Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co znamenají oddělené ložnice pro sexuální život dvou lidí?

Oddělené ložnice! Hrob, nebo ráj sexu?

Sama
zdroj: Thinkstockphotos Sama
aktualizováno 07.02.2018, 00:06 | 07.02.2018, 00:06 | doma.cz

Co znamenají oddělené ložnice pro sexuální život dvou lidí?

Jistě už jste zaslechli názory, které mluví o  ozvláštnění sexu témto způsobem, nebo dokonce o zkvalitnění. Má-li jeden chuť, musí pro to něco udělat a za partnerem minimálně dojít.

 

Sex se pak nutně neodehrává jen v manželské posteli, ale i někde jinde a možná i v jinou dobu. Nehledě na to, že když je člověk vyspalý a odpočinutý, zajímá se o sex podstatě víc než když každý večer padá do postele utahaný jako kotě.


Jenomže každá mince má dvě strany, a tak výjimkou nebývá ani zhoršení sexuálního života. Ono totiž překonat pohodlnost, zvednout se, dojít do druhého pokoje, to je podstatně složitější než počkat až usnou děti a pak rukou zašátrat na druhé straně postele.

 

 

 

Jak se dvě ložnice podepíší na sexuálním soužití tedy záleží spíš na tom, v jaké fázi vztahu se partneři nacházejí, na individuálních sexuálních potřebách každého z nich a také na tom, jestli o nich – každý ve své ložnici – dokáží vůbec komunikovat.


ČTĚTE TAKÉ:

Kolik análního sexu je příliš?

Zabijáci sexu! Pozor, muže spolehlivě odrovnají

 

Ovšem bylo by krátkozraké posuzovat kvalitu vztahu dvou lidí pouze četností sexuálních styků. Sexuologové by vám jistě potvrdili, že existují dvojice, pro něž sexuální život sice skončil, ale které spolu nadále chtějí fungovat - třeba jako přátelé. Pro ně jsou oddělené ložnice logickým krokem a asi proti nim nelze nic namítat. Mnohem důležitější je zamyslet se nad nimi tam, kde jsou ve vztahu děti, které pochopitelně znejistí, když si rodiče po letech společného soužití najednou lehnou každý do svého pokoje.

 

„Děti jsou velmi citlivé a mezi rodiči vnímají každý nesoulad. Pokud se doma děje něco nefunkčního, velmi často na to reagují nemocí. Většinu rodičů však ani nenapadne, že by nemoc dítěte mohla souviset třeba s jejich partnerským vztahem. Než vymýšlet, jak dětem vysvětlit oddělené ložnice, spíš bych hledala řešení, jak je neoddělovat. A vůbec není od věci poradit se o tom s psychologem,“ dodává sexuoložka Katarína Filasová.

 

Jak vidno, oddělené ložnice jsou složité téma. A co teď s tím? MUDr. Miroslav Plzák kdysi napsal: „My se máme rádi, my si vyhovíme.“ Lze jen doufat, že ono „vyhovění si“ nebude v tomto případě začátkem konce…

 

 

PRO A PROTI ODDĚLENÝCH LOŽNIC


PRO:

Kvalitněji se vyspíte, zjistil Neil Stanley z Univerzity v Surrey. Partnerské dvojice, které společně sdílejí lože, prý trpí až o 50% více poruchami spánku než ti, kteří spí sami.
Vyhnete se hádkám, které vyvolává sdílená manželská postel.


Nehrozí, že si přestanete vonět. „Dočasně oslabené vnímání odorantů partnera způsobené například užíváním antikoncepce může být po jejím přerušení velice nepříjemným překvapením,“ říká sexuoložka Laura Janáčková.


Jste ušetřeni nejintimnějších projevů blízkého a máte soukromí, kde můžete odložit všechny masky.

 

PROTI:

Máte menší prostor pro komunikaci a tudíž menší šanci urovnat spor nebo hádku.
Kvůli pohodlnosti budou intimní chvilky možná vzácnější než dřív.
Hrozí riziko citového i sexuálního ochladnutí.
Pokud máte děti a dosud jste měli ložnici společnou, budou za odděleným spaním hledat problémy ve vztahu.

 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Veronika 08:31 06.02.2012
Dlouhodobé oddělené ložnice jsou taky zabijáci lásky. A taky počátek nevěry. Skoro každá žěna se chce přitulit a usínat v objetí svého milovaného. Co není doma se hledá jinde.
Jíra 08:06 06.02.2012
Oddělené ložnice nebo televize v ložnici jsou zabijáci sexu.