problémem je masturbace na úkor partnerského sexu a ta, která nakonec nedovoluje běžné sexuální aktivity, neboť vede k nemožnosti dosažení uspokojení při partnerských sexuálních aktivitách. Tím míním nacvičení speciálních masturbačních rituálů a technik, které brání dosažení orgasmu při vaginálním styku,“ dodává MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., FEBU, FECSM, primář Urologické kliniky VFN a 1. LF.

 

Nesmí nahradit klasický sex


„Jedinci, kteří se dokáží uspokojit masturbací, jsou v sexuálních vztazích v partnerství tolerantnější a klidnější. To může vztahu prospívat. Nesmí se však jednat o těžkou závislost na autoerotice s konzumací pornografie. Takové závislosti propadají častěji muži než ženy. V takových případech mluvíme o frekvenci masturbace i několikrát denně a tato forma sexuálního uspokojení nezřídka zcela nahrazuje pohlavní styk. Je jasné, že podobné extrémní případy partnerskému vztahu nejen neprospívají, ale dokáží ho zcela zničit,“ vysvětluje doc. Pohanka.

 

„Pro lepší sexuální prožitek je ideální masturbovat společně s partnerem, což aktuálně provozuje více než 60 % českých žen a mužů. Masturbace ve vztahu pomáhá rozvíjet vzájemný vztah a může být alternativou, pokud jeden z partnerů nemá zrovna chuť na sex,“ uzavřel Adam Durčák.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře