Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Láska dokáže být krásná, nepopsatelná a protkaná romantickými gesty. Pokud je opětovaná. Co ale dělat, když vaše srdce zahoří směrem k již zadanému muži?

Nešťastná láska? 4 tipy, jak se zaručeně odmilovat

expartner
zdroj: Getty Images expartner
aktualizováno 25.09.2019, 00:00 | 25.09.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Láska dokáže být krásná, nepopsatelná a protkaná romantickými gesty. Pokud je opětovaná. Co ale dělat, když vaše srdce zahoří směrem k již zadanému muži?

Ať už to je váš šéf, manžel vaší kamarádky anebo známý z fitka. Zamilovat se do někoho až po uši není hřích a opravdu se to může stát v každém věku. Problémem však zůstává ta jedna drobnost a to, že má ženu, případně i děti. V tu chvíli vám zbývá pouze zatnout zuby a nějak to přetrpět. V dnešním článku jsme si pro vás připravili 4 tipy, jak na neopětované city zapomenout a konečně jít dál.


Chce to čas


Nejúčinnější a zároveň nejtěžší metodou, jak se přes nešťastnou lásku přenést je bohužel čas. Může to trvat pár týdnů, ale i několik měsíců, záleží na tom, jak dlouho jste byla do pana vyvoleného zamilovaná. Důležitým faktorem je v tomto procesu ovšem i to, jak dokážete svou „prohru“ přijmout. Buďte k sobě upřímná a snažte si realisticky odůvodnit to, proč měl být pro vás ten pravý právě on. Jakmile v sobě všechny tyto emoce oživíte a hlavně si je připustíte, vypište je všechny na papír a ten následně spalte. Uzavření této části vaší minulosti znamená i nový začátek, který na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

 


Seznamujte se


Tímto bodem se nesnažíme nabádat k utěšujícímu sexu na jednu noc. Ten by vám možná sebevědomí lehce pozvedl, netrvalo by to ale dlouho a opět byste spadla do propasti zármutku a sebeobviňování. To ničemu nepomůže. Místo toho, abyste to snášela sama ze svého domova, si zkuste vyrazit ven s kamarády. Nemusí to být nutně lov na nového partnera, který vám pomůže zapomenout. Zkuste si dojít na kafe, do hospody, možná i na nějaký víkendový výlet. A až budete připravená, můžete zkusit nějakou akci nebo klub, jednoduše místa, kam se lidé chodí seznamovat. Uvidíte, že s čím více lidmi si padnete do oka (ať už kamarádsky, či jako něco víc), tím rychleji vám bude růst vaše ztracené sebevědomí.

 

ČTĚTE TAKÉ:
VÁŠ PŘÍBĚH: Nešťastná láska mě ubíjí!
Jak KONEČNĚ zapomenout na bývalého: Užitečné rady!
ZLOMENÉ SRDCE není jen fráze, OPRAVDU EXISTUJE!


Buďte racionální


Pokud se stále nemůžete dostat přes fázi svého vlastního přijetí, můžou vás napadat myšlenky typu, jak ho alespoň nenápadně poznav na kafe, nebo dokonce jak ho svést! V tu chvíli si musíte sama sednout a rozumně se zamyslet nad tím, co by něco takového mohlo způsobit. Role milenky na několik dlouhých let, rozpad jeho rodiny… Stojí tohle opravdu za to? Ano, cítit smutek je v pořádku a jak jsme psali v prvním bodě, opravdu to chce čas. Ve chvílích jako těchhle si ale musíte uvědomit, že tyto představy a myšlenky akorát prohlubují vaši bolest a prodlužují čas, který vám zabere se přes nenaplné city přenést.

 


Promluvte si s ním


Jakmile všechny předchozí plány selžou, je potřeba k přistoupit k radikálnímu řešení, a to je si s ním o celé situaci promluvit. Nic vás totiž nedokáže odmilovat lépe, než přímé a jasné odmítnutí. Sice to v tu chvíli bude bolet, jako facka mokrým hadrem, náplast se ale taky strhává nejlépe rychle.


Předtím, než k takovému kroku přistoupíte si ale uvědomte, že tohle už nepůjde vzít zpátky a pokud je to někdo koho vídáte denně, například váš šéf, může to vytvořit velmi napjaté prostředí. V tom se jistě vám, ani jemu pracovat dobře nebude. Fakt, že se přes to nedokážete přenést, může značit, že v sobě máte nějaký vnitřní blok a v tu chvíli neváhejte vyhledat pomoc profesionála v podobě terapeuta.


Máte Vy nějaké tipy jak na nešťastnou lásku? Podělte se s námi o ně v komentářích!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře