Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na začátku vztahu obvykle muž novou partnerku obskakuje a snesl by jí modré z nebe. Proč se to postupem času otočí a je to žena, kdo se pro svůj protějšek může „přetrhnout“?

Nebuďte ve vztahu ta hodnější, nechte se hýčkat!

Bublinky
zdroj: Thinkstockphotos Bublinky
aktualizováno 21.01.2019, 00:02 | 21.01.2019, 00:02 | doma.cz

Na začátku vztahu obvykle muž novou partnerku obskakuje a snesl by jí modré z nebe. Proč se to postupem času otočí a je to žena, kdo se pro svůj protějšek může „přetrhnout“?

Určitě si to dobře pamatujete. Zval vás na večeře, kupoval dárky, všude vás vozil, takticky vás dobýval. Jakmile vás ale jednou dostal, rád se nechá po vší té námaze po zbytek života opečovávat. Mnoha ženám to většinou přijde normální.


Žena, která po osmi hodinách v práci přijde domů, uklidí, uvaří a bude se starat o děti a muže, je však spíš stereotyp. Muž se po letech vztahu nebo manželství určitě občas podiví, že se jeho žena po té době „změnila“, je jiná než dřív. Nezměnil se však spíš on ve svém chování k ní?

 

Žena vaří
(Foto: Getty Images)

 

Zasloužíte si to!


Mnoho žen je unaveno z práce nebo kvůli starostem o děti. Stěžují si, že toho mají hodně, ale že musí všechno zvládnout. Možná ještě dodají, že manžel toho má ještě víc a výše zmíněné aktivity jsou přece povinnosti manželky.


To je jistě pravda, ale ruku k dílu by měl přiložit i váš partner. Nenechte se využívat! Podělte se o domácí práce, nebuďte ta příliš hodná žena, která zvládne všechno. Buďte hodná i k sobě! Navíc uklízení ve dvou je vždycky větší zábava a jde to lépe od ruky. Hoďte si občas nohy na stůl, váš vztah s manželem se určitě zlepší, když budete víc v pohodě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

13 tajemství šťastného manželství: Rady od skutečných párů!

Otestujete si své manželství: Odhalte, co ho NEJVÍC NIČÍ!

TEST: Je ve vašem vztahu ještě romantika a vášeň?

 

Nebuďte moc hodná


Když jsme zamilované, chceme svému protějšku dopřát to nejlepší, i když si to občas nezaslouží. Posluhujeme mu, jen aby byl spokojený. Ne vždy je to ale dobře.

 

To, že jste muži dala rodinu a zázemí, by rozhodně neměl považovat za samozřejmost. Pozlobte ho občas tím, že nebude mít všechno automaticky naservírované. Uvidíte, že si vás a vašich aktivit pak bude vážit mnohem víc.

 

Domácí práce
(Foto: oficiální zdroj)


Najděte si své koníčky


Stěžujete si, že partner věčně není doma a užívá se víc než vy? V úterý chodí s kamarády na badminton a každý čtvrtek na pivo?

 

Najděte si také, co vás baví, a věnujte se tomu. Nemusíte přece čekat doma, až se manžel vrátí. Určitě si najdete nějakou pěknou činnost, pro kterou vás bude partner obdivovat. A pokud zatím nemůžete nechat doma děti samotné, tak si pro sebe rezervujte jeden večer, kdy bude hlídat muž a vy můžete jít cvičit, do kina nebo s kamarádkami jen tak na drb.


Hýčkejte, ale buďte hýčkány


Zasloužíte si, aby se vám váš muž za péči o rodinu a domácnost odvděčil. Samozřejmě nemusí jít o nějaké velké dárky, stačí drobnosti, ale i gesta. Nechte ho, ať vám po vytíženém dni napustí vanu. Nechte ho, ať vezme děti ven a vy si užijte domácí pohodu.

 

Když si necháte uvařit večeři, určitě tím neukážete, že nedovedete dodržovat své „ženské povinnosti“. I po letech by vás váš muž neměl přestat dobývat a ukazovat, jak moc si vás váží. Vyhraďte si každé dva týdny den, kdy nebudete dělat vůbec nic a jen o sebe necháte pečovat partnera.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře