Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ačkoli se mnohým může zdát misionářská poloha nudná, vězte, že je to právě ona, při které mohou ženy nejsnáze dosáhnout orgasmu. Misionář také vede v hodnocení toho, jak jsou jednotlivé sexuální polohy oběma partnerům příjemné.

Nejideálnější poloha pro zaručený orgasmus? Experti mají jasno

Sex
zdroj: Thinkstockphotos Sex
aktualizováno 08.09.2018, 00:00 | 08.09.2018, 00:00 | TN.cz / mom

Ačkoli se mnohým může zdát misionářská poloha nudná, vězte, že je to právě ona, při které mohou ženy nejsnáze dosáhnout orgasmu. Misionář také vede v hodnocení toho, jak jsou jednotlivé sexuální polohy oběma partnerům příjemné.

Experimentování sice může váš sexuální život okořenit, podle odborníků ale zkrátka nad klasiku není. Mezi Čechy vedou misionářská poloha, poloha zezadu a na koníčka. Vyplývá to z průzkumu Univerzity Karlovy, která na vzorku 17 tisíc Čechů a Slováků zkoumala, jaký mají vliv různé sexuální polohy na ženský orgasmus a vnímání příjemnosti sexu obecně.

 

Odborníci díky průzkumu zjistili například i to, že mezi nejčastější polohy patří kromě prvních tří jmenovaných také polohy zahrnující nevzájemný orální sex. Naopak nejméně užívanými jsou poloha ve stoje, kdy si oba partneři hledí do tváře, a obrácený koníček, kdy žena sedí zády k partnerovi.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší ženskou touhu v posteli dokáže splnit hadí poloha
Nejlepší sexuální polohy pro stydlivé
Snažíte se o miminko? Nejlepší sexuální pozice, aby to vyšlo!

 

Výzkum rovněž poodhalil to, jak čeští muži a ženy vnímají příjemnost daných poloh. Nejmenší rozdíl odborníci zjistili u misionářské polohy, která je ve většině případů příjemná pro oba partnery, největší rozdíl pak připadl na polohy, v niž žena uspokojuje muže ústy.

 

sex - ilustrační
Ilustrační foto (Foto: Profimedia)

 

"Příjemnost polohy je významným faktorem především pro ženský vaginální orgasmus. Svou roli hraje úhel penetrace i úroveň dráždění klitorisu. Ženy často spojují své vyvrcholení i s pocitem intimnosti vůči svému partnerovi. V těchto ohledech je nejvhodnější právě misionářská poloha, což dokládá i její oblíbenost mezi páry," říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

 

Pokud partneři nechtějí experimentovat s jinými polohami, radí Durčák zkusit ozvláštnit svůj sex různými předehrami, změnou místa či stále populárnějšími erotickými hračkami.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře