Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Intenzivní cvičení ubíjí sexuální touhu a přináší problémy s početím, varují vědci.

Nebaví vás sex? Možná děláte TUHLE CHYBU ve fitku

Romance - 2
zdroj: Thinkstockphotos Romance - 2
aktualizováno 02.11.2017, 00:58 | 02.11.2017, 00:58 | doma.cz

Intenzivní cvičení ubíjí sexuální touhu a přináší problémy s početím, varují vědci.

Ke zdravému životnímu stylu dnešních žen patří různorodé fitness aktivity. Podle nejnovějšího výzkumu vědců z University of North Carolina však ženy, které pravidelně cvičí s těžkými činkami, nebo se věnují extrémním několikahodinovým workoutům, neprokazují dobrou službu svému sexuálnímu životu. Intenzivní cvičení totiž efektivně zabíjí ženské libido a vede i k potížím s otěhotněním.


Nejnovější výzkum vědců z University of North Carolina prokázal, že dlouhodobé intenzivní cvičení ničí ženské libido. Na vině je podle studie prosté vyčerpání organismu z velké fyzické zátěže v posilovně, v příliš zatěžovaném těle se navíc mění i hladina hormonů. Extrémní cvičení totiž ovlivňuje hypofýzu neboli podvěsek mozkový, který pak produkuje méně ženského hormonu estrogenu.


„Fitness bezpochyby ke zdravému životnímu stylu patří a umírněné cvičení může naopak libido povzbudit. Ženská rozmnožovací soustava ovšem k řádnému fungování vyžaduje určitý podíl tělesného tuku a samozřejmě i hormonální rovnováhu. Snížená produkce estrogenu navíc v sexuálním životě způsobuje, že ženy nemají chuť na partnerský sex ani na masturbaci, což také není v pořádku,“ vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá problematikou zdravé sexuality.

 


Hrozí nejen ztráta sexuální touhy, ale i neplodnost


Kromě toho, že intenzivní a dlouhodobý trénink ubíjí sexuální touhu, ovlivňuje i samotnou plodnost ženy. To potvrzuje i výzkum norských odborníků z Norwegian University of Science and Technology provedený na vzorku 3 000 respondentek. Z něj vyplývá, že existují dvě skupiny žen, u nichž se problémy s početím objevily nejčastěji. Do první skupiny patří ženy, které denně intenzivně trénovaly, do druhé pak ty, jež cvičily do naprostého vyčerpání. „Již dávno bylo prokázáno, že atletky a vrcholové sportovkyně mívají často problém otěhotnět. Při těžkém cvičení se totiž ve svalech ve větší míře vytváří hormon testosteron, jehož zvýšená koncentrace ženskou schopnost početí negativně ovlivňuje,“ dodává Adam Durčák. Po zmírnění cvičení se podle lékařů hormonální hladina obvykle postupně navrátí do rovnováhy a plodnost se obnoví.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když muž odmítá sex...
Kolik stojí libido a panenství?
Jak povzbudit CHUŤ NA SEX? Vsaďte na meloun a mandle!


Na sport se i dívejte, zlepší se vám libido

 

Studie seznamky eDarling hovoří jasně: Lidé pravidelně sledující sportovní přenosy mají vyšší sexuální apetit než ti, kteří sport nesledují, ale dokonce i ti, kteří pravidelně sportují. Sportovní fanoušci přiznali až o pětinu (63 % vs. 42 %) vyšší sexuální touhu než ti, co se na sport nedívají, ale dokonce i než ti, co pravidelně cvičí (63 % vs. 60 %). Sebevědomí (59 % vs. 53 %) a sex-appeal (55 % vs. 49 %) aktivních sportovců jsou jen o 6 % vyšší než u sportovních fandů.


A jak je to s cvičením? Pravidelně cvičící mají ve srovnání s těmi, co se moc nehýbou vyšší sebevědomí (o 24 %), cítí se sexuálně přitažlivější (o 26 %) a mají vyšší touhu po sexu (o 27 %).

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře