Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co my ženy opravdu chceme v posteli? Na toto téma existují různé studie. Zatímco muži se se svými představami klidně svěří kamarádovi nad pátým pivem, holky o něčem takovém nemluví. Nehodí se to?

Nejčastější ženské fantazie? Dominance a skupinový sex!

sex-sny - 6
zdroj: Thinkstockphotos sex-sny - 6
aktualizováno 28.09.2013, 00:00 | 28.09.2013, 00:00 | doma.cz/mag

Co my ženy opravdu chceme v posteli? Na toto téma existují různé studie. Zatímco muži se se svými představami klidně svěří kamarádovi nad pátým pivem, holky o něčem takovém nemluví. Nehodí se to?

Lehce prudérní přístup k sexu byl například důvodem, proč česká sexuoložka Hana Fifková tomuto tématu věnovala celou knihu s názvem Sexuální představy žen (Mladá fronta, 2005). V ní nám posílá tři vzkazy:

 

* To, co si představujeme, ať už je to cokoli, a na co mnohdy při sexu myslíme, není vůbec nic nenormálního a ojedinělého.
 

* Nejsme perverzní.
 

* Nemáme se za co stydět

 

 

Podobnému tématu se věnovala také Emily Dubberleyová, autorka Zahrada touhy - evoluce sexuální fantazie žen. Novinářka specializující se dlouhodobě na vztahy a sex popsala ve své knize, co dnešní ženy opravdu chtějí v ložnici. Zeptala se na to více než stovky žen a snažila se přijít na to, co skutečně podněcuje jejich sexuální fantazii. V knize pak uvádí čtyři nejčastější sexuální touhy moderní ženy.
 

 

Poslušnost
Je to zajímavé, ale i současná emancipovaná žena si představuje, že muž nad ní má v posteli nadvládu. A naše ženské sny se přitom pohybují od nápadů, které v posledí době asi znáte hlavně z populárních 50 odstínů šedi.

 

Kromě klasického zavazování očí jsou nejběžnější nástroje v takových fantaziích biče a pouta. Podle Dubblerley máme také rády, když si představuje, jak se staneme obětí znásilnění, připadáme si jako sexuální otroky a podobně.

 

Ne, nebojte se, nejste divná. Sexuologové vždy zdůrazňují, že představa ještě zdaleka neznamená, že to opravdu chcete zažít v reálu. Naopak!

 

 

Dominance
Další vlastně trochu podobnou fantazií, kterou si spřádáme ve snách, je dominance, touha cítit se poslušnou služebnicí. Podle výzkumů o něčem takovém sní zhruba třetina lidí - mužů i žen. Představujeme si například, jak ležíme v posteli, nemáme žádný vliv na to, co se s námi děje a "obstarává" nás několik partnerů, kteří nám dávají zažít jak bolest, tak slast.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ilona Svobodová: Divoký sex ve filmu! To musíte vidět

Jsem závislá na sexu, přiznala krásná herečka Gwyneth Paltrow. Chcete ji?

Rytmus plánuje s Darou dítě: "St**ím ho tam a pak se nechám vykastrovat!"

 

 

Exhibicionismus a voyeurismus
Této fantazii vládne touha předvést se, ukázat se nebo naopak tajně někoho sledovat, a to ideálně na veřejnosti - ať už je to na zahradě, v parku, v letadle nebo v kanceláři.

 

Mnoho žen podle Dubblerleyové výzkumů vzrušuje představa, že se na ně během pohlavního styku někdo dívá, stejně tak se jim ale líbí i představa dívat se například na svého muže, jak to dělá s někým jiným. Ale běda! Takové sny mají raději zůstat v hlavě. Jen málokterá by to opravdu chtěla zažít a dokonce i ty z nás, co si myslí, že by si to užily, nebývají nadšeny.

 

 

Skupinový sex
Mnoho z nás si prostě si myslí, že ve skupině toho více zažije a že nám bude věnováno více pozornosti. Páry často hledají neznámého člověka a přejí si, aby se zapojil do jejich sexuálních fantazií. Trojka je ze všech sexuálních snů asi tou nejčastěji naplněnou. Ne vždy ale takové experimentování dopadne dobře. Někdy je prostě lepší jen tak si snít.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hloubálek 23:24 29.09.2013
mirka: Asi máš pravdu. Nadrženci z tn.cz si tady něco vybásnili a přilepili k tomu jméno té autorky.

Ovšem na druhou stranu musím říci, že někdy žasnu, jaké impulsy dokáží v ženě zažehnout oheň. Jednou jsem např. večeřel s holkou, jedli jsme párky a já jen tak z legrace začal "orálně kouřit" nakousnutý párek, který jsem právě jedl. Přitom jsem začal jakože funět "ááá" a pronášet - To je boží maso. Holka na mě nejdříve vyvalila oči a otevřela pusu. Pak se jí v očích objevil zvláštní odlesk. Vrhla se na mě a než jsem se vzpamatoval, ležel jsem na zemi a holka se po mně vozila s takovými přírazy, že jsem se bál, aby mi ho neulomila.
mirka 09:36 28.09.2013
nepíše to chlap.?
Nic proti Mudr.Fifkové,knihu jsem četla i další věci ale zde to máte nějak vytržené z kontextu.