Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Barboře se syn před nedávnem svěřil se svou skutečnou sexuální orientací.

Můj syn je gay! S manželem se trápíme

Gay
zdroj: isifa.com Gay
aktualizováno 20.08.2012, 14:06 | 20.08.2012, 14:06 | doma.cz/kat

Barboře se syn před nedávnem svěřil se svou skutečnou sexuální orientací.

 

Budoucnost našich dětí si představuje poněkud zidealizovaně. V nejlepším případě by všechny děti měly mít vysokou školu, lukrativní zaměstnání, rodino o dvou dětech, vilku na kraji města na dovolenou jezdit k nejméně k moři do Chorvatska. Zelný je ale strom života. Nic není dopředu nalinkované. Jenže právě proto je svět tak zajímavý. Každý jsme trochu jiný. Jenže pro někoho je velmi těžké to pochopit.

 

Barbora nám napsala tento dopis:


Milá redakce,
Potřebuji se vám svěřit se strašným trápením, které postihlo naši rodinu. Náš jediný syn se nám před měsícem svěřil ,že je homosexuálně orientován a že miluje jednoho muže a chce s ním žít.
Proplakala jsem celou noc, což o to. Ríšu miluju, je to mé jediné dítě. Ale co se stalo s mým manželem, to je nevídané. Strašně začal řvát, že je to všechno moje vina, že jsem na Richarda byla málo přísná, že to je následek mých svobodomyslných názorů. Pak asi tři dny vůbec nemluvil. Syn mezitím odjel. Manžel pak přišel s teorií, že to kluk určitě pochytil v té Praze a že mu už nedá ani korunu, vydědí ho a kdesi cosi. Bydlíme navíc na menším městě. Před příbuznými mlžím už delší dobu, že Richard s někým chodí. Dokonce jsem ho už několikrát prosila, aby přijel s nějakou kamarádkou na víkend. Ale on nic, prostě jsem to tušila. Vlastně ani nežádám žádnou radu, jen se s nikým nemám o svůj žal podělit. Neudělala jsem někde chybu?


Barbora

(Redakčně upraveno)

 

Podobné příběhy bývají bohužel často jako přes kopírák. Když už mladý člověk najde odvahu se svému okolí svěřit, riskuje i rázné odsouzení – častěji ze strany otců, protože ti tuto informaci snášejí hůře – jako urážku své mužnosti i své výchovy. Je ovšem důležité si uvědomit, že homosexualita je nám dána do vínku svými geny, tedy prostřednictvím rodičů. Ti tedy svým dětem nemohou vyčítat vůbec nic. Nejde o nemoc ani úchylku, je to jen upřednostňování osob určitého pohlaví. Homosexuálem se člověk rodí. Naučit ani odnaučit to opravdu nejde, ani ovlivnit výchovou. Proto je úplně zbytečné snažit se něco si vyčítat. Jednou je to náš potomek, tak ho musíme brát takového jaký je. A do jeho sexuálního života nám až tak moc být konec konců nemusí.

 

Gay
(Foto: isifa.com)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejveselejší hlášky při sexu

 

Je to zkouška vaší tolerance

 

Zpočátku si budete klást možná víc otázek o sobě samé. Budete přemýšlet o výchově, možná i o tom, že jste vlastně své dítě pořádně neznala, nebo že jste vlastně už něco dávno tušila. A vyzkoušíte si, jak jste na tom s uznáváním osobní svobody, s tolerancí. Prostě se dozvíte mnohé i o sobě samých.

 

Proč je to šok

 

I když jste už možná měla nějaké pochybnosti, najednou e to potvrzené. Potřebujete čas, abyste se s novou informací poprali. Třeba se vám to teď zdá nemožné, ale je tu jedna podstatná skutečnost – je to VAŠE dítě! Samozřejmě jde proti všeobecné představě společnosti o určité životní normě. Žijeme ale v době a zemi, kde se za odlišnou sexuální orientaci skutečně nikdo stydět nemusí. Navíc možná díky své jinakosti má určitý druh talentu nebo schopností, které by jinak neměl…a že nebudete mít nikdy vnoučata?

 

Pokud po nich pár bude toužit, vždycky je cesta, jak obejít klasickou cestu. Homosexuální muži mají šanci, pokud mají děti z předchozích vztahů, případně se domluví s kamarádkou, že jim dítě odnosí...je možné, že legislativa se brzy změní. Vždyť registrované partnerství také ještzě před pár lety znělo jako sci-fi.

 

Otcové mají častěji problém s přijmutím homosexuální orientace svých synů, protože se bojí že sami nejsou dost mužní. Psychologové radí uvědomit si, že být gay neznamená být „padavka“, ale je to prostě jedna z forem mužství.

 

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

NoA 14:17 20.04.2014
Pokud vás téma zajímá nebo se vás týká, vyplňte krátký dotazník: bit.ly/dotaznik-spoluout
Děkujeme
Sue* 13:15 24.08.2012
No je mi líto paní mámy... ;) když jí manžel dává neco sežrat, za co nemuže
Tom 22:10 20.08.2012
Kláro, děkuju Vám moc za podporu, vážím si toho a určitě mnoho dalších lidí.
Ještě jednou díky!
Klára 15:30 20.08.2012
Tome, děkuji za konečně normální a pravdivý názor na věc na základě Vašich vlastních zkušeností!! Můj bývalý šéf byl(stále je:-D) gay a je to jeden z nespravedlnějších a nejpohodovějších lidí co znám! Vykašlete se prosím na názory ostatních lidí, z Vašeho vyjádření je poznat na první pohled,že jste inteligentní a pohodový člověk a takové lidi tady potřebujeme!!!! Držím Vám palce:-)
Dežo 14:58 20.08.2012
Tak tady je homoušu mraky.škoda,že to má ten s tím knírkem za sebou.Snad se najde nový,třeba nějaký Ali!!To budete mít ty prcinky zapařené!!!
Tom 23:24 19.08.2012
Vážení, podstivě jsem si přečetl všechny příspěvky a myslím,že by se taky měl vyjádřit člověk,kterého se to týká. Ano jsem gay a musím konstatovat, že jak někteří píší, je to vrozené. Myslíte si, že je to strašně jednoduché si to přiznat nejen sám sobě, což mě trvalo asi 3 roky než jsem to takříkajíc překousl, ale taky je mnohem težší to říct rodině,přátelům,ve škole nebo v práci. Ani nevíte, kolikrát jsem chtěl být raději heterosexuálem abych nevyčníval z řady a aby si z vás někteří naši spoluobčané nedělali srandu nebo dokonce vás slovně obtěžovali apod...
Ale to jsem byl ještě v pubertě a teď dávno dospělý jsem i rád za to,že jsem gay.
Jen tak na okraj myslím,že kdybyste ti co nás odsuzujete věděli kde všude je a za čím stojí ve společnosti homosexuálové tak nejde ani ven na ulici, natož abyste šly na nákupy.
Nebudu psát dlouhé slohové práce, ale jen pár příkladů kde homosexuálové jsou hojně zastoupeni:
televize, umělci , modní návrháři - těch je jako máku :) zvláště v hodně drahých a kvalitních značkách ( to by se někteří tvrdí heteráci pěkně divili kdo stál za zrodem jejich oblečení a pod.)
barmani, kadeřníci,obchodní zástupci, prodavači,průvodčí, a světe div se i lékaři ( osobně znám 2 a 5! zdravotních bratrů), pracovníci v pohřebnictví, ale i vojáci....
Ještě ale chci reagovat na příspěvky od lidí,kteří věří v Boha a píšou tady něco o zvrácenosti.Podle vás je větší zvrácenost vztah mezi dvěma stejnopohlavními partnery nebo sexuální obtěžování kněžích na svých žácích?!?!?
a nejde při tom o nějaké samostané případy ... viz. X kauz po celém světě.
Jinak pro zajímavost i u zvířat je homosexualita častá a ti určitě nemají tak vyvinutý mozek jako člověk,který jak někteří říkáte si vybírá podle toho co by chtěl zkusit a nebo už nevěděl co roupama dělat.
Závěrem bych chtěl říct, že by se člověk měl brát takový jaký je ať už je jakýkoliv.
Petr 14:54 19.08.2012
Milý Romane, nedělejte z Nás nevzdělance, myslím, že všichni pravopis umí. Nyní k vašemu názoru, váš názor mi připadá značně předpotopní, ale asi nejste normální člověk, nýbrž starý, zlý a zakomplexovaný člověk, co sedí u PC a nemá nic lepšího na práci. Zkuste někdy taky někam zajít, leze vám to tu na mozek, pokud ani to nepomůže, vyhledejte psychiatra, protože ty vaše bláboly se nedají číst.
Roman 12:27 19.08.2012
Přiznám se, že můj příspěvek byla trochu provokace a zkouška lidí, kteří dost často nevybíravým způsobem vyžadují toleranci svého okolí. Přátelé, nesklamali jste, míra vaší tolerance k opačnému, neagresivnímu názoru přesáhla mé očekávání. Všimněte si že píši malé V, pro nevdělance, je to míra úcty k adresátovi. Zvláště pan Aranis se projevil jako ryzí demokrat. Děkuji vám, už jsem se dlouho tak nepobavil. Nicméně to má i druhou, méně veselou stránku, alespoň víme, jaká míra tolerance nás čeká, až tyto "páry" vychovají SVÉ první potomky. Ještě jednou děkuji za poučení, jak si představujete toleranci.
Misha 09:31 19.08.2012
Ja jsem verici a homosexualy neodsuzujuCo laska k bliznimu? (Nemyslim fyzicka.) . Ja budu rada, kdyz moje dite bude zdrave a kdyz jednou za mnou prijde, ze neni hetero, tak co? Prestane byt mym ditetem? To tezko! Budu rada, kdyz bude zdrave a stastne. Kazdy pise jak jsou homosexualove nechutni (zajimave, ze jen muzi, zeny nechutne nikomu v teto diskuzi neprijdou). Proboha, vy delate, jak kdyby si to vsichni gayove rozdavali primo na ulici. A i mezi heterosexualnimi pary teda existuji mnohem nechutnejsi praktiky, nez analni sex. A co je vam komu do sexualniho zivota druhych? Delaji to ve sve loznici, ne v te vasi. A k autorum dopisu: rodice, jejichz deti zemrely nebo umiraji, ti resi skutecne tragedie. Vy resite pi.oviny. Je to vase dite, budte radi, ze je stastne.


Darwin 02:33 19.08.2012
To AranisLea: Jste ubohá. Adam by se nad vámi asi pomodlil, ale já říkám: vaše obhajoba homouštsví žížalami je fakt povedená. Z vašeho příspěvku je vidět, kdo má mozek člověka a kdo zůstal na úrovni té žížaly!
1 2 3