Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vědci zjistili, že většina mladých žen lituje, že s nimi tatínkové sex neprobírali častěji.

O sexu chtějí dcery mluvit s tatínky

dilema
zdroj: Thinkstockphotos dilema
aktualizováno 21.10.2018, 00:10 | 21.10.2018, 00:10 | doma.cz

Vědci zjistili, že většina mladých žen lituje, že s nimi tatínkové sex neprobírali častěji.

Když dojde na TEN rozhovor s dětmi, čeká rodiče obvykle jedna z nejnepříjemnějších půlhodinek v životě. Obvykle ji přitom absolvují maminky. Nový výzkum, o němž informuje server časopisu Time, ale tvrdí, že by děvčatům prospělo povídat si o TĚCH VĚCECH i s tatínky.

 

Už dříve studie prokázaly, že pokud se děvčata otevřeně baví se svými tatínky - bez ohledu na téma - chovají se v životě odpovědněji: pohlavní život zahajují později a jsou méně promiskuitní.

 

Dívky chtějí, aby s nimi otcové mluvili o sexu

 

Na to, jaký vliv měli tatínkové na jejich sexuální vzdělání, se ptali vědci asi 250 dívek ve věku od 19 do 21 let. Odpovědi si byly velmi podobné: jen minimální. A mnoho žen - z nichž většina už byla sexuálně aktivní - si přálo, aby s nimi tatínkové o sexu mluvili víc.

 

 

To vědce překvapilo. Domnívají se, že se zřejmě chtějí dozvědět víc o věcech, které vědí jen kluci, jak s nimi nejlépe komunikovat a jak se vůbec na sexualitu kluci dívají. "Měly pocit, že kdyby si dokázaly víc o sexu promluvit s tatínky, uměly by líp mluvit i s potenciálními sexuálními partnery," říká autorka výzkumu Katherine Hutchinsonová. "A chtějí vědět, jak o sexu s partnery vyjednávat," dodala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ruka v rozkroku prý nemusí být sex, a orální hrátky taky ne

Vyšší inteligence = lepší sex, zjistili vědci

Deset zpráv o sexu, kterým nebudete chtít uvěřit

 

A co vědci rodičům radí? Hutchinsonová osobně je odpůrcem toho, aby rodiče velmi s potomy TU ŘEČ. Měli by je s jejich tělem i tématem sexuality seznamovat postupně. Ale tatínkové by jim mohli pomoci s řešením některých otázek, třeba: Jak slušně říci klukovi, že s ním nechci spát, nebo že ještě nechceš spát s nikým, nebo že chceš použít kondom.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

родителям 17:52 21.10.2018
http://wenkom.ru/page/radioAndTV.php
divín 01:26 22.10.2016
A byli to opravdu vědci?