Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Začít nový vztah většinou vůbec není lehké. To poznala i Blanka z Ulice. Po rozpadu manželství se už nějakou dobu pomalu sbližuje s Evženem. Všechno vypadalo nadějně, když spolu konečně vyrazili ven na koncert. Po příjemně stráveném večeru se však...

Nový vztah: Jak se na něj připravit?

Seriál Ulice: Přeskočí mezi nimi konečně jiskra?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Přeskočí mezi nimi konečně jiskra?
aktualizováno 22.01.2019, 00:00 | 22.01.2019, 00:00 | doma.cz

Začít nový vztah většinou vůbec není lehké. To poznala i Blanka z Ulice. Po rozpadu manželství se už nějakou dobu pomalu sbližuje s Evženem. Všechno vypadalo nadějně, když spolu konečně vyrazili ven na koncert. Po příjemně stráveném večeru se však Blanka svěřila Veronice, že se nedokáže vzpamatovat z toho, co jí udělal manžel. Na nový vztah možná ještě není připravená. Je ale vůbec možné se na něco takového připravit?

Začít po rozchodu nebo rozvodu znovu „od píky“ vyžaduje jistá pravidla. Těch se držte, pokud chcete po mnohaletém předchozím vztahu úspěšně navázat novou známost. Určitě je totiž možné podniknout kroky, které vám dovolí více se novému vztahu otevřít.

 

Jak se zvládnout „oklepat“ a začít znovu? 

 

1. Smiřte se se svou minulostí


Abyste se připravily na lepší zítřky, je potřeba zapomenout na staré rány. S bývalým partnerem si všechno vyříkejte a uzavřete váš vztah, pokud možno, v dobrém. Jedině tak se opět stanete vyrovnanou ženou a nepřinesete do vaší budoucnosti zátěž. Neudržujte v sobě nenávist, zlobu nebo závist, to by vašemu dalšímu životu jen uškodilo.


2. Jaká jsou vaše očekávání?


Promyslete si, co od vašeho budoucího partnera očekáváte. Jaké vlastnosti by měl mít? V čem by se měl naopak lišit od vašeho bývalého? Co vlastně od partnera a života s ním ještě očekáváte? Plánujete s ním časem začít bydlet, chcete mít děti, hledáte někoho na trávení času? Nemusíte si to vyříkat hned na první schůzce, ale časem jsou odpovědi na tyto otázky zásadní.

 

šťastný pár
(Foto: Getty Images)

 

Pozor ale na přehnaná očekávání. Buďte spíš realistická a nedělejte ukvapené závěry. Přestože třeba u nového objevu zaznamenáte podobné vlastnosti, jaké měl váš bývalý muž, nemusí to ještě přinést stejné problémy. Neutopte se v tom, že ho budete s vaším bývalým příliš porovnávat. Pokud jste si ale už teď jistá, že má vlastnosti, které nehodláte tolerovat, tak ze svých požadavků neslevujte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak najít vysněného muže?

Chcete být ve vztahu šťastná? Pak si najděte MUŽE S TÍMTO VZHLEDEM

Pochopte 6 stádií vztahu a nikdy vám z manželství NEVYPRCHÁ LÁSKA


3. Nechoďte hned ze vztahu do vztahu


Užijte si chvíli „volna“. Pokud po rozpadu jednoho vztahu hned vstoupíte do druhého, budete si připadat unaveně. Nechte si čas na to, abyste se po rozchodu vyrovnala s novou situací. Odpočiňte si, cestujte, věnujte se chvíli sama sobě. Jedině tak si ujasníte, jakým směrem by se měl váš život dál vydat.

 


4. Požádejte nový objev o trpělivost


Zvyknout si na nového muže vyžaduje čas. Budete potřebovat hodně prostoru a trpělivosti, než ho necháte získat vaše srdce. Zvlášť pokud jste ještě zraněná z předchozího vztahu. Postupujte pozvolna, nemusíte se hned vídat denně. Pokud na vás bude váš zájemce zbytečně tlačit, nezaslouží si vás. Stejně tak i vy mu dejte čas, aby vás lépe poznal.


5. Buďte otevřená novým zážitkům


S bývalým manželem jste jezdili k moři, ale případný partner by s vámi raději vyrazil na hory? Nezamítejte jeho nápad jen proto, že jste zvyklé na své stereotypy. Naopak tím lépe, že je trochu z jiného těsta. Vztahy jsou přece o kompromisu a přizpůsobení se jeden druhému. Určitě nebudete litovat, když s novým mužem vyzkoušíte také nový životní styl.

 

A jak jste znovu začaly vy?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře