Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejvyšší riziko prý hrozí matkám ve třetím trimestru.

Odborníci varují: Čekáte díte? Zapomeňte na orální uspokojování!

Těhotenství
zdroj: Thinkstockphotos Těhotenství
aktualizováno 11.11.2017, 00:24 | 11.11.2017, 00:24 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Nejvyšší riziko prý hrozí matkám ve třetím trimestru.

Odborníci mají pro páry v očekávání špatnou zprávu. Orální sex totiž může mít pro těhotné ženy vážné důsledky. Pro zhoršený imunitní systém jsou těhotné ženy vystaveny vyššímu riziku nákazy pohlavně přenosnými chorobami. Zejména v třetím trimestru.

 

Nejvyšší riziko se týká genitálního oparu. Pokud se těhotná žena nakazí pohlavní nemocí, dítě má jen 50procentní šanci na přežití. Rizika se snižují u dětí narozených císařským řezem.


"Pokud má matka genitální herpes, je to mnohem nebezpečnější pro ještě nenarozené dítě, které se pravděpodobně nakazí pohlavně přenosnou nemocí," řekla porodnice Natalie Greenwold pro The Independent. Pokud je při narození přítomna infekce, děťátku dokonce hrozí smrt.

 


Mnozí lidé zapomínají, že některé pohlavně přenosné choroby nezastaví ani prezervativ. Proto nejbezpečnější způsob, jak se matka vyhne infekci v těhotenství, je zcela zapomenout na orální sex.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší pozice pro orální sex
Orální sex: tyhle chyby už neopakujte!
Orální sex nechci! On by to dělal pořád!

 

O bezpečném sexu v těhotenství existuje jen velmi málo informací. Možná i díky očekávání, že matky nejsou během těhotenství sexuálně aktivní, což ale dnes již sotva platí.

 

Anketa
Měla jste během těhotenství sex?
 

 

Lékaři radí, aby si partneři už od začátku těhotenství nechali poradit, jak mít bezpečný sex a seznámili se s možnými riziky.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře