Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V momentě, kdy se páry rozhodnou pro miminko, přestává být sex vzrušující záležitostí a stává se z něj stresující okamžik plný očekávání a často i následného zklamání. Navíc mezi ženami koluje mnoho mýtů, které jsou zavádějící a k pravdě mají opra...

Nedaří se vám OTĚHOTNĚT? Možná věříte těmto mýtům

Smutná žena
zdroj: Thinkstockphotos Smutná žena
aktualizováno 19.03.2018, 00:37 | 19.03.2018, 00:37 | doma.cz

V momentě, kdy se páry rozhodnou pro miminko, přestává být sex vzrušující záležitostí a stává se z něj stresující okamžik plný očekávání a často i následného zklamání. Navíc mezi ženami koluje mnoho mýtů, které jsou zavádějící a k pravdě mají opravdu daleko.

Možná jste od ostatních kamarádek slyšela, že byste po sexuálním styku neměla jít na záchod, ale naopak byste měla mít nohy vzhůru a nejméně dvacet minut v této pozici vyčkávat. Mají pravdu? Nebo jde o další nesmysl, kterému byste neměla uvěřit?

 

Nejlepší pozice?
V první řadě je důležité zmínit, že neexistuje žádný výzkum, který by potvrzoval, jaká poloha zvyšuje pravděpodobnost početí. Na druhou stranu se mnoho odborníků shoduje v tom, že starý dobrý misionář patří mezi nejvhodnější pozice. „Spermie jsou dobří plavci, ale ničemu neuškodí, když jim pomůže i gravitace. Navíc při této poloze dochází k hlubokému proniknutí, což má za následek to, že ejakulace proběhne blízko děložního čípku,“ vysvětlil newyorský porodník Dr. Amos Grunebaum pro Cosmopolitan.com.

 


Můžu si po sexu odskočit?
Mnoho žen se domnívá, že po sexu si nemohou dojít na záchod, protože by spermie mohly vyčůrat. „Čůrání po sexu nemá žádný vliv na vaše otěhotnění. Ihned po ejakulaci se 65 % spermií dostane do děložního čípku a zbývajících 35 % zůstane v pochvě. V praxi to znamená, že v momentě, kdy jdete na záchod, „šikovné“ spermie jsou už dávno u čípku. Tudíž se nemusíte obávat, že byste je všechny vyčůrala,“ říká lékař Maureen Cronin.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šokující zjištění! Můžeme otěhotnět i přes oblečení
Ženy rodí čím dál později: Kdy už je žena na dítě opravdu stará?
Problémy s otěhotněním? Vezměte na pomoc léčivé krystaly


Nohy nahoru?

Pravděpodobně největší mýtus, který je spjat s otěhotněním. Milé dámy, pokud jste po milování urputně zvedaly nohy v domnění, že se spermie dostanou k vajíčku, pak jste byly na velkém omylu. To samé platí i o polštáři pod zády, nebo třeba o zvedání boků. Podobné pozice jednoduše nemají vliv na vaše otěhotnění, a tak se jich pro příště vyvarujte. Nejlepší bude, když si po samotném sexu dopřejte druhé, třetí nebo i čtvrté kolo. To by v tom byl čert, aby se nezdařilo.

 


A co mi pomůže?

Pokud chcete založit rodinu, ale stále se vám nedaří, pak se zkuste zaměřit na psychickou pohodu. Ta je k oplodnění opravdu důležitá. Netlačte na pilu, nestresujete se a zapracujte na tom, abyste sex nevnímala jenom jako nástroj k oplodnění. Podobně by se měl zachovat i váš partner, který by na vás v žádném případě neměl tlačit nebo jakkoliv naléhat. Vnímejte početí jako dlouhodobý cíl, který nemusíte splnit v následujících třech měsících. Navíc mnoho žen nedokáže „vychytat“ tu správnou dobu. Mějte na paměti, že byste pohlavní styk měla mít těsně před ovulací, a to proto, aby spermie s vajíčkem měly dostatek času ke střetnutí. V případě, že se o miminko snažíte více než rok, nebojte se vyhledat lékaře.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

PH 16:33 23.03.2018
Na otěhotnění nestačí jedna soulož měsíčně.Je třeba souložit denně,radši třeba i třikrát.
Eduard Boháč 18:02 19.03.2018
Na psychiku a tedy i na početí miminka má vliv setrvávání v místech silného zemního záření, lidově ze mu říká Geopatogenní zóny. Za mé mnohaleté práce se mi podařilo mladým lidem vyřešit problém s početím, právě vyřešením negativního působení GPZ.